www.asu.pl :: Zobacz temat - Wsteczny "wali" (Neon, automat)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wsteczny "wali" (Neon, automat)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 1:32    Temat postu: Wsteczny "wali" (Neon, automat) Odpowiedz z cytatem

Miewam ostatnimi czasy drobny problem ze skrzynią biegów. Jakoś mało zwracałem uwagę, olej był ok, ale zaczynam się dziwić.
Wygląda to tak: odpalam zimny samochód (przed pracą, po pracy...). Włączam do przodu. Napęd się załącza, jedzie. Ale jak się ustawię do wyjazdu tyłem to włączam wsteczny i..... i nic. Poczekam trochę, albo podgazuję leciutko, to napęd załącza się z takim walnięciem że nieraz cały samochód rzuca. I tylko raz tak, potem wchodzi gładko. Ostatnio Chwilka robi się coraz dłuższa, a przedwczoraj musiałem cofnąć na neutralu odpychając się nogą bo w ogóle nie chciał się załączyć.
Jeżeli stoję do wyjazdu przodem, i ruszę i pojadę, i jakieś 2-3 minuty później będę chciał dać wsteczny, zero problemu. Załącza się w sposób nieodczuwalny. Jak postawię go na krótko (np. na godzinkę) to wsteczny też wchodzi bez problemu. Wygląda tak jakby miał problem z pierwszym załączeniem się na zimno. Jaka może być przyczyna?
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 14:19    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Witam mialem taki problem tez ze wstecznym ,i okazalo sie ze ze jakis zawor w plycie padl ,to co piszesz to sie wydaje ze tosamo co umnie ,wiec zaczna sie kombinacje z jakims zaworem cisnieniowym w plycie , tak mysle.POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy to możliwe żeby to była poduszka silnika?
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No raczej nie, z twojego pierwszego postu wynika że masz coś ze skrzynią, tak na marginesie sprawdź jak masz założoną linkę od biegów, bo może jest źle założona i raz wchodzi raz nie (musisz wyjąć aku i chyba podstawę) Cool , dzisiaj miałem remontować skrzynie w Neonie a okazało się, że to linka (byłem miły i powiedziałem gościowi prawdę - och ja naiwny, zaś łatwa kasa odpuszczona) Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to coś złożone jedno z drugim? Poduszka nie trzyma i raz linka jes dobrze a innym razem nie wchodzi?
Chociaż to chyba by wtedy nie wchodziły też inne biegi?
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group