www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z geometria kol PILNE!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z geometria kol PILNE!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 18:14    Temat postu: Problem z geometria kol PILNE! Odpowiedz z cytatem

witam,
wymienilem dzis wszystkie amorki i gorne mocowania amortyzatora - amorki gabriel mocowania nieorginalne(brak kaski) pojechalem na geometrie do goscia ktory ustawia mi geometrie w roznych samochodach jest wiec sprawdzony. Dlubal od 9 do 14 i rece zalamuje bo nie moze ustawic geometrii. Jestem tak w...y bo nie wiem o co biega. Gosc mi mowi ze to chyba wina tych gornych mocowan, ze moze w tych plastikach jest otwor krzywo odlany i dlatego - rece opadaja.


Ostatnio zmieniony przez szachy1000 dnia Sob Mar 24, 2007 21:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...kurcze, zebym chociaz zgadl, albo przysnilo mi sie jaki masz samochod to moze udaloby ci sie pomoc.

...gdzie ja posialem te szklana kule, no Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
...kurcze, zebym chociaz zgadl, albo przysnilo mi sie jaki masz samochod to moze udaloby ci sie pomoc.

...gdzie ja posialem te szklana kule, no Wink


Koledzy juz klaruje cala sytuacje, pomozcie kazdy pomysl jest obry
samochod voyager 95, 3.3

wymienilem przednie amorki i gorne mocowania, po zlozeniu calosci lewa strone mam krotsza! (amorek) - amorki na pewno byly rowne, tej samej firmy i do tego modelu, gorne mocowania tez, gosc od geometrii powiedzial ze lewe kolo mam niemal na prosto ustawione i bedzie cielo na zakretach gume bo zeby byla geometria to musial je maksymalnie odsunac do pionu - poradzcie w czym moze byc rzecz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może autko stuknęło w coś przodem i się przykurczyło z jednej strony Question Wink no ale ja się nie znam to tylko taki luźny pomysł....
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qmarkus napisał:
a może autko stuknęło w coś przodem i się przykurczyło z jednej strony Question Wink no ale ja się nie znam to tylko taki luźny pomysł....


nie samochodzik jest 100% bezwypadkowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 14:52    Temat postu: Re: Problem z geometria kol PILNE! Odpowiedz z cytatem

szachy1000 napisał:
witam,
wymienilem dzis wszystkie amorki i gorne mocowania amortyzatora - amorki gabriel mocowania nieorginalne(brak kaski) pojechalem na geometrie do goscia ktory ustawia mi geometrie w roznych samochodach jest wiec sprawdzony. Dlubal od 9 do 14 i rece zalamuje bo nie moze ustawic geometrii. Jestem tak w...y bo nie wiem o co biega. Gosc mi mowi ze to chyba wina tych gornych mocowan, ze moze w tych plastikach jest otwor krzywo odlany i dlatego - rece opadaja.


Masz na myśli te mocowanie?

Nawet jak jest nieorginalne to zamiennik musi spełniać specyfikacje oryginalnego.
Ile dałeś za te gabriele? Nie lepiej było dołozyc pare $$ i kupić KYB?
Ja przed wysyłka GP do Polski założyłem jeszcze w USA na przód gabriele w Pep boys i niestety ale w polsce musiałem je wymienić właśnie na KYB bo nienadawały się na Polskie drogi.
Zwróć uwage że te amortyzatory mają na dolnej śrubie regulacje kąta nachylenia (dolny otwór jest podłużny)
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 17:07    Temat postu: Re: Problem z geometria kol PILNE! Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
szachy1000 napisał:
witam,
wymienilem dzis wszystkie amorki i gorne mocowania amortyzatora - amorki gabriel mocowania nieorginalne(brak kaski) pojechalem na geometrie do goscia ktory ustawia mi geometrie w roznych samochodach jest wiec sprawdzony. Dlubal od 9 do 14 i rece zalamuje bo nie moze ustawic geometrii. Jestem tak w...y bo nie wiem o co biega. Gosc mi mowi ze to chyba wina tych gornych mocowan, ze moze w tych plastikach jest otwor krzywo odlany i dlatego - rece opadaja.


Masz na myśli te mocowanie?

Nawet jak jest nieorginalne to zamiennik musi spełniać specyfikacje oryginalnego.
Ile dałeś za te gabriele? Nie lepiej było dołozyc pare $$ i kupić KYB?
Ja przed wysyłka GP do Polski założyłem jeszcze w USA na przód gabriele w Pep boys i niestety ale w polsce musiałem je wymienić właśnie na KYB bo nienadawały się na Polskie drogi.
Zwróć uwage że te amortyzatory mają na dolnej śrubie regulacje kąta nachylenia (dolny otwór jest podłużny)


mocowanie:
http://www.allegro.pl/item177875938_mocowanie_amortyzatora_chrysler_voyager_1991_1995.html

amorki gabriel
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Dodge-Grand-Caravan-Plymouth-Voyager-FRONT-Struts-Pair_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33590QQitemZ150105024969QQrdZ1QQsspagenameZWDVW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj masz wymiane przednich amorów i jest informacja żeby zanzaczyć przez wymontowaniem starego jego kat, sprawdz zdjęcia
http://www.autozone.com/servlet/UiBroker?ForwardPage=/az/cds/en_us/0900823d/80/12/92/df/0900823d801292df.jsp
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy podajcie prosze pilnie katy do ustawienia geometrii przod i tyl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam szachy zbieżność w twoim samochodziku? Ustawili kąty?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
I jak tam szachy zbieżność w twoim samochodziku? Ustawili kąty?


podobno w voyku geometria jest taka

/.......\

a mi gosc w fiacie probowl ustawic taka:

\......./
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kąty mozna było przestawiać tak jak Ci sugerowałem?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Ale kąty mozna było przestawiać tak jak Ci sugerowałem?


ustawiajac geometrie odwrotnie nie dalo sie ustawic odpowiednich katow na obu kolach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group