www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler voyager 2,4 B 2001 r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler voyager 2,4 B 2001 r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andlig
*
*


Dołączył: Apr 09, 2007
Posty: 2

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 14:14    Temat postu: Chrysler voyager 2,4 B 2001 r. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Jestem tu nowy nie mniej jednak zapaleniec jeżeli chodzi o amerykany.
Moim marzeniem zawsze był chrysler voyager. I oto jest mogę go kupić
wraz z tym pojawiaja sie pytania. Autko ma przebieg 116 tys i nie wiem czy miało wymieniany rozrząd czy nie. Co w chwili zakupu powinienem powymieniać żeby spać spokojnie i cieszyć sie długo z mojego cacka
Pozdrawiam wszystkich. I z niecierpliwością czekam na porady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2007 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj andlig w towarzystwie miłośników lewych gwintów Wink

Przede wszystkim, jeśli to ma być Twój pierwszy amerykanin to nie kupuj go sam ani z osobą, która w zyciu nie jeździła amerykanem Exclamation Jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość co do auta lub sprzedawcy - odpuść Exclamation Szwagier kupił voyka z silnikiem 3,3, gdzie doradzał mu kuzyn bardzo dobrze znający się na autach niemieckich... efekt? 3000zł, można było te 3 koła spokojnie zbić przy zakupie... Zastanów się również, czy ten silnik 2,4 nie będzie aby za mały - silniki 3,3 sprawują się podobno lepiej przy porównywalnym apetycie na paliwo.

Reasumując: nie napalaj się na auto jak szczerbaty na suchary. Jeśli nie wygrałeś kasy w totka to chyba warto poświęcić jej wydaniu nieco rozwagi. Z kolei, żeby spac spokojnie, załóż sobie że w ciągu najbliższego pół roku wrzucisz w samochód jeszcze jakieś 6000 tysięcy. Prawdopodobnie wrzucisz mniej ale w razie skuchy nie będziesz rwał włosów z głowy...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559


Ostatnio zmieniony przez almado dnia Wto Kwi 10, 2007 9:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Napisz skąd jesteś może ktoś z okolicy podjedzie i zobaczy autko, żebyś nie wtopił. Tak na początek to musisz włożyć w samochód jakieś 1500zł
( rozrząd 1000zł, olej silnik, olej skrzynia,+ filtry 500zł ) reszta zależy od stanu Voyka.
Jeśli nie masz ciężkiej nogi to silnik 2,4 spoko wystarczy, jeśli lubisz szybszą jazdę to lepszy będzie 3,3 ale to nie są wyścigówki, a jak lubisz bardzo szybką jazdę to poszukaj innego samochodu.

No i koniecznie automat. Voyek z manualem to ......... Very Happy
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

voyek z manualem nazywa sie lublin furgon:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dex napisał:
Witaj.
Napisz skąd jesteś może ktoś z okolicy podjedzie i zobaczy autko, żebyś nie wtopił. Tak na początek to musisz włożyć w samochód jakieś 1500zł
( rozrząd 1000zł, olej silnik, olej skrzynia,+ filtry 500zł ) reszta zależy od stanu Voyka.
Jeśli nie masz ciężkiej nogi to silnik 2,4 spoko wystarczy, jeśli lubisz szybszą jazdę to lepszy będzie 3,3 ale to nie są wyścigówki, a jak lubisz bardzo szybką jazdę to poszukaj innego samochodu.

No i koniecznie automat. Voyek z manualem to ......... Very Happy


wyscigowki to to nie sa ale mnie jak jade swoim voykiem 3.3 ciezko jest objechac Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja od tygodnia slinie sie jak mnie wypredzaja te wszystkie cordoby,relicje i golfy:) patrze na nie jak dorosly bernardyn na biegajace wokol jego nog szczenieczki ratlerka...i jade jeszcze wolniej:)
z drugiej strony musialem dzisiaj uciec ze skrzyzowania i pierwszy raz "depnalem" teosiowi... o w morde nagle te prawie 2 tony zniknely a ja sei teleportowalem kilkanascie metrow dalej-jest dobrze Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
a ja od tygodnia slinie sie jak mnie wypredzaja te wszystkie cordoby,relicje i golfy:) patrze na nie jak dorosly bernardyn na biegajace wokol jego nog szczenieczki ratlerka...i jade jeszcze wolniej:)
z drugiej strony musialem dzisiaj uciec ze skrzyzowania i pierwszy raz "depnalem" teosiowi... o w morde nagle te prawie 2 tony zniknely a ja sei teleportowalem kilkanascie metrow dalej-jest dobrze Very Happy


Dokładnie tak samo się czuję w moim ponciu Darku... tym autem po prostu się kierowca nie spieszy - w końcu to ponadczasowa konstrukcja więc czas odgrywa tu niewielka rolę Smile Ale sam zobaczysz, że będziesz osiągał wiekszą średnią prędkość na trasie niz dotychczas, właśnie dlatego że te 2 tony potrafią przeskoczyć w mgnieniu oka kolumnę ciężarówek i to stadko szczeniaczków i ratlerków Smile Z kolei jak wsiadam do visiona to tylko szukam pretekstu by zagrała muzyka na 6 cylindrów... niesamowite, jak auto może narzucać kierowcy styl jazdy Cool

Przy okazji... widzę że masz ciemne szyby więc musisz się przyzwyczaić, że wszystkie auta mniejsze od Twojego bedą Cię chciały na siłę wyprzedzić. Sam doszedłem o co chodzi po tygodniu wkurzania się, że każdy ma ambicję mnie wyprzedzić - oni wszyscy są święcie przekonani że przed Tobą jest 100km pustej drogi Laughing
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andlig moim skromnym zdaniem silnik 2.4 z automatem to ciut za mały jak na Voyagera, lepiej poszukaj coś z silnikeim 3.0 lub 3.3, ofert sprzedaży tych samochodów nie brakuje.

Faktycznie samochód ma duży wpływ na styl jażdy, jadąc Villagerem to człowiek się delektuje jazdą, na dłuższych odcinkach średnia przelotowa 90km/h a wsiąde do GP i juz średnia przelotowa wzrasta do 110km/h i te małe kundelki jadą grzecznie za mną, no chyba że się trafi jakis wsciekły kundel z czteroma 18letnimi wszami w środku i z końcówką wydechu większą od tłumnika to takim się usuwam.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swego czasu lubiałem takie kundelki powkurwiać, taurusem troche trudno, ale w subarze xt i saabie 900 turbo, bardzo lubiałem sie popatrzeć na ich głupie miny Wink
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...voyagery 2.4 maja automat? Shocked

...ja tam swoim TS-em nic nie musze udowadniac - nigdzie sie nie spiesze a wrecz uwielbiam jak mnie wyprzedzaja - pewno sobie mysla , co za palant wlecze sie takim wozem - i dobrze Laughing - bo kiedy oni maja juz pelna moc na danym biegu ja dopiero zaczynam przyspieszac Cool Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mają ..mają.. i całkiem nieźle hulają. Laughing
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Almado-esdarek niestety niema przyciemnianych szyb,autko z kasztanowa(Austria) przywiezone
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedi-jeszcze nie ma co nie znaczy,ze nie bedzie mial:)
ale juz ma nowe sworznie i koncowki oraz oleje i filtry.nastepny wolny weekend pranie tapicerki i renowacja lakieru. potem juz tylko uruchomienie kompresora, zamontowanie zdalnego sterowania i kinowego wylaczania podswietlania ,a potem...mam nadzieje,ze juz nic tylko wakacje:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
... renowacja lakieru. potem... zamontowanie zdalnego sterowania i kinowego wylaczania podswietlania... Smile


Właśnie, renowacja lakieru... jak to robicie? Mój czarny vision prosi o taką posługę... no i chciałbym podpytać szanownego kolegę o zdalne sterowanie i to kinowe gaszenie świateł Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupiłem maszynkę do polerowania w realu za 5ozł ,najpierw biorę pastę np automax i poleruje na mokro maszynką następnie myję auto szamponem i jak wyschnie nakładam jakieś mleczko aby dopieścić lakier Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...trzeba bardzo uwazac zeby nie przegrzac lakieru - tymbardziej jesli jest 10 i wiecej letni - jesli ma sie wyczucie w rekach to pasta lekko scierna i heja.

potem mycie aby usunac resztki bialej pasty w zalamaniach i detalach - nastepna czynnoscia powinno byc nalozenie pasty w kolorze nadwozia najlepiej z woskiem np sonax, carplan, turtle wax lub auto land - w ten sposob maskujemy drobne zarysowania i zakrywamy resztki nie wyplukanej bialej pasty polerskiej np w emblematach napisow modelowych.

samochod wyglada wtedy przepieknie - i tak co miesiac Laughing

...dla leniwych - koszt polerki maszynowej 150 zl osobowka, van 200 - oczywiscie bez polerowania pasta koloryzujaca - tylko polerka scierna.

...ale nie ma to jak sie pobawic samemu. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:




samochod wyglada wtedy przepieknie - i tak co miesiac Laughing

bez przesady bo po pół roku nie będzie lakieru Laughing Laughing Laughing
dwa razy do roku to max(chodzi o maszynę z pastą ścierną) Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. renowacja:
ja to robie tak i od razu uprzedzam-nie napadajcie mnie ,ze to profanacja itp:)
kupujesz cif mleczko i lecisz tym cale auto a najbardziej tam gdzie masz rysy i jakies inne syfy. to dosyc powaznie sciera lakier wiec robie to 1-2 razy w roku. nastepnie jade do myjni(takim nacifowanym autem;) .oczywiscie jesli masz mozliwosc splukania tego wezem to zaoszczedzielas wlasnie 15 zl:). potem auto nacieram pasta lekkoscierna i woskujaca tempo(nie mylic z fordem tempo).potem wycieram z tego tempo ale sie nie za bardzo tym przejmuje bo po tym leci wosk carplan. tu juz bardzo uwaznie i dokladnie trza rozsmarowac, odczekac i dobrze wypolerowac.polerowania nigdy nie za duzo:) tego wosku po polerowaniu wstepnym mozesz nalozyc jeszcze warstwe lub dwie. jak dobrze wypolerujesz to lakier ladniejszy niz nowy:)
2. sterownie zdalne:
kupujesz to na allegro lub gieldzie elektronicznej albo dobrym sklepie z elekronika(tak jak automat do oswietlania kinowego ,ale o tym potem). sterownik musi byc jakis madry zeby ci auta nie otwierali pilotem od telewizora:) montujesz to do instalacji centralnego zamka ,mozesz tez podlaczyc do alarmu,do kierunkowskazow itp. mialem tak w tempo i nie wyobrazam sobie co chwile wkladac kluczyka w zamki.
3.oswietlania kinowe:
to prosty automat ktory ma kilka funkcji:

1) Urządzenie utrzymuje podświetlenie wnętrza po zamknięciu drzwi w czasie około 10 sekund, po czym światło powoli gaśnie (tzw. efekt kinowy),

2) Natychmiastowe zgaśnięcie oświetlenia po przekręceniu stacyjki,

3) Natychmiastowe zgaśnięcie oświetlenia po zamknięciu auta centralnym zamkiem,

4) Zapalenie się oświetlenia po otwarciu drzwi pilotem.

(Jeśli posiadasz centralny zamek, którego centralka do sterowania siłownikami wykorzystuje "-" (impuls masy) można uaktywnić tą funkcję bez dodatkowych urządzeń.

Jeśli natomiast centralka steruje siłownikami za pomocą "+" wówczas aby uaktywnić tą funkcję konieczne jest zastosowanie przekaźnika.)

5) Gdy samochód jest zapalony i zostaną otwarte drzwi wówczas zapali sie oswietlenie i po zamknięciu drzwi od razu zgaśnie.

6) Możliwość włączenie lampki z pilota alarmu.

7) Możliwość wyłączenia lampki z pilota alarmu.

Cool Współpraca z dużymi obciążeniami do 40W (4 standardowe żarówki).

9) Ściemniacz współpracuje z diodami LED.

10) Ochrona przed zakłóceniami w instalacji samochodowej.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
1. renowacja:

Wy to faktycznie kochacie swoje samochody, mnie sie raz na miesiąc nie chce umyć samochodu a co dopiero go polerować itd.

2. sterownie zdalne:
Muszę to zainstalować w Villagerze bo faktycznie otwieranie kluczykiem a zwłaszcza w nocy jest wkurzające.

3.oswietlania kinowe:

Wy tego nie macie fabrycznie zamontowanego?

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group