www.asu.pl :: Zobacz temat - wyjazd nad morze...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyjazd nad morze...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 12:37    Temat postu: wyjazd nad morze... Odpowiedz z cytatem

moja zona chce koniecznie jechac gdzies nad morze, a konkretnie do horwacji, ja bym wolal bieszczady, no ale coz.
w te kierunki nigdy sie nie zapedzilem, napiszcie cos na temat kosztow, bo wszedzie po drodze sa oplaty drogowe... gdzie najlepiej jechac, alternatywnie myslalem, o morzu cornym, rumunia, baulgaria, lub odessa albo nawet krym.
inna alternatywa to nasz baltyk, ino ze to u nas troche drogo sie porobilo, to moze litwa lotwa lub estonia???

zaznaczam ze mam dosc skromny budzet, ktory zreszta bym wolal wydac na naprawy auta...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raster
*
*


Dołączył: Apr 07, 2007
Posty: 84
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem kilka razy w chorwacji, polecam półwysep istria,
być może jest tam troszeczke drożej ale za to najbliżej
udało mi się z Warszawy (1300km) dojechać w 16 godzin
ceny wczasów w Chorwacji niestety ostatnio są porównywalne z Włochami itp.
w zeszłym roku na przełomie czerwca i lipca zapłaciłem ok. 1,5tys za tydzień za cztery osoby (tzw. apartament czyli dwa pokoiki z aneksem kuchennym) bez wyżywienia w Umagu - najblizej od nas miejscowosci na Adriatykiem.
mozna tez pojechac na camping z namiotem (dla zainteresowanych - dużo capingów naturystycznych Smile )- ceny znajdziesz w internecie lub kwatera prywatna- mozna bez trudu znależć, ośrodki hoteliki lub campingi mają tą zaletę że maja własne plaże a najcześciej takze basen
droga na Istrię to praktycznie czły czas autostrady opłaty: Czechy i Austria - winietka ok.70zł , w Słoweni opłaty na bramkach w sumie kilkanascie euro w jedną stronę
nie polecam południowej CHorwacji ze względu na drogę , nie znam stanu aktualnego ale jeszcze niedawno droga przez góry w sezonie to był dramat

trzy lata temu jechalismy równolegle ze znajomymi , oni do Dalmacji my na Istrię, my 16 godzin oni 36!
ceny na miejscu zależą od tego gdzie co kupujesz w sklepie przy hotelu
koszmar , w markecie na obrzeżach miasta jak u nas a czasem taniej,
wbrew pozorom miejscowe brzoskwinie i arbuzy droższe jak u nas!
paliwo jak u nas, LPG niestety mniej popularny ale jest
morze cieplutkie, plaże niestety prawie wyłącznie zwirowe
piękne nadbrzezne miasteczka z klimatem, pyszne lody, a dla tych co jadą na południe Chorwacji obowiązkowy przystanek -Plitvickie Jeziora po prostu bajka
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 5:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>gdzie najlepiej jechac, alternatywnie myslalem, o morzu cornym, >rumunia, baulgaria, lub odessa albo nawet krym.

jeju! tylko bulgaria lub rumunia!!! rumunia ma ubozsze wybrzeze ale za to piekne gory! po drodze mozna jechac trasa Transfogaraska a to juz wogole przegiecie! po drodze oplaty jakie poniesiecie to winietki na slowacji(no chyba ze przez ukraine pojedziecie to wtedy free), winietka w rumunii (ok.6E+ewentualnie prom przez dunaj,lub oplata za most...ale mozna przejchac tez za free przy samym wybrzezu), w bulgarii tez wprowadzono jakies winietki- kosztu nie pamietam ale pare E.. w rumuni i bulgari ogolne ceny nieco nizsze niz u nas..w obu krajach LPG jest tak samo popularny jak u nas, cena noclegu na ladnej kwaterze w bulgarii to koszt 10-20zl..w rumunii na kwaterze spalem tylko kilka razy i ceny rozne (12-30zl) ..morze czarne zawsze cieple, ludzie zyczliwi i jescze nie sa lapczywi na euro! jakbys chcial wiecej info to wal smialo..poszukam linku bo gdzies na necie mam klilka fotek z tamych rejonow to zapodam...
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 11:18    Temat postu: chowracja Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi i morze to polecam Chorwacje. Morze jest super. Byłem 2 razy. Można jechać na Istrie lub niżej Split lub Dubrownik. Fajnie jest też w Grecji ale jest kawałek drogi.... no i morze gorsze.... A jak chcesz tanio to jeszcze dalej Turcja (znacznie taniej niż Chorwacja i Grecja). Albo Egipt ale autem już bym się bał bo nawet na wycieczke do Piramid jechalismy pod eskorta wojska Smile. Moim zdaniem najlepsze wyjscie to Chorwacja. Niedaleko, pogoda pewna no i to morze....

Nizej moje zdjecie z Chorwacji Banjole na polwyspie Istria (niedaleko Puli). (to bylo ladnych pare lat temu... Cool ). Zobacz to moze.... Very Happy


_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak obiecalem tak tez znalazlem Smile niestety nie mam sie kiedy zajac tymi fotkami i jest jak jest..na fotce "biala" masz typowe bulgarskie wybrzeze Smile
http://156.17.130.10/~maniek/New%20folder/SERWER/
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BoMBowiec
*
*


Dołączył: Dec 05, 2005
Posty: 132

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz tez CZARNOGÓRĘ. Dużo taniej niż w Chorwacji, znacznie spokojniej i ciszej i więcej bardziej wytrawnych turystów. Do tego sporo plaż jest piaszczystych, czego w Chorwacji nie uświadczysz.
_________________
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram Pickup 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wszystkim, super fotki właśnie teraz oglądam z żoną i nie wiemy gdzie pojechać, gdyby był czas to byśmy zrobili rundke dookoła całych bałkanów, ino tydzień nie wystarczy... na razie musze doprowadzić do porządku auto, bo bez klimy i szczelnej chłodnicy nie pojade.
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze nie moge w necie znaleźć żadnego kampingu z domkami do wynajęcia albo przyczepkami...
nie ma tam czegoś takiego??? nie chce w hotelu a żona nie chce w namiocie...
patrzyłem na ceny dla porównania i chyba sie wybierzemy do czarnogóry...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj chciałem se wpisać dziecko do paszportu, bo mam nowy, a tu mi pani gada, że zmieniła sie ustawa i nie robi sie już wpisów Mad Evil or Very Mad Sad Crying or Very sad
trza dziecku paszport zrobić, miesiąc czasu oczekiwania, a 8-go czerwca mieliśmy jechać na tydzień bo tyle mamy wolnego Evil or Very Mad
wszystko ch..
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group