www.asu.pl :: Zobacz temat - Szarpanie z 1na2 przy obciążeniu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szarpanie z 1na2 przy obciążeniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 8:53    Temat postu: Szarpanie z 1na2 przy obciążeniu Odpowiedz z cytatem

Witam
Cholera zaczynam się delikatnie denerwować bo skrzynia dość mocno zaczyna szarpać przy zmianie z 1 na 2 przy włączonym A/C, jak A/C jest wyłączone to szarpnięcie jest słabsze ale wyczuwalne. Mocne szarpnięcie jest również przy wysokich obrotach tzn jak pedał gazu jest mocniej wciśnięty, wtedy zauważyłem że zmiany biegów następują przy 3000RPM ale szarpnięcie jest tylko przy zmianie z 1 na2. Co to może być? Czy jakieś podciśnienie? Czy elektrozawór 2 biegu? Dodam że w tym samochodzie czuć spadek mocy przy włączonym A/C.

Olej wymieniony dwa tygodnie temu i sprawa dotyczy Villagera
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 13:53    Temat postu: zawor Odpowiedz z cytatem

1. Zawor lub elektrozawor odpwoiedzialny za 2 bieg
2. Luz na tarczkach 2 biegu
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co sie doczytałem w serwisówce to sa dwa elektozawory tylko który wymieniać jeśłi one pracuja w takim schemacie:


Druga sprawa to robiłem według tej serwisówki samodiagnoze i kontrolka powinna mrugać lub wcale się nie zaświecać a u mnie świeci nie mruga, co za cholera?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 22:47    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Witam Lutek ty masz problem ze uciebie nie mruga,ale zato umnie jak wlacze zaplon to zaczyna migac 13 razy OD dobre co ,a jak wlacze zaplon i zaczyna migac to go wylaczam znowu wlaczam to sie zapali i zaraz zgasnie ,ktos kiedys mowil ze jest jakas strona z kodami do VILLKA ale niewiem jak tam to odczytac,aha Lutek morzesz tam zerknac coto jest za wlacznik napewno terz jej uciebie ,znajduje sie w rzedzie tam gdzie masz awaryjne i pisze nanim POWER E AT.Aha napisz czy dostales mojego meila bo niewiem czy to idzie do ciebie na spam czy meila.POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emaile dochodzą alladyn
wysłałem Ci na email z kąd sciągnąć ten manual.

Z tego co ja się orientuje to ten przycisk E-Power to jest włączenie skrzyni w jakiś mocniejszy tryb. Ja tego jeszcze nie włączałem bo nie miałem potrzeby.

Alladyn mam też do Ciebie jeszcze prośbe jakbys mógł u siebie sprawdzić czy pod przepływomierzem masz taki luzny wężyk gumowy zakonczony metalową rureczką wygiętą w kształcie U. Wężyk ten wychodzi ze skrzyni ale drugi koniec leży nigdzie nie podpiety. Mnie to wygląda na jakieś napowietrzenie albo cos w tym stylu. Myślałem że to może jakis wężyk podcisnienia ale nie znalazłem nigdzie miejsca w zasięgu tego wężyka gdzie można by było to wpiąć.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 10:17    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Witam ten wezyk ci sprawdze ale napisz czy ten wezyk wychodzi od rury od filtra przed przeplywomierzem ,czy ze skrzyni bo ja jak wyciagalem skrzynie to nic takiego niezauwarzylem,napisz jeszcze czy ten wezyk od przeplywomierza jest morze gdzies o srednicy 8 .POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie ten wężyk wychodzi z górnej części skrzyni tuż pod przepływomierzem i drugi jego koniec zakończony rureczką wygięta w kształcie litery U leży też pod przepływomierzem praktycznie na kablach od sterowania skrzyni. Jutro postaram się zrobic zdjęcie chociaż nie wiem czy będze w stanie uchwycić to miejsce bo filtr powietrza i akumulator zasłaniają
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 16:01    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Witam nic takiego umnie nie zobaczylem ,ale wydaje mi sie ze kiedys to umnie widzialem i jest to na sto procet odpowietrzenie ale jeszcze popatrze ,ale napewno nic niepodlaczalem takiego ,a raz juz sam ta skrzynie montowalem i nic takiego niebylo.POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w jakim celu wymontowywałeś ta skrzynie?
U ciebie nie ma takich szarpnięć jak napisałem w pierwszym poście?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 16:29    Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem

Witam skrzynie wymontowywalem jak dawalem ja do remontu do polski ,teraz mam dylemat bo siada mi wsteczny i niewiem czy znowu dawac do remontu czy kupic urzywke niewiem co ztym zrobic,co do szarpniec to terz teraz zauwarzylem ze mam z 1 na 2 ale to morze dlatego ze niezmienilem oleju a juz troche nanim jerzdze .Apropo dlaczego wyjmowalem skrzynie ,bo kupilem ten samochod juz z padnieta skrzynia ,a do tego wszystkiego to dla goscia od ktorego kupilem wozek tez napoczatku siad wsteczny a pozniej rozjeb ala sie cala skrzynia ,i tu morze to jest jakis problem w tej skrzyni bo niesadze ze tak szybko ten wsteczny sie konczy ,a jak jest u ciebie jesli stoisz z gorki wrzucisz wsteczny puscisz chamulec to samochod leci ci do przodu.POZDRAWIAM
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie nie zaobserwowałem żadnych problemów ze wstecznym. Jedynie mam ten problem z wyborem biegów jak przełączam w P na R to wskakuje N, muszę wrócić wajche do góry i wtedy wskakuje R.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group