www.asu.pl :: Zobacz temat - Stukanie przy hamowaniu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stukanie przy hamowaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
olekmarcin2
*
*


Dołączył: Jun 15, 2007
Posty: 9
Skąd: Kluczbork

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 13:10    Temat postu: Stukanie przy hamowaniu Odpowiedz z cytatem

Witam

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Voyka. Cały czas śledzę wasze posty i próbuje znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące pytania.
NIe dawno pojawiły sie niepokojące wibracje przy hamowaniu. POmyslałem że trzeba zajrzeć do hamólców w wyniku diagnozy wymieniłem:
klocki na bendix, przy okazji sworzeń dolny wahacza i jazda próbna a tu podczas nawet lekkiego hamowania słychać stukot z częstotliwością obrotu koła. Im szybciej jade tym głośniej. Wróciłem na warsztat i ponownie sprawdzamy : odkryliśmy luz na łożysku piasty i luz na przekładni kierowniczej. Acha tarcze były nierówne wiec zostały przetoczone.
POMOCY!!! co moze być przyczyną takiego zachowania ledwo kupiłem to cacko a już takie zagadki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 14:40    Temat postu: tarcze Odpowiedz z cytatem

Tarcze do wymiany. Toczenie nic nie da. Stukot jest dlatego, gdyz klocki zamiast miec poslizg to sa szarpane przez tarcze ktore stracily swoje wlasciwosci...... Spotkalem sie z tym juz wiele razy. Po wymianie tarcz stukot ustanie.... Wogole tarcz nie powinno sie toczyc.....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A juz napewno nie na tokarce,nigdy nie uzyska sie rownoleglosci obu stron tarczy,do wyrownywania sluza specjalne urzadzenia zakladane na piasty zamiast kol,ktore jednoczesnie z obu stron wyrownuja powierzchnie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czym może być spowodowane takie stukanie-niestukanie, które jest cały czas, zależne od obrotu koła?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 11:47    Temat postu: caly czas Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Jak stuka cay czas to podniesz kolo na lewarku. Odpal auto i niech sie kolo kreci. Napewno znajdziesz miejsce z kad wydobtuwa sie stukot. Ewentualnie sprawdz czy lekko chodza prowadnice zacisku. Bo moze nie odpija i stukaja klocki nawet bez wcisnietego ham.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli podnieść tylko to jedno koło i jak wrzucę D, to mi nie pojedzie?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno nie pojedzie,chyba ze masz szpere Laughing ,ale to w terenowych i to nie wszystkich
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
olekmarcin2
*
*


Dołączył: Jun 15, 2007
Posty: 9
Skąd: Kluczbork

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIęKI PANOWIE ALE OSTATNIO CHYBA SIE COS PODOCIERAłO BO STUKI Są CORAZ CICHSZE I TO PRZY MOCNYM CHAMOWANIU]
pOZDRAWIAM !!!
_________________
Plymouth Grand Voyager 98 3,3 gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak uważam że powinieneś dla spokoju sprawdzić co stukało. To hamulce. Już nie jeden się przejechał.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A szpere to nie tylko terenowki maja. Bo na przyklad niektore hondy maja, TypeR Wink

Fajnie sie wtedy jezdzi takim autem.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

wlasnie dalem popalic mojemu T&C - dostal 3,5 tyś km w ciagu 10 dni i tu szok - do tej pory "palił" poza paliwem olej w ilosci okolo 1 L na 1000 a tu po przejechaniu 3500 wypalil moze z 0,5 L jak to wytłumaczyc ?! moze on po prostu lubi upaly 30 stopniowe albo dlugie przebiegi jak to w rodzinnym USA a ja go tu katuje wypadami do sklepu

a dlaczego pisze w tym temacie

ano bardziej chodzi o hamulce
mam to samo
w warsztacie zalozyli mi bEbEny !!!! bo chyba bardziej niz bebny i po pierwszym mocniejszym hamowaniu sie nieco wypaczyly czyli wybębnily i prucz stuków , wibracji i strachu o wydajnosc hamowania hehe doszla wscieklosc ze prosilem o dobre bebny + szczeki+ cylinderki + linka ham recznego a dostalem G - no w sumie sie cieszylem ze nie drogo wyszlo ( mam za swoje ) - po reklamacji przetoczyli bebny - bylo super ( wiem ze sie tego nie powinno robic ale pospiech ) ale po paru razach znowu to samo - obiaw - przy chamowaniu ze 130 na autostradzie zeby zatankowac musialem zaczynac duzo wczesniej przy znaku 500m Sad byl ostatni gwizdek - znaczy dept bo inaczej ZNACZNIE telepalo samochodem KURDE !!!!! pozatym przy pokonywaniu bariery dzwięku ...... bębnów ( czyli powyzej 130 jak to w samolocie zaczyna coraz mocniej telepac - wywazanie i zmiana opon ( kilkakrotna ) nic nie daje wiec zostaja bebny - mysle ze przednie ham-ulce tez nie sa za dobre tez wymiana byla w tym samym warsztacie ( dodam ze dochodzi jeszcze piszczenie i inne zgrzytanki ) normalnie padaka - tym bardziej ze to wszystko na poludniu ( croatia ) góry serpentyny i tp pewnie po tych atrakcjach piasty do wymniany ( jedna caczela buczec ) ja tez ze wscieklosci

juz sie zaczynam umawiac z Mistrzem w Szczecinku ( wydam pewnie ze 3 tysiaki albo i lepiej ale jestem zdesperowany - juz pewnie bylo by lepiej jak bym kupil nowe szczeki i zalozyl na stare bebny ale cos mnie podkusilo i pierwszy raz zostawilem stare czesci w warsztacie

ale ja lubie sie rozpisywac

a tak pozatym - 3500 km i super ( z minusem hamulcow ) spisal sie idealnie tylko szum wiatru , przyspieszenie jak rajdowka wygoda jak w domowym fotelu i miejsca dosc

aaaaa CO DO "JAZDY" NA LEWARKU Z JEDNYM KOLEM W GORZE
a co z kontrola trakcji - jesli jest oczywiscie - trzeba pamietac o jej wylaczeniu bo pojedzie z hukiem !!!!! lewarka Smile

pozdrawiam

PS chyba ktos mnie w koncu przymknie za te poematy hehe
ale psycholog mowi ze to uspokaja po kupnie USAVANA
( spoko nie jest JESZCE az tak zle i tak go kocham )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie VANA a nie psycologa ( wirtualnego )

ale chyba trza sie zapisac bo znowu sam do siebie odpisuje !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 5:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby racja.....
to kontrola trakcji blokuje mechanizm roznicowy????nie wiedzialem?......
myslalem ze wrecz przeciwnie dziala podobnie jak abs tylko ze abs zapobiega blokowaniu kol przy hanmowaniu
a kontrola trakcji chyba niweluje roznice przy obrotach koł podczas pooslizgu ale chyba nie przez blokowanie mechanizmu a raczej przez zwolnienie danego kola przez ukl.hamulcowy
bo co jesli mamy naped na jedna oś? to kontrola trakcji jest dziala tylko na tej osi????
myslalem ze na kazdym kole na zasadzie przychamowan danego kola lub strony wpadajacej w poslizg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i racja
wiec jezeli mamy kolo w górze dajemy gaz zaczyna sie obracac a drugie nie dlateko kontrola trakcji odbiera obracajace sie kolo jak w poslizgu i przychamowywuje go zeby drugie kolo sie oracalo a wtedy samochod rusza z lewarka !!! nie na ukladzie roznicowym tylko przychamowywuje

prawie na 100% - dowazalem kola przednie i nie mogli go rozpedzic (rozpedzarka a nie silnikiem) musialem wylaczyc kontrole trakcji

ale obydwa kola byly w powietrzu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przychamowuje+ przyhamowuje ale bląd!!!upssss
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho a Ty to miodek jesteś czy co ??

tyle hamulców w moich postach uzyłem ze jeden chamulec moze kazdemu sie zderzyć tak jak i zdarzyć

nie zaliczam sie do polonistów i zawsze nienawidziłem ortografii ale sie staram za to potrafie naprawić chryslera i pralke automatyczną

a ze mam jekies wady ...........

w kazdym razie jak kogos jeszcze zraniłem piśmiennie to sorry - choć jakby poszperać to tego jest na kologramy i toniemy

pozdrowienka - musze na zlocie uważać ( jak będe ) na ortografie w moich wypowiedziach i nie rzucać mięsem na grila

pozdroo ( nawiasem pozdro to tez błąd ale pozdrowienia to tylko dla Wienia są a pozdro dla wszystkich )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno ( jak to ja hehe )

przychamowywuje go zeby drugie kolo sie oracalo a wtedy samochod rusza z lewarka !!! nie na ukladzie roznicowym tylko przychamowywuje [b]

to wycinek z mojego dramatycznie gramatycznego zamachu
mnie sie bardziej podoba ze koło sie ORACALO czyli rolniczy zwrot ...... że niby cale pole zaorane hehe i dobrze ze mi sie nie powineła klawiatura na przyhamowyWUJE bo by było dopiero pieprznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mowiac poprawiajac blad patrzylem na to co ja napisalem ale...skoro przyznales sie do bledu to mojego nie widac hihihi


pralke tez umiem naprawic....

...a kto zrobi mojego winiego???? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe udez w stół ...........

no tak niedokladnie sie wczytalem sorki

ale mam straszna wade lubie pisac i jak wpadam w trans-expres to po mnie

i Ci sie "dostało"
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowniez pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group