www.asu.pl :: Zobacz temat - WAZNE
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WAZNE
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/trucks.html
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
akajaka
*
*


Dołączył: Apr 12, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 3:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mar... o, przepraszam - Almado!

Generalnie to panowie wykęcacie butelkę do ostatniej kropli. Mój Silhouette (nawiasem mówiąc ten sam o ĸtórym mówiłem Ci kilka lat temu w ogródku u Twoich rodziców) pali 13l/100, i to jest dokładnie to co GM zapisał na ulotce przyklejonej w fabryce. I dopóki nie poszperałem w Internecie, szczególnie na tej stronie, fakt ten przyjmowałem jak coś co jest tak naturalne jak wschody i zachody słońca. Fajną perspektywę człowiek nabiera widząc co inni próbują (czasami z całkiem zaskakującymi - i nie powiem: pozytywnymi rezultatami) mimo wszystko osiągnąć. Rozumiem, realia są takie a nie inne, ale podstawową zaletą większego auta jest właśnie jego wielkość i komfort jazdy (nie tylko dla kierowcy ale również dla ... siódmego pasażera). Wszelkie próby porównywania osiągów tego typu samochodów z jakimkolwiek "mikrobi" po prostu mijają się z celem. Marcin, gratuluję Tunezji, w tym roku znów wypada okazja mojego ładowania akumulatorów w starym Sobieskim LO i choć domyślam się że firmę sprzedałeś to i tak Cię jakoś znajdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakżeś mnie tu znalazł Kanadyjczyku jeden Question Jak będziesz przyjeżdżał do Polski to daj wcześniej znać, bo trochę części trzeba przywieźć Laughing Zobaczysz, zwróci Ci się bilet Smile

Firmę sprzedałem ale nie kamienicę i obecnie w niej mieszkam a lokal na dole wynajmuję Cool Tunezja, Turcja... w tym roku pewnie bedzie Teheran bo mam ochotę wypróbować rodzinnego TS-a (swoją drogą - moje ukochane TSA znowu gra w pierwotnym składzie Smile ) A jak będziesz miał stanąć na polskiej ziemi daj znać, zorganizujemy Ci jakiegoś amerykańca a nie lanosa z wypożyczalni Smile Jak przywieziesz duuuużo części to będzie i duże auto Smile Zresztą... będzie dla mnie wielką przyjemnością pojechać po Ciebie na lotnisko Smile

LO... za Notzkę się pomódl jeśli jeszcze nie wiesz że patrzy na nas z góry Crying or Very sad

Co do wykręcania butelki... paliwo u nas dupiaste ale te 90 oktanów zawsze będzie naprzeciw 85 za Wielką Wodą... to i spalanie bywa mniejsze Smile

Tak przy okazji - jakie są TAM opinie o chevrolecie HHR? U nas jeszcze takiego nie widziałem na ulicy, jedyne co wiem o usterkach to przeciekający szyberdach. Mały litraż da się przeżyć Wink

http://www.chevrolet.com/hhr/photogallery/
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559


Ostatnio zmieniony przez almado dnia Czw Kwi 12, 2007 22:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle prywaty, teraz scenka rodzajowa z życia wzięta Smile :

Stoję sobie pod firmą, podjeżdża szef swoją alfą 156 4x4 (ładne autko, nie tylko dlatego że szefa Wink ), stoimy chwilę i przejeżdża wolniutko audi A6 czy A8 (nie znam się na niemieckich autach), z tyłu lśni znaczek 3,0...

SZEF: ładne auto
JA (z pogardą, po cwaniacku przeciągając): mały siiiiiilnik... Twisted Evil
Szef na sekundę zdurniał i wydukał: a idź...

Tam gdzie kończy się Europa, trzeba przepłynąć ocean i zaczyna się Ameryka...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559


Ostatnio zmieniony przez almado dnia Pią Kwi 13, 2007 8:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akajaka
*
*


Dołączył: Apr 12, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 4:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HHR to moim zdaniem mało ciekawy samochód. GM po prostu dostał po tyłku od Chryslera (PT Cruiser) więc postanowił ich naśladować, i to jak najmniejszym kosztem. HHR jest zbudowany na tej samej platformie co Cobalt, G5 i Pursuit. Jeśli więc chodzi o dostępność części to nie powinno być wiele kłopotu; choć z drugiej strony, ci którym spodobała się idea jeżdżenia w "gangster car" już dawno kupili PTC.
Dla mnie PTC czy HHR po prostu trąci mizernym trójkołowym Citroenem z lat sześćdziesiątych (wiem, wrażenie subiektywne i na pewno wielu ma całkiem odmienne zdanie). W moim jednak przypadku, zdecydowanie wolałbym inne retro, które za niecałe dwa lata wyruszy na podbój świata:

http://www.conceptcarz.com/view/photo/170648,12996,0,0/photo.aspx

seryjne Z28 (V-Cool będzie miało 500 kucyków i nieco ponad 4s do 100.

I nie wiem jak w Europie, ale z tej strony sadzawki podstawowa wersja Camaro V6 (ale nie cabrio) będzie tańsza niż średnio wypasiony HHR...
... no ale jak ktoś chce pozować na Ojca Chrzestnego to ja mu nic nie poradzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz, jak tam z autami z instalacją gazową? Rozmawialiśmy o tym kiedyś i mówiłeś, że robią takie u was fabrycznie albo na gaz albo na benzynę. Tylko najprawdopodobniej wasze instalacje są na CNG czyli metan a nie na LPG (propan-butan) jak u nas. U nas CNG dopiero raczkuje ale we Wrocławiu w gazowni można spokojnie zatankować auto, na razie jest to najtańszy sposób poruszania się i przez najbliższe 6-7 lat tak u nas będzie, dopóki debile z ministerstwa finansów w ramach solidarności społecznej nie wprowadzą akcyzy na cały gaz, bo po kraju jeźdżą samochody na nieopodatkowanym paliwie. W tym roku ta czerwona banda bierze się za LPG, wg wstępnych szacunków we wrześniu litr gazu ma podrożeć o 27gr. - szczególnie szkoda mi właścicieli instalacji grzewczych, 10 tys. litrów w sezonie idzie na domek jak nic. Rację ma mój stary, który nie przejmuje się ekologią i ogrzewa wszystko węglem Twisted Evil
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akajaka witamy na naszym forum,milo miec tu kogos kto moze podzielic sie z nami swierzymi informacjami zza wielkiej sadzawki.Zagladaj czesciej i o ile ci czas pozwala niech wejdzie ci to w nawyk Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz, dalej pracujesz w tej wielkiej kanadyjskiej fabryce części samochodowych?
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akajaka
*
*


Dołączył: Apr 12, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 5:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gaz nie jest zbyt popularny. Wynika to z faktu że cała ta impreza związana z alternatywnymi metodami napędu jeszcze do niedawna całkowicie nie istniała.
Cena litra benzyny waha się od 2 do 2.5 PLN i choć jest to znacznie więcej niż było powiedzmy dwa lata temu, to jednak w porównaniu do zarobków w dalszym ciągu nie rzutuje aż tak bardzo na zasobności portfela.
Ludzie po prostu są przyzwyczajeni do benzyny, nie mają motywacji żeby szukać czegoś innego, a nawet jak spróbują, to w większości przypadków szybko się zniechęcają, bo też i wybór niewielki.
Myślę że jeszcze przez dobrych kilka lat niewiele się zmieni w tym temacie.
Przełomem będzie bateria która pozwoli pokonać te 500km na silniku elektrycznym. Po to przecież ładują tyle kasy w te wszystkie hybrydy - właśnie żeby taką wysokopojemnościową i szybko-ładowalną dopracować.
Ale jak ją dopieszczą - to dopiero będzie frajda. Jest taki niezależny producent elektrycznych samochodów w Kaliforni - TESLA. Mają małego roadstera który może przejechać 250 mil na jednym ładowaniu. Najlepsze jest to jak opisują test dla potencjalnych klientów, żeby im zademonstrować jakie to auto ma przyśpieszenie. Kierowca pyta delikwenta żeby zmienił stację radiową, i w tym samym czasie - pedał w podłogę. Ponoć długo nie da się do tego radia dosięgnąć. No ale to raczej do przewidzenia. Ich bodajże 230kW silnik może się wykręcić do 13000rpm; no i elektryczny - więc moment obrotowy jest maksymalny w całym przedziale.



JEDI_V - dzięki za powitanie.

Marcin,

Do Polski przyjadę w sierpniu ale przez Paryż. Uwidziało mi się wypróbować Peugeota 407 bo mają ofertę że mogę sobie na te trzy tygonie takie nowe auto wziąc w leasing. Jedyny dylemat jaki mam to jaki wybrać silnik. Ciągnie mnie do diesla 2.0 (sic!) - ale bardziej chyba dlatego że takim czymś jeszcze nie jeździłem. Warto?
Jeśli chodzi o części to na duuuużo nie licz. Mam 20kg limit, a w dodatku przy tych obecnych ceregielach na lotniskach nie za bardzo uśmiecha mi się tłumaczyć co, z czym, do czego, i dlaczego bomby to z tego nie zrobię.
Ale też i nie mówię nie - jak jest coś małego bez czego Twój świat wydaje się szary i do d. to napisz, i zobaczymy co da się zrobić.
Jeśli chodzi o firmę, to wciąż ta sama, ale nie z częściami a z podzespołami , jak kokpit, drzwi, siedzenia itp.(To tak żeby przyhamować nieco Twój apetyt)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...akajaka - a jak tam jest w rzeczywistosci z porownaniami - czy tak jak u nas np ze francuzy to szajs, lepsza bmka albo merc.

...jak to jest w stanach - jak ktos ma chryslera to jest lepszy od tego co ma np gmc albo pontiaca - jak to sie ma tam za woda? zwracaja na to uwage?

...wogole to witaj Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2007 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W okolicach 25 lipca zamierzam przejechać się do Chorwacji i wrócić w okolicach 10 sierpnia. Poceluj tak, byśmy się spotkali, jeśli Ci pasuje to bomba, jeśli nie to daj szybko znać bo plan urlopów w firmie właśnie zapinają Smile

Peugot - fajne autko, lubię francuzy Smile Kombi jak pamiętam jest dość mułowate, robiłem je zx-em z silnikiem 1,4 jak chciałem Smile No chyba że TD jakieś...

Co do części... to ja chcę opony Twisted Evil Bardziej bym wolał, żebyś przytargał jakąś fajną zawodową uzywaną gitarę basową, bo mój podstawowy ibanez zaczyna być hamulcem talentu Smile

Na koniec... lepiej wysławiasz się po polsku niż przed wyjazdem, co nie znaczy że wtedy było źle... jak Ty to robisz Question Jestem pod wielkim wrażeniem Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akajaka
*
*


Dołączył: Apr 12, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FALKON

Prawdopodobnie tyle będzie odpowiedzi na Twoje pytanie ile respondentów. Z tego co mnie się wydaje, schemat jest następujący:
W szkole i zaraz świeżo po szkole, każdy chce mieć corvettę, mustanga lub przynajmniej dobrze podrasowanego i odbajerowanego japońca. Większość jednak, marzenia musi odłożyć na półke i zadowolić się tym na co kieszeń pozwala. I tutaj często jankeskie podejście jest całkowicie odmienne od tego co można by się było spodziewać. Znakomita większość odkrywa w sobie nieodpartą chęć jazdy pickupem (Dodge RAM, F-150, GMC). Jak gościowi żona nie da kupić pickupa (bo np. nie chciał jej kupić vana), to najczęściej na zasadzie kompromisu zgodzą się na jakieś SUV. Jak z czasem znudzi im się jazda traktoropodobnymi pojazdami to zaczynają szukać czegoś, co ktoś kiedyś nazwał samochodem osobowym. A tu, wśród samochodów ze średniej półki jest z czego wybierać, i dopóki ceny modeli są porównywalne, marka i producent niespecjalnie się liczą. Oczywiście dużo się zmienia gdy mówimy o drogich samochodach. O bajerach typu Maseratti czy Ferrari to wspominać nie trzeba, ale wśród tych lepszych na pewno znajdzie się jakiś Leksus, Beemer, Acura, Caddi, Lincoln czy nawet Infiniti lub Audi. Generalnie auto powyżej $50,000.00 zaczyna już "odstawać " od tłumu, i to na jaki znaczek przyczepiony z przodu ktoś się decyduje, jest w gruncie rzeczy jego całkowicie niezależną decyzją.

Marcin, dokładnych dat nie mam, ale wszystko coraz bardziej wskazuje na drugą połowę sierpnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...akajak - w pelni dla mnie wyczerpujaca odpowiedz.

coz za piekny kraj te stany, motoryzacja na takim poziomie ze nie trzeba przywiazywac wagi do loga na masce bo wszystko jest tam dobre i bardzo dobre - wiec celuja tylko w gust estetyczny i ogolny wyglad zewnetrzny Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eeee.. tam, się nie znają i tyle Laughing kupują w salonie który jest najbliżej Wink jak autko przestanie się podobać to salon następna przecznica dalej i znów 50000 dolców. Stać ich, a co Exclamation Twisted Evil
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...jak wejdziemy do unii to u nas tez tak bedzie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 19:56    Temat postu: kredyty Odpowiedz z cytatem

U nas tak bedzie jak kresyty beda tanie i ogolnodostepne. Kupujesz auto w kredycie ktorego odsetek nawet nie odczowasz i jezdzisz. Jak ci sie nudzi to sprzedajesz i bierzesz kolejne. Waunek musi byc taki ze kredyt musi byc na polska kieszen a nie ze biorac 12k po 4 latach laczenie oddajesz 18k Evil or Very Mad W USA czy na zachodzie wszyscy jezdza na autach w lisingu czy kredycie.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w cywilizacji(usa)dorosly czlowiek po skonczeniu szkoly znajduje prace ,zaciaga kredyty,kupuje dom,samochody i inne potrzebne do zycia rzeczy i zyje! potem splaca... u nas do emerytury sie wklada w skarpete ,a potem sie kupuje mieszkanie w ktorym sie 20 lat mieszaklo zeby bylo dla wnukow. tam auto jest jak klamka w drzwiach. chesz nowa to masz nie chcesz bo stara dziala to nie masz.tam generalnie auto/auta sie ma bo to norma ,a u nas, w 4 swiecie to ciagle luksus i nie mowie o 4 kolowych rowerach typu tico czy cc/sc. jestesmy za europa ok. 20 lat a za stanami z 50 conajmniej i nikt i nic tego nie zmieni. co najwyzej mozemy wyjechac (tam lub tam:) albo probowac zyc godnie.
az mam dreszcze jak mysle o polemice... Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Czw Kwi 19, 2007 17:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...nie bedzie polemiki. Crying or Very sad

...z gow...na lodow nie ukrecisz Wink

martwi mnie ze wygralismy te mistrzostwa w 2012 - jesli szybko nie zmienimy rzadu bedziemy mieli ogolnoswiatowa wtope i kompromitacje - na razie mowimy ze to tylko takie jaja za mamy dwoch takich samych w rzadzie + kot Alik Rolling Eyes
zachod nam sie przyglada ale jak sie polapia ze z tym chrystusem krolem polski mialo byc na serio beda jaja jak berety Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas auta będą tanie i ogólnodostępne, jak już paliwa na świecie zabraknie Evil or Very Mad
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 21:37    Temat postu: hehe Odpowiedz z cytatem

almado napisał:
U nas auta będą tanie i ogólnodostępne, jak już paliwa na świecie zabraknie Evil or Very Mad


Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group