www.asu.pl :: Zobacz temat - nie odpala na gazie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie odpala na gazie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mirasextra
*
*


Dołączył: Jul 16, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 17:34    Temat postu: nie odpala na gazie Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim!Jestem tu nowy i prosze o pomoc w sprawie samochodu nissan sunny 85' który ma instalacje gazową załozona w 2001r.Jest taki problem .ze po zapaleniu sie rezerwy w czasie jazdy na gazie silnik zaczyna słabnąc i po jakims czasie gasnie.Po przełączeniu na benzynę noramlnie pali i jest ok.Po ponownym zatankowaniu gazu i po przełączemiu z benzyny na gaz po chwili dusi sie obroty spadaja nawet po przygazowaniu gasnie.Nie mozna go potem odpalić na gazie.Gazownik regulował dawkę paliwa, sodę lambda i przez jakis czas było ok.Teraz znowu jest problem.Tankuje cały czas na tej samej stacji.Prosze o pomoc.Zgóry dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reduktor byl czyszczony??,filtry wymieniane??
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mirasextra
*
*


Dołączył: Jul 16, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 6:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filtr był wymieniany i gazownik regulował wszystkie parametry.Reduktor raczej nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie to normalne
a dlaczego? bo skoro tankujesz full i jezdzisz pozniej schodzisz do zera auto ci slabnie nie ma mocy BO NIE MA GAZU I CISNIENIA NA GAZIE
znowu tankujesz i nie mozesz odpalic na gazie to zaloze sie ze gdy odpalasz na benzynie a pozniej juz podczas jazdy jedziesz na gazie ze stala predkoscia nie przyspieszasz gwaltownie itd (okolo 15km)
to wszystko wraca do normy CZY TAK????
normalna sprawa skoro wytracasz caly gaz z instalacji musi ona sobie tam powrocic a wiec auto musi wypalic to co ma w wezykach czyli ten "rozrzedzony gaz"
chlopaki mam racje???zadna regulacja nic tu nie da

a i jeszcze jedno!!!!

KTO ODPALA AUTO NA GAZIE?????COZ ZA OSZCZEDNOSC!!!!POGRATULOWAC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jesli to jest gaznik to odpala sie na gazie.

a jesli nie to napisz chociaz jaki to silnik i jaka instalacja
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mirasextra
*
*


Dołączył: Jul 16, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

silnik o pojemnosci 1600.Instalacja gazowa- wytwórca "STANKO" Słupsk typ zbiornika walcowy.Oczywiście gaznik, najprostszy układ

Ostatnio zmieniony przez mirasextra dnia Wto Lip 17, 2007 12:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirasextra
*
*


Dołączył: Jul 16, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie próbowałwm w trasie jadąc na benzynie przełączyc na gaz, w miescie tuz po zatankowaniu owszem ale samochód i tak gasł.Zawsze palił na gazie i tak musi zostac a gaz po to jest zeby na nim oszczedzać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirasextra
*
*


Dołączył: Jul 16, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec jaki z tego wniosek po prostu mam na trasie spróbować zmienić z benzyny na gas przy stałej prędkości tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirasextra
*
*


Dołączył: Jul 16, 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem własnie w samochodzie...Za pierwszym razem silnik odpalił na gazie pochodził kilka minut na ok 1500 obrotów potem go zgasiłem i ponownie włączyłem, zapalił i tak jeszcze raz.Potem postanowiłem ze zmienie miejsce parkingowe wiec przejechałem jakies 300m wyłączyłem silnik.Potem kolejna próba odpalenia silnika i nici.Nie odpalił Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec tak:
jesli masz instalacje gaznikowa to oczywiscie tylko rano odpalasz na benzynie, wypalasz benzyne i przerzucasz na gaz.

a pozniej tylko z gazu odpalasz, silnik nie posiada komputera nic sie tam nie zmienia, gaz tez nie posiada kompa, jesli dobrze ci pali na benzynie to na gazie tez powinien.

cala instalacja opiera sie na reduktorze.

wiec byc moze masz reduktor do wymiany jesli nie da sie wyregulowac.

sprawdz przede wszystkim czy nie bierze ci lewego powietrza, zmien troche dolot, posprawdzaj czy jest sztywny i czy w tej rurce co biegnie od przodu nic tam nie dzwoni.

bo moze byc tak ze gazownik ci ustawil gaz, przy danej przepustowosci powietrza, a za chwile cos sie ruszy, silnik dostaje wiecej p[owietrza i juz inaczej chodzi na gazie.

najlepiej jeszcze raz podjedz do gazownika.
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze to cos z elektrozaworem na gazie???? sprawdz napiecia
sprawdz czy sie przełącza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group