www.asu.pl :: Zobacz temat - Wymiana Oleju w Skrzyni Gdzie? Windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiana Oleju w Skrzyni Gdzie? Windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
SQ9RW
*
*


Dołączył: Feb 21, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 6:05    Temat postu: Wymiana Oleju w Skrzyni Gdzie? Windstar Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może mi polecić Warsztat, Serwis gdzie mogę wymienić olej w skrzyni biegów Windstar rejon Częstochowy lub okolicy do ok. 100km.?
_________________
Rafal Dodge Caravan 3.3 Canada Previous car Windstar 3.8 V6 USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może byś sie pokusił zrobić to samemu??
Jak masz kolege z kanałem to bez problemu wymienisz, a jaka przy tym uciecha Very Happy
Ja zeby nie zalać sobie głowy olejem najpierw przez bagnet wyssałem ile się dało. Potem to kwestia odkręcenia kilku śrubek.
Pamietaj też o wymianie filtra oleju. I jesze jedna drobinka ale ważna. W komplecie z filtrem oleju dostałem 2 takie blaszki mocujące filtr w skrzyni. NIESTETY żadna nie pasowała, i jedną z nich musiałem przy pomocy kombinerek odpowiednio przeprofilować, czego mogą w warsztacie z lenistwa nie zrobic. Zwłaszcza jak klient nie patrzy na ręce.
Przy okazji można dobrze zlustrować całe podwozie i wszystko co tam widać. Np. niepodczepine kabelki, ogniska korozji, itp.
Poza tym zauważyłem ze pozostawienie samochodu z odkręcona misa olejowa do dnia następnego spowodowało wyciekniecie jeszcze około 1 l oleju co też ma znaczenie.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SQ9RW
*
*


Dołączył: Feb 21, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 10:45    Temat postu: Wymiana Oleju w Skrzyni Gdzie? Windstar Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za wszystkie informacje i wskazówki zapewne było by lepiej faktycznie postawić samochód z odkręconą miska na kilka godzin no, ale niestety jestem zmuszony zlecić to komuś ograniczenia zdrowotne
_________________
Rafal Dodge Caravan 3.3 Canada Previous car Windstar 3.8 V6 USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w takim razie jedż do uznanego serwisu w okolicy i zarządaj:
A- odkręcenia miski olejowej skrzyni biegów Nie ma korka spustowego oleju. Więc przypilnuj aby z rozpędu i rutyny nie odkręcił ci korka spustowego z miski olejowej silnika
B- wymiany filtra i założenie nowej uszczelki , musisz mieć swoje
C- zakręcenia misy olejowej
D- zaleje olejem, najlepiej jak bedziesz miał swój i tyle ile zostało
zpuszczone Mi wedzło chyba 7 litrów ale nie pamiętam dokładnie
Zalewa sie przez rurke w którą wchodzi bagnet

Następnie odpal auto potrzynaj na każdym biegi po 10-15 sekund (1-2-D-R) i na pracujacym solniku na "P" niech sprawdzą pozimm oleju

W zasadzie każdy średnio inteligentny majster powinien to zrobić bez problemu. Cała filozofia
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SQ9RW
*
*


Dołączył: Feb 21, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 7:29    Temat postu: Wymiana Oleju w Skrzyni Gdzie? Windstar Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za cenne rady i jak możesz napisać, jaki olej kupić i filtr będę zobowiązany
_________________
Rafal Dodge Caravan 3.3 Canada Previous car Windstar 3.8 V6 USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja 2 lata temu kupiłem na www.amerykany.pl ale teraz miszesz kupić na www.asu.pl
Pozdrawiam
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dylson
*
*


Dołączył: May 08, 2007
Posty: 26

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czestochowie jest dobry zaklad na warszawskiej. Zaraz na poczatku jak po prawej stronie skrecisz tam z ronda. Tata tam zawsze olej w skrzyni wymienial. Szybko i sprawnie. Tylko nie jedz do tego warsztatu przy trasie!! Jeszcze nie spotkalem czlowieka, ktory by byl zadowolony z ich uslug.
_________________
www.nissanzone.pl
Zapraszam na forum poswiecone autom marki Nissan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
SQ9RW
*
*


Dołączył: Feb 21, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 6:25    Temat postu: Wymiana Oleju w Skrzyni Gdzie? Windstar Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za informacje pozdrawiam
_________________
Rafal Dodge Caravan 3.3 Canada Previous car Windstar 3.8 V6 USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group