www.asu.pl :: Zobacz temat - Prozba o porade ad. TS?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prozba o porade ad. TS?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 22:59    Temat postu: Prozba o porade ad. TS? Odpowiedz z cytatem

Witam mam prozbe czy uzytkownicy Pontiacow Trans Sport roznych wersji silnikowych mogliby wypowiedziec sie na temat tego modelu. Chcialbym poznac jego dobre i zle strony. Co najczesciej szfankuje, srednie zuzycie paliwa itp. Very Happy Bede wdzeczny za wszelkie komentarze. Nosze sie z zamiarem kupna takiego auta i nie wiem czy warto i jaka wersje silnikowa wybrac. Pozdrawiam i z gory dziekuje Exclamation ewentualne propozycje sprzedazy takiego modelu prosze kierowac na adres mail: konradzielok@tlen.pl

Ostatnio zmieniony przez Legacy dnia Wto Lut 08, 2005 23:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:04    Temat postu: TS Odpowiedz z cytatem

3.8 najlepszy aledo gazu 3.1 tez bedzie dobry, skrzynia mocniejsza niz w Caravanach i Windstarach. Drogie piasty ( okolo 1000 ) Very Happy
Chyba w wieksztym skrocie nie da sie tego opisac Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje "asu" za porade zobaczymy czy inni wlasciciele tez sie wypowiedza. Very Happy a moze jakies przyblizone dane na temat zuzycia paliwa(gazu) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj na forum Pontiac-a TS i Chevroleta Luminy
http://www.reklama.home.pl/FORUM/index.php
Co do paliwa to trudno mi sie wypowiadać bo mam wyniki od 14 do 30, ale teraz po remoncie powinno być lepiej. Są tacy którzy mówia o spalaniu na poziomie 9l/100km, w moim jeszcze ię to nie udało Crying or Very sad
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje "tomek" a moze cos wiecej odnosnie wad i zalet chodzi mi o wlasne spostszezenia Smile Bede wdzieczny Smile

Ostatnio zmieniony przez Legacy dnia Wto Lut 08, 2005 23:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:37    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

9 litrow ?? Chyba maja tam silnik 650 z malucha Very Happy . Nie ma co sie oszukiwac i napewno okolo 15 bedzie palil, ale cos kosztem czegos Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink asu a 3.8 duzo wiecej pali od 3.1? Sorry za takie glupkowate pytania ale musze sie wszystkiego dowiedziec odnosnie TS bo wiadomo ze kupic to latwo ale potem utrzymac moze byc problem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam Lumine APV 3.1 94r. a to jest prawie to samo i mozna powiedz ze jestem swiezym posiadaczem tego auta (od 3 miesiecy). Wiec troszke moge juz Ci napisac: bardzo wygodne auto, pieknie sie tym pojazdem plynie po drogach, bardzo pakowne-jechalem juz w 7 osob i pytalem sie jak tam w ostatnim rzedzie, ale od bujania ludzie mi sie pospali Smile. Swietny woz na wypady poza miasto, mam butle gazowa za siedzeniami, wiec przestrzen bagazowa prawie nie istnieje Sad. Co do siedzien to bardzo wygodne przednie fotele, w tylnych brakuje zaglowkow (chociaz widzialem modele z zaglowkami) no i minus powazny to ze siedzienia sie nie rozkladaja, sklada sie je i wyciaga blyskawicznie, ale nie da sie ich rozlozyc na spanie (szkoda). Co do spalania to przy silniku 3.1 na trasie przy 100-110 km/h benz-ok.9-10 l, gaz-12-13 l. W miescie to juz gorzej, wiadomo wieksze korki wiecej spalania, benz,-15-18l, gaz-18-20l na stowke. Karoseria z plastiku, wiec znika problem rdzy. Trzeba uwazac na klamki, a szczegolnie na tylny motylek od zamka w klapie-czesto sie lamie i sporo kosztuje. Przy silniku 3.1 auto jest slabiej wyposazone w baajery i skrzynia jest tylko 3-stopniowa, a jeszcze jeden bieg, przydal by sie, szczegolnie na trasie. Z racji tego ze wnetrze sklada sie z ogromnej ilosci plastikowych czesci, to do uszu dochodzi ich trzeszczenie, ale da sie to wytlumic. Bardzo dobry fabryczny zestaw audio - Delco , chodzi jak marzenie. Dosyc slabe swiatla i brakuje mi regulacji kata swiecenia przy obciazeniu samochodu. Jak bylem zaladowany to swiecily w kosmos Sad. Skrzynia jest OK i jak mawia ASU w TS i Luminach jest malo awaryjna.
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje "s1wy" zwiezla i konkretna wypowiedz takie lubie. Very Happy Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 23:55    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

s1wy chyba wszystko napisal Very Happy . Co do motylko to rzeczywscie trzeba uwazac bo za kpl. z silownikiem to okolo 700-800 zl trzeba dac a i tak jest bardzo ciezko dostac Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tych motylkach tez juz czytalem na innym tutejszym forum. Naprawde to takie drogie? Jak znam zycie to mala duperelka strzela a pol dzwi trzeba wymienic dlatego tyle sobie zycza Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 0:18    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jest to mala pierdulka i wymiana jest prosta ale ze czesto to leci i jest to towar deficytowy to dlatego sobie to cenia Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli pozostaje tylko przestroga dla wszystkich "DELIKATNIE otwierac dzwi" bo moze to drogo nas kosztowac Smile Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad Sad nikt juz wiecej na tym forum nie ma pontiaca TS Sad Sad myslalem ze wiecej sie dowiem na temat tego modelu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz na stronie warszawskiego fan-clubu Pontiaca
http://www.reklama.home.pl/FORUM/index.php?sid=8cc1a4d1514377bfb465d3091e180505

Tam tez jest kilka pytyan Twojego typu i odpowiedzi
Pozdrawiam Smile
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siwy naprawdę napisał wszystko co trzeba. Jeśli chodzi o awaryjność to akurat ja mogę cos o tym powiedzieć Sad . Nadal jednak lubie to auto, mimo walki od 6 miesięcy, jak trafisz na taki egzemplarz jak mój to musisz być twardy. Co do klamki w tylnych drzwiach to wczoraj została mi w ręku, ale juz się z tym uporałem - faktycznie jest to prosta konstrukcja.
Jak chcesz jeszcze więcej informacji to pytaj o konkrety, łatwiej wtedy coś opowiedzieć Wink Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam 3,8 GT z 92r. I jestem zadowolony BARDZO. Spalanie srednie 10l/100 na trasie nawet mniej. Na stronach producenta jest podane poza miastem 8,5 w miescie 13 i tak jest. 3,8 ma skrzynie z OverDrive i to jest dobre szczegulnie w trasie. Jedziesz 100 km/h i masz tylko 1500 o/min. Zreszta w czasie jazdy prawie caly czas mam takie obroty (poza przyspieszaniem oczywiscie) Auto rewelacja, ale do spokojnej jazdy. Choc potrafi to auto pokazac na co go stac, ale nie polecam. Mi udalo sie zerwac przyczepnoc przy 55 km/h przy wcisnietym gazie do dechy. Smile Mialem LPG ale zrezygnowalem. i nie zaluje co podkreslalem wielokrotnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomcio-td napisał:
Mialem LPG ale zrezygnowalem. i nie zaluje co podkreslalem wielokrotnie

Faktycznie LPG w tych autach to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, oszczędność raczej symboliczna a samochód nie bardzo chce jechać. Może prze lepszej instalacji jest lepiej ale w moim przypadku to lipa. Na trasie jest jeszcze jako tako chiociaz drażni mnie zapalająca się lampka check engine soon, natomiast w mieście zdecydowanie za długo trzeba czekać aż silnik się nagrzeje, lub zmienić drogę do pracy na dłuższą Wink (ja mam 4km to za mało aby przełączyc na gaz).
Przy silniku 3.1 obroty przy 100km/h to ok 2000, z tego pewnie wynika większe zużycie paliwa. Ja też szukałem 3.8 ale trafił się 3.1 i tak zostało
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o LPG to faktycznie, w miescie to dziwna sprawa trzeba czekac na rozgrzanie silniczka a czasami przez ten czas dojedziesz do celu Smile Ostatnio zaczalem tankowac LPG na Shellu i powiem jest totalna roznica. Dalej jedzie, szybciej moge zalaczyc gaz i jest super...
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Czw Lut 10, 2005 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje wszystkim za komentaze napewno sie przydadza Smile W szczegulnosci dziekuje "s1wy" za ten link faktycznie mnustwo tam informacji zdobylem Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze szerokich drog, tanszego paliwa i braku problemow z autkami Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 11, 2005 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze sie pojawisz ponownie z wiadomoscia o nabytku Smile
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Legacy
*
*


Dołączył: Feb 08, 2005
Posty: 10
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sob Lut 12, 2005 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"s1wy" napewno powiadomie jak zakupie Very Happy Dziekuje wszystkim za wypowiedzi jestem wdzieczny za pomoc Pozdrawiam wszystkich serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
radelinus
*
*


Dołączył: Feb 24, 2005
Posty: 4
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 24, 2005 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli TS (czy Lumina) to tylko 3.8. Jeżdżę od 6 lat. Wcześniej OMEGA B. Nie ma porównania. Już nie wracam do aut europejskich.
Pozdrawiam i szerokiej drogi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 0:55    Temat postu: Re TS Odpowiedz z cytatem

Zgodze sie z ta opinia ze 3.8 jest lepszy ( chyba ze jest gaz to skusilbym sie na 3.1 ). Hmmm. Chociasz juz sam nie wiem Confused . Jednak wole 3.8 ( chocby ze wzgledu na moc Very Happy ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group