www.asu.pl :: Zobacz temat - blos
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

blos

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 21:18    Temat postu: blos Odpowiedz z cytatem

Witam .Mam instalacje 2 generacji ,jak myslicie czy w tej instalce sprawdza sie BLOS ,chodzi mi oto czy niebede musial odcinac jakiejs elektryki ,np na przewodzie od reduktora do miksera mam krokowke ,jak go wywale czy niebedzie sie cos pierdolic .Na mojej instalacji pali mi ,w miescie 20l na trasie 16l ,jak myslicie jak zabombluje BLOSA to poprawie te wyniki na lepsze???????????.Jeszcze jedno czy w warunkach domowych dam rade wyregulowac BLOSA ,POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o nie....znowu Shocked
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na blosa jesy osobny wątek i jest tam bardzo dużo...
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 12:11    Temat postu: blos Odpowiedz z cytatem

Tak wiem ,ale niema opisane czy moge to wrzucic w 2 generacje ,jak ktos tam napisal ze to jest do 1 generacji ,wiec dlatego wole sie upewnic zebym potem nienajebal kichy ,a mieszkam w niemczech tu niemaja programu do ,mojej instalki ,dlatego jak popelnie blad to wtedy bedzie CO?.Kto pyta niebladzi.POZ
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arek35
*
*


Dołączył: Apr 22, 2007
Posty: 26
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wywalisz krokowca, tzn zostawiasz go na boku , wsadzisz blosa , to zdegradujesz swoja instalke do I gen, i nic wiecej , no moze regulacja, kup sobie kabelek do swojej instalki , to bedziesz mogl wyregulowac blosa sam wg wskazan lambdy.Kabelek powinienes dorwac na allegro , razem z oprogramowaniem.
Pozdrawiam
_________________
Dodg carawan3.3 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 13:40    Temat postu: Re: blos Odpowiedz z cytatem

alladyn napisał:
Tak wiem ,ale niema opisane czy moge to wrzucic w 2 generacje...


To przeklepie co pisałem na poprzednim wątku.
Zajrzyj na www.pykur.pl i porady tam masz więcej z foto jak i co. Opis na silniku renault 4 cyl. ale zasada ta sama.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 13:43    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo wlasnie oto mi chodzilo ,jak myslisz sam dam rade to zaprogramowac?? czy wtedy z tym programem i interfejsem musze latac po gazownikach ,acha czy kazdy intersyf jest z programem?????.Dzieki i POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 20:13    Temat postu: Re: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

alladyn napisał:
..jak myslisz sam dam rade to zaprogramowac?? czy wtedy z tym programem i interfejsem musze latac po gazownikach ,acha czy kazdy intersyf jest z programem?????.Dzieki i POZDRAWIAM


Wróżka nie jestem i nie wiem jaki masz sterownik gazu. Nie wszyscy producenci umieszczają na www darmowy soft, są wyjątki i to słono płatne. Czy sobie poradzisz to sam musisz wiedzieć, jak sie czujesz z elektroniką i gazem.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
arek35
*
*


Dołączył: Apr 22, 2007
Posty: 26
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kabelka sa goscie na allegro , praktycznie maja wszystko zadzwon to sie dogadasz, jak masz laptopa, to sam to zrobisz , jak nie to olej kabelek , ustaw na analizator spalin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 7:23    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Dziekowa ,mam sterowanie BINGO S ,helmuty powiedzieli ze 20l gazu w miescie na mikserze to dobre spalanie ,i niemam co tam dalej dlubac .POZDRAWIAM.
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 7:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi gazownicy jak miałem mixer to mówili że wszystko jest ok , od kiedy mam blosa nie odwiedziłem ich ani razu i teraz wiem ze wszystko jest ok z 22 l spadło do 17 Cool
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na spalaniu nic nie spadło i jest tak samo mułowaty jak był. Jedynie to dobre, że nie mam strzałów gazu. Regulację robię sam podpinając się do OBD2 i patrząc na odczyt napięcia ze sond. Kabelek z adapterem sygnału sam robiłem, soft darmowy do sciągnięcia, choć szukam coś co by zapisywało dane albo jeszcze lepiej wykreśliło krzywą napięcia w czasie, najlepiej powiązane z przepływem powietrza i np położeniem TPS'a. Smile
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rafal_ram
*
*


Dołączył: Sep 05, 2006
Posty: 178

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja założyłem blosa i auto się odetkało.
Do sterownika gazu wchodzą też dane z lambdy - jak się podepniesz do tego sygnału diodowym wskaźnikiem AFR (patrz: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=408386 - od niego kupowałem), to sam wyregulujesz.

Ja mam jeszcze przedmuch na kolektorze, więc nie mam dobrze wyregulowanej... ale walka trwa Wink
_________________
Fiero ma fierownicę do fierowania dla fierowcy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Wto Lip 24, 2007 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy ktoś montował Blosa do Taurusa 3 gen.? Jaka jest średnica dolotu (ta przed przepustnicą) na którą nachodzi wąż gumowy od filtra powietrza.
Mi wychodzi, że to 70mm. Proszę o potwierdzenie. Chcę założyć BLOSA i nie wiem jaką gumę kupić (nie mylić z prezerwatywami). Myślę, że wystarczy mi tylko jedna 70-70mm. Jak się mylę to proszę o poprawienie mnie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group