www.asu.pl :: Zobacz temat - Planowany zakup - kilka pytań
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Planowany zakup - kilka pytań

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ramalypse
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 4
Skąd: z granicy: między łódzkim a śląskim

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 21:34    Temat postu: Planowany zakup - kilka pytań Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Ponieważ chodzi mi po głowie zamiana Mondeo na większy i bardziej komfortowy samochód, zacząłem się rozglądać za vanami (ma służyć jako samochód rodzinny i w długie trasy, w które jeżdże praktycznie co tydzień). Podobnie jak ktoś tutaj na forum pierwsze kroki skierowałem w stronę europejskich wynalazków, ale albo były nie dość dobre, albo za drogie. Po przejrzeniu tego forum oraz zaprzyjaźnionego forum Pontiaca wyłonił mi się konkretny obraz: rozglądam się za Grand Voyagerem 3.3 lub 3.8 albo za "pontonem" 3.8. albo 3.4 (to już chyba Montana). I tutaj kilka pytań:

- ponieważ należę do wymarzonych klientów warsztatów, tzn. jeźdżę z byle czym do mechanika, oczekuję też od samochodu bezawaryjności rozumianej jako dojechanie do celu ZAWSZE. Mondeo holowane było dwa razy, mimo tego, że odwiedzam mechanika średnio raz w miesiącu. Czy któryś z wymienionych wyżej samochodów wybija się w tym względzie?

- miałem okazję pojeździć trochę Aerostarem, oglądałem też stare Voyagery. Światła są w nich tragiczne (dużo jeżdżę w nocy). Czy w amerykanach po 96r. można się spodziewać normalnych świateł, czy trzeba je przerabiać?

- Mondeo mimo kilku swoich wad ma niezłe zawieszenie (tzn. precyzyjnie się prowadzi, szybka jazda w zakrętach jest całkiem przyjemna). Rozumiem, że komfort amerykańskiej kanapy odbija się na precyzji, ale czy Chrysler od Pontiaca różnią się jakoś w tym względzie?

Trochę się rozpisałem, ale bądźcie wyrozumiali Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 7:34    Temat postu: swiatla Odpowiedz z cytatem

Swiatla sa ogolnie kiepskie w amerykancach i trzeba je przerabiac (przynajmniem tyl bo przodu juz sie tak nie czepiaja)... Co do bezawaryjnosci to montana jest lepszy ale za to do voyagera masz tansze czesci i jest ich mnostwo. Co do porownan to bylo juz na forum o tym troche napisane (ktory lepiej wybrac). Nie ma tam montany ale jest Trans Sport a to sa blizniacze samochody i podobne pod wzgledem awaryjnosci.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz pontiaca z niewielkim udokumentowanym przebiegiem i w doskonałym stanie (są przynajmniej 2 takie sztuki na tym forum). Eksploatacja tfu tfu niedroga, komfort jazdy wyśmienity, w TeeSach trochę brak elektroniki (np elektrycznie uczylanych tylnych drzwi) ale za to jest mniej dupereli do psucia.

Ja też jestem samochodowym hipochondrykiem ale jak przyjeżdżam pontonem do ASU to mnie stamtąd wywalają z hukiem Laughing
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazda sroka zwoj ogonek chwali:) ...i ja nie bede wyjatkiem-mam pontona w staniei idealnym z udokumentowanym przebiegiem i pochodzniem. auto jest super. wygoda,komfort,wyposazenie-niesamiwite jesli porownamy je do ceny zakupu:).koszty kilku materialow eksploatacyjnych ktore wymienialem po zakupie byly b.niskie(zaku w sklepie asu.pl). co do trwalosci auta to sie nie wypowiem bo mam go zaledwie kilka miesiecy. poprzednie auta jednak tez byly z usa i nie narzekalem.chrysler wyglada na nowsza konstrukcje ,a pontiac z kolei jest wysoce oryginalny i ma ponadczasowe ksztalty....no i ten plastik:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ogolnie rzecz biorac pontiaki ciesza sie o wiele nizsza awaryjnoscia od chryslera
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 11:10    Temat postu: GM Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
I ogolnie rzecz biorac pontiaki ciesza sie o wiele nizsza awaryjnoscia od chryslera


W koncu GM Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ramalypse
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 4
Skąd: z granicy: między łódzkim a śląskim

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

ASU, czepianie się nie ma znaczenia, ja po prostu lubię widzieć w nocy, a nie jeździć prawie po omacku (tak to wygląda, jak się w Aerostarze włączy długie). Gdzie mogę szukać materiałów do przeróbki świateł? U Was w sklepie nie widziałem takich elementów do Pontiaca...

Almado, a te dwie sztuki na forum to do sprzedaży? Bo zaglądałem w dział "Sprzedam", ale tam pusto...

Mam do Was jeszcze jedno pytanie: czy da się domontować zagłówki do TS-owych foteli? Większość oglądanych samochodów ma zagłówki tylko na przednich dwóch. Acha, właściwie to dwa pytania: Pontiac po face-liftingu (96r. i wyżej) jest już metalowy, czy tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do voyagera mozna kupic z prawdziwego zdazenia biksenony, tyle że cena 3000zł Confused
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 22:51    Temat postu: Re: GM Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
JEDI_V napisał:
I ogolnie rzecz biorac pontiaki ciesza sie o wiele nizsza awaryjnoscia od chryslera


W koncu GM Very Happy


GM to też Opel (a on chyba deczko dołuje w rankingu niezawodności) Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz kolega esdarek ma ze tak powiem "europejska wersje TS"(tfu co za zlepek) i 4 tylnie fotele z zaglowkami i znajac jego zamilowanie do orginalow chetnie sie z toba wymieni jak kupisz TS na siedzenia bez zaglowkow Laughing
I pamietaj,jadac kupowac wez ze soba posiadacza takiego cuda,najwazniejsze aby silnik i skrzynia byly i pracowaly idealnie,nie przejmuj sie,ze trzeba robic zawieszenie,hamulce itp.Lepiej kupic TS za 5k i wlozyc2-3k ale wiesz na 100% ze wszystko jest nowe,niz kupic za 8k z zapewnieniem ze nie wymaga wkladu finansowego a potem zaczna ci wyskakiwac rozne kwiatuszki.
Aha i dobra rada,jak powiedzial nasz nadworny gazowniczy Lucky "kupuj auto bez gazu"
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli kupisz wersje z szarym,welurowym srodkiem w dobrym stanie to wymienie sie z toba na fotele-dam ci z zaglowkami(od opla omegi wiec nawet koncern ten sam) z czego 2 z podlokietnikami(odpinanymi) wiec sobie zrobisz salonke:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ramalypse
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 4
Skąd: z granicy: między łódzkim a śląskim

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.

Esdarek, jeśli tylko kupię wersję odpowiadającą zamianie na pewno się do Ciebie zgłoszę. Nawiasem mówiąc, napisz proszę jak się u Ciebie sprawują światła - zdania na ten temat są podzielone, ale być może niepotrzebnie zawracam sobie i Wam głowę.

JEDI_V, rady nadwornego gazowniczego czytałem i stosować się zamierzam Smile. Zresztą do Częstochowy mam rzut beretem, więc po zakupie wiadomo gdzie będę gaz zakładał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ramalypse
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 4
Skąd: z granicy: między łódzkim a śląskim

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie być gołosłownym z tymi światłami - znalazłem ogłoszenie o sprzedaży pontona z informacją, że światła zmienione na oplowskie (z homologacją), bo pasują a są dużo lepsze... Przynajmniej już wiem, gdzie ewentualnie szukać części Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie zastanawiam dlaczego ludzie robia taki problem z tymi swiatlami Rolling Eyes
wystarczy wejsc na allegro,kupic europejskie reflektory do pontona,przelozyc,wystawic na allegro amerykanskie i po klopocie Cool
ja mam europejskie i swieca b. dobrze. w poprzednim aucie musialem zmienic i uzylem niemieckich od vw-wiecie jak mi bylo przykro Sad taki mezalians...
fotele mam w stanie idealnym,bez wytarc,bez plam i innych takich. jak kupisz to pisz. spotkamy sie u luky'ego w czestochowie i dokonamy rytualnej wymiany foteli Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramalypse.. te 2 pontony o których pisałem to mój i esdarka Very Happy

Mam europejską wersję i ją sobie chwalę. Światła siłą rzeczy europejskie... trochę niedomagały ale po założeniu żarówek philips bluevision (normalna moc ale zwiększona jasność) jest elegancko Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramalypse, jakby Ci przyszedł do głowy zakup voyka z awd to odpuść sobie wersje europejską, jest bogato wyposażana z mocnym slinikiem ale auto twarde jak skała, przy nim mondeo to pływająca limuzyna Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group