www.asu.pl :: Zobacz temat - Oldmobile Aurora, jakies opinie?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oldmobile Aurora, jakies opinie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 9:55    Temat postu: Oldmobile Aurora, jakies opinie? Odpowiedz z cytatem

a jak spisuja sie Oldsmobile Aurora? Jakies opinie? Silnik Northstar 4.0L V8, ile kosztuje wymiana łańcucha i po jakim czasie powinno sie zrobic, no i co tam moze halasowac? bo moze cholercia sobie cos takiego jeszcze wciagne...

http://agroma.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3014201
licznik pewnie przekrecony ze dwa razy...Wink

Kurde, jak bym mial kase na naprawe to bym chyba kupil taki Very Happy...

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2924005
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darryd, oglądałem na żywo tego Lincolna odradzam, strasznie zmęczony i bardzo długo stoi (wygląda jakby ktoś wjechał na pole minowe, całe podwozie do roboty).
Jeśli chodzi o Aurorę to koło czwartku kolega kupuje, jak kupi to będe wymieniał wszystkie płyny (ogólny przegląd) to coś napiszę o autku, no oczywiście jeśli kupi (oglądaliśmy już dwie, straszne padliny, wszystko co możliwe do wymiany) Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aurora swego czasu amerykanski hi-tech,napewno nie ma jak podaja 340KM tylko 250KM,ciekawostka jest fakt,ze elektroniczne oprzyrzadowanie silnika i calosc wykonania Northstara jest na tyle zaawansowane,ze do tej pory zadna firma za oceanem nie produkuje do niego zestawow tuningowych.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie i od kogo kupuje te aurorke?
ja tez ogladalem i jedna to byla niby z niskim przebiegiem, ale zawieszenie jakby gosciu scigal sie z czolgami po poligonie. Ja mowie do typa ze trzeba na zbieznosc a on mi ze byla robiona, a na prostej drodze mialem kierownice pod 15 st kątem;) a jak typ powiedzial ze jak wcisne pedal do konca to zalacza sie sprezarka to juz w ogole malo nie umarlem ze smiechu...i po probie wytlumaczenia kolesiowi ze to nie sprezarka tylko zwykla redukcja skrzyni, po powrocie z przejazdzki koles dalej, ale fajna ta sprezarka... Very Happy
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Mysłowicach w autosalonie Zawada (jest w necie na ich stronie) 1997 rok z gazem i magicznie odkręconym przebiegiem, ale ugadał się i ma to odebrać za niecałą 10 000 zł, ładna sztuka jest w Rybniku (Mustang) ale cena za wysoka i nie chcą popuścić w dół.
A sztuki co oglądaliśmy, jedna w Zawierciu - skrzynia w ostatnim stadium przed rozpierduchą a gość stwierdził, że Multitronic tak chodzi dopuki nie osiągnie temp. pracy ok 300stopni Celsjusza Shocked - to był cytat, a drugi w Cieszynie powiedział nam że wszystkie części do zawieszenia pasują od Reno Laguny I , bo to ten sam koncern Shocked , innych wypowiedzi tych właścicieli lepiej nie cytować Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak z braniem oleju, bo mi koles wciska ze moze nawet łykac 1L/1000km...i ze te silniki tak maja, a mi sie wierzyc nie chce...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat przy tej w Mysłowicach udało nam sę dotrzeć do poprzedniego właściciela i trochę nam o niej poopowiadał i on też stwierdził że brała mu olej ale 0,5l na 1000 km tylko on stwierdził że tak zaczęło się robić po założeniu gazu, zresztą stwierdził że instalacja jest dodupy i trzeba przerobić nasekwencję (z tym liczyliśmy się od początku).

ale akurat osoba która ją chce kupić miała już Aurorę (czterośladową po kosmicznym wypadku - więcej szpachli się niedało nałożyć) i akurat z silnikiem nie miał najmniejszych problemów przejechał nią około 20000 km i nie dolewał nic
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ta na allegro to ta z bananowa skora? Very Happy no z tym braniem to kolesia musze dopytac...a czy ten twoj kupiec nie mial wczesniej bialej aurorki?
bo widzialem ze byla jakas na zlocie w olesnie i chetnie bym z nia pogadal, no i bede tobie tez wdzieczny za jak najobszerniejsze info, ktore uda ci sie zdobyc o tych autach...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O nawet nie wiedziałem że wystawili ją na allegro, ale to ta z obleśną tapicerką Laughing ,osobiście z uwagi na ten środek bym jej nie kupił no ale koledze się podoba Wink .
On miał wcześniej zieloną, jakbyś oglądał kiedyś taki kolor to popukaj w dach miał tam od 2 do 5 cm szpachli a jeżdzi chyba po Łodzi, no albo jeździła bo może już popękała cała Laughing ,
Z Aurorą są straszne problemy nie ma literatury no i w Polsce jest wyjątkowo mało spotykana Wink , ale jak kupi to będziemy ją rozdłubywać to coś tam opisze
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ta u Zawady z Myslowic dalbym sobie spokoj,cos z nia jest nie tak jesli za tak niska cene nie moga sprzedac,Panowie ona tam stoi 3 lata,wiem bo tam bylem wtedy jak szukalem cos dla siebie,czesto ja w necie ogladalem.byla swego czasu piekna od prywatnego gdzies pomorza ale cena wysoka
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no Panowie.
Rozumiem wszystko, ale u Zawady żeby kupować auto to trzeba być desperatem. Wolę nie mówić nic na forum, bo jeszcze mnie jakieś ABeeSy pobiją ...
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezdzilem ostatnio po salonach i mi sie kilka rzucilo w oczy. nawet na gieldzie ktos 2 szt wystawial w myslowicach. ta u zawady tez widzialm...nieco zapuszczona Rolling Eyes
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, klient nasz pan kolega uparł się na ten obleśny środek i za skarby nie da się przekonać Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupi raz u Zawady do końca życia już nic nie kupi bo nie wyrobi się z kasiorą na remont tego.
Oby miał szczęście.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysiauek, ale wsiadłeś na Zawadę Laughing
znam kilka osób zadowolonych z zakupów u nich, szczególnie że istnieje zawsze margines dużej negocjacji ceny, warto tam kupować auta które ich klienci zostawiają w rozliczeniu za droższe,
ja u nich dla siebie kupiłem dwa merce w-126, za świetną cenę i w super stanie, po małych przerubko-naprawach do dnia dzisiejszego pomykają po śląsku, szczególnie że oba to były auta na rynek amerykański, silniki 5600 no i coupe - piękne sztuki Wink

Ale styknie bo trochę odpłyneliśmy od Aurory, jutro czwartek więc sądny dzień dla bananowych skór Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek,
pamiętam niestety ten "salon" mody różnej jak jak byłem dużo młodszy.
I pamiętam jaki tam kit wciskano.

Nie słyszałem żeby coś się poprawiło.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anthrax napisał:
jutro czwartek więc sądny dzień dla bananowych skór Wink


no i ten bojler z bagazniku, jak mozna wsadzic cos takiego...rozumiem takie cos w kole, a tak piekny samochod a tu otwierasz bagaznik i zonk...
wyglada to jak radziecki reaktor jądrowy, moze spytajcie goscia czy to jezdzi na uran czy pluton... Wink

_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coz Oldsmobile Aurora to taka sama skarbonka jak Cadillacki Cool

Czesci niektore tanie, bo sa zbiezne np. z Pontiackami, ale wiekszosc niemilosiernie droga i brak zamiennikow i to zarowno w Polsce jak i w USA...

Zadbany silnik jest generalnie bezawaryjny. Chociaz lubia sie pojawic wycieki na misce olejowej np. i miinimalne ilosci oleju silnik lubi tez spalic. W koncu kilkunastoletnie auta maja juz swoje przebiegi, a te podawane w ogloszeniach to czesto miedzy bajki mozna wlozyc...

Poza tym kupic Cadillaca czy Aurore w dobrym stanie to graniczy z cudem. Wiekszosc byla przywozona bita i popowodziowa, potem rzeznica przerobka lamp, a potem rura, bez przejmowania sie tym ze skrzynia lubie zmiane oleju co jakis czas, ze zawieszenie delikatne, ze wnetrze pasuje od czasu do czasu wyczyscic i uwazac na rozne duperele....

Gdzies tu komus juz szeroko odpisywalem o eksploatacji i kosztach Cadillacow Seville/Eldorado. Mniej wiecej to samo wszystko odnosi sie do Aurory.

O tu to jest:
http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3498&highlight=cadillac
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8


Ostatnio zmieniony przez BoMBowiec dnia Czw Sie 02, 2007 11:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS. Northstar ma 3 łancuchy. Cool Ale to praktycznie niewymienialne. No moze przy przebiegu rzedu 500.000km
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie tak rozgladalem sie za cenami elementow o ktorych piszecie do aurory, piasta kosztuje okolo 60$ z czujnikiem abs, amorki nie sa drogie, te pompowane sa chyba ponizej 100$, zreszta esdarek tez patrzyl ostatnio akurat do pontona podobne, w aurorce sa monroe chyba montowane, zawieszenie to prawie same gumy sie wymienia i sworznie, nie trzeba calego wahacza, dlatego sie generalnie zdecydowalem...
..aha, gosc mi mowil, ze w silniku cos mu napinacz lancucha slychac, czy to mozliwe? przy przebiegu rzedu 200tys? ja nic tam nie slyszalem, jedyne co to lozysko napinacza paska wielorowkowego od chyba alternatora troche rzezilo...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po trzecich oględzinach i jeździe próbnej, dla mnie odpada - tragedia, silnik zimny jeszcze chodzi, ciepły przerywa i przygasa, zawieszenia brak, wycieki załatane siliconami, gaz zakładany chyba przez montera kuchenek, nie działa - ogólnie porażka Exclamation
Potencjalny kupiec - jeszcze mu mało i się nadal zastanawia Twisted Evil
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe ze do Aurory jest wiecej zamiennikow niz do Cadillacow.

Mozliwe ze ma prostrsze zawieszenie, zbiezne z innymi GM, a nie tak jak Cadillac co pol roku jakies zmiany i kombinacje i wszystko drogie wg. wyzej wym. kalkulacji. W wolnej chwili posprawdzam Very Happy

Ale ci powiem ze takiej Aurory jak ta biala Piotra ze zlotu - pobieznie widzialem ze to bdb stan, to nie kupisz u nas w PL. Ja ogladalem 3 lata temu bodaj 3 sztuki w komisach w Warszawie to byla rzeznia jakich malo. Wnetrza dociorane jak po 500.000km, nawet po wymyciu i nasmarowaniu nablyszczaczami byl syf, wszystko ledwo spasowane do kupy, pourywane plastiki, ledwo dzialace albo wcale klimy, zle pracujace silniki, widoczne naprawy blacharskie... TOTALNA MASAKRA Confused Confused Confused Idea
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rico_wr
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 204
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta Aurora w komisie "Mustang" na Śląsku to mina. Brązowa, z nie działającą klimą. Może teraz już działa. To jest fura jakiegoś ich znajomka, czy rodziny. Sprzedają ją już ze cztery (!!!) lata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group