www.asu.pl :: Zobacz temat - Lekko cieknąca skrzynia 4t60-e
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lekko cieknąca skrzynia 4t60-e

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 21:08    Temat postu: Lekko cieknąca skrzynia 4t60-e Odpowiedz z cytatem

Ponieważ w MV padła pompa paliwa musiałem dziś dosiąść ponownie GP i po wyjechaniu z garażu przeraziłem się plama jaką zostawił na posadce. wjechałem ponownie do garażu wlażlem pod samochód i na misce wiszą krople. Niezastanawiając się wziołem kluczy 10 i dokręciłem śruby na misce. Śruby bez większej siły dokręciłem około 3/5 obrotu ale zauważułem że przy jednej śrubie uszczelka troszeczke więcej wystaje poza obrys miski jak dokoła miski. Teraz się zastanawiam czy czasem nie dociągnołem tych śrub za mocno. Uszczelka gruba papierowa założona po remoncie skrzyni półtorej roku temu, olej był wymieniony rok temu ale przez wyssanie w warsztacie gdzie była remontowana skrzynia. Wiem że większość za was uważa że powinno się wymienić z filtrem ale szpec uważał inaczej. Ze skrzynia nie ma żadnych problemów tylko ten wyciek. Najdziwniejsze jest to że sprawdzając olej to na bagnecie nie widać raczej ubytku. Pewno cholera będe musiał odżałować pieniądze na olej i wymienić ta uszczelkę, filtr z uszczelką mam. Jak myslićie mogłem uszkodzić ta uszczelke dociskając śruby z tym że nie użyłem wielkiej siły poza tym kręciłem krótka grzechotką. Czy uszczelka papierowa mogła się rozmoczyć od tego oleju jesli była zbyt słabo dokręcona? Pamiętam że jak byłem rok temu na wymianie tego oleju to szpec sprawdzał dokręcenie tych śrub. Czy mogły się same poluzować lub uszczelka skurczyć?

Ale się rozpisałem.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 13:58    Temat postu: Re: Lekko cieknąca skrzynia 4t60-e Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Ponieważ w MV padła pompa paliwa musiałem dziś dosiąść ponownie GP i po wyjechaniu z garażu przeraziłem się plama jaką zostawił na posadce. wjechałem ponownie do garażu wlażlem pod samochód i na misce wiszą krople. Niezastanawiając się wziołem kluczy 10 i dokręciłem śruby na misce. Śruby bez większej siły dokręciłem około 3/5 obrotu ale zauważułem że przy jednej śrubie uszczelka troszeczke więcej wystaje poza obrys miski jak dokoła miski. Teraz się zastanawiam czy czasem nie dociągnołem tych śrub za mocno. Uszczelka gruba papierowa założona po remoncie skrzyni półtorej roku temu, olej był wymieniony rok temu ale przez wyssanie w warsztacie gdzie była remontowana skrzynia. Wiem że większość za was uważa że powinno się wymienić z filtrem ale szpec uważał inaczej. Ze skrzynia nie ma żadnych problemów tylko ten wyciek. Najdziwniejsze jest to że sprawdzając olej to na bagnecie nie widać raczej ubytku. Pewno cholera będe musiał odżałować pieniądze na olej i wymienić ta uszczelkę, filtr z uszczelką mam. Jak myslićie mogłem uszkodzić ta uszczelke dociskając śruby z tym że nie użyłem wielkiej siły poza tym kręciłem krótka grzechotką. Czy uszczelka papierowa mogła się rozmoczyć od tego oleju jesli była zbyt słabo dokręcona? Pamiętam że jak byłem rok temu na wymianie tego oleju to szpec sprawdzał dokręcenie tych śrub. Czy mogły się same poluzować lub uszczelka skurczyć?

Ale się rozpisałem.


Najpredzej rozmoczyla sie uszczelka - jak wogole mozna dawac papierowe uszczelki trzeba nie miec wyobrazni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szachy mistrzu złoty Exclamation
Uszczelka owa była w komplecie naprawczym jaki zakupiłem kiedy skrzynia była remontowana i została założona przez fachowca który remontował skrzynie i myśle że ma on co najmniej tyle wyobrazni co ty jeśli nie więcej. Nie jest ona grubości kartki papieru tylko ma około 2mm grubości. A powiedz mi czy Twoim mistrzowskim zdaniem zakładanie miski na silikonie jest dobry sposobem czy nie?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Szachy mistrzu złoty Exclamation
Uszczelka owa była w komplecie naprawczym jaki zakupiłem kiedy skrzynia była remontowana i została założona przez fachowca który remontował skrzynie i myśle że ma on co najmniej tyle wyobrazni co ty jeśli nie więcej. Nie jest ona grubości kartki papieru tylko ma około 2mm grubości. A powiedz mi czy Twoim mistrzowskim zdaniem zakładanie miski na silikonie jest dobry sposobem czy nie?


uwazam ze skladanie na silikonie jest bardzo dobre przezylem juz 6 wymian oleju w skrzyni, zawsze skladane na silikon, nigdy mi nie cieklo spod uszczelnienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szachy1000 napisał:


uwazam ze skladanie na silikonie jest bardzo dobre przezylem juz 6 wymian oleju w skrzyni, zawsze skladane na silikon, nigdy mi nie cieklo spod uszczelnienia


A co to z filtrem nie przychodzi uszczelka że składasz to na silikonie?
A poza tym najwięksi fachowcy na tym forum (ASU i Jarecki) wypowiedzieli się że nie składa się miski na silikonie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
szachy1000 napisał:


uwazam ze skladanie na silikonie jest bardzo dobre przezylem juz 6 wymian oleju w skrzyni, zawsze skladane na silikon, nigdy mi nie cieklo spod uszczelnienia


A co to z filtrem nie przychodzi uszczelka że składasz to na silikonie?
A poza tym najwięksi fachowcy na tym forum (ASU i Jarecki) wypowiedzieli się że nie składa się miski na silikonie.


od 6 lat wymieniam olej u tych samych ludzi, nigdy nie widzialem zeby gdzies z filtrem do skrzyni mieli uszczelke ( filtr zawsze zamawiaja oni) skladaja mi zawsze na silikon, wymieniam olej w silniku co 7-8 tys km wiec dosc czesto jestem pod samochodem i nigdy mi nic nie cieklo ani sie nie pocilo (teraz troche ale na uszczelniaczu polosi) wiec do silikonu nie mam zastrzezen - i jak to w zyciu bywa pewnie wiecej niz polowa sukcesu zalezy bardziej od montazu niz uzycia do tego celu papierowej uszczelki lub silikonu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szachy1000 napisał:


od 6 lat wymieniam olej u tych samych ludzi, nigdy nie widzialem zeby gdzies z filtrem do skrzyni mieli uszczelke ( filtr zawsze zamawiaja oni) skladaja mi zawsze na silikon, wymieniam olej w silniku co 7-8 tys km wiec dosc czesto jestem pod samochodem i nigdy mi nic nie cieklo ani sie nie pocilo (teraz troche ale na uszczelniaczu polosi) wiec do silikonu nie mam zastrzezen - i jak to w zyciu bywa pewnie wiecej niz polowa sukcesu zalezy bardziej od montazu niz uzycia do tego celu papierowej uszczelki lub silikonu


Szachy z tego co ja widziałem to filtry są sprzedawane w kompletach z uszczelką
W warsztacie gdzie remontowałem swoja skrzynie na jednej ścianie wisiały komplety filtrów do ASB do kilkudziesięciu modeli skrzyń, wszystkie z uszczelkami.
Masz racej najważniejsze żeby nie ciekło
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
szachy1000 napisał:


od 6 lat wymieniam olej u tych samych ludzi, nigdy nie widzialem zeby gdzies z filtrem do skrzyni mieli uszczelke ( filtr zawsze zamawiaja oni) skladaja mi zawsze na silikon, wymieniam olej w silniku co 7-8 tys km wiec dosc czesto jestem pod samochodem i nigdy mi nic nie cieklo ani sie nie pocilo (teraz troche ale na uszczelniaczu polosi) wiec do silikonu nie mam zastrzezen - i jak to w zyciu bywa pewnie wiecej niz polowa sukcesu zalezy bardziej od montazu niz uzycia do tego celu papierowej uszczelki lub silikonu


Szachy z tego co ja widziałem to filtry są sprzedawane w kompletach z uszczelką
W warsztacie gdzie remontowałem swoja skrzynie na jednej ścianie wisiały komplety filtrów do ASB do kilkudziesięciu modeli skrzyń, wszystkie z uszczelkami.
Masz racej najważniejsze żeby nie ciekło


Nie wiem co powiedziec, przy nastepnej wymianie musze chyba zdyscyplinowac chlopakow:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w orginale nie występuje uszczelka pod miske tylko sylicon Exclamation chodzi mi o skrzynie 3 biegową ,filtry w podróbie podobno mają uszczelkę
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
w orginale nie występuje uszczelka pod miske tylko sylicon Exclamation chodzi mi o skrzynie 3 biegową ,filtry w podróbie podobno mają uszczelkę


ja ma 4 biegowa:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie, chrysler stosuje firmowo silicon przy wymianie oleju i filtra, natomiast zamienniki np filtr ProKing daje dodatkowo do filtra uszczelke, stad niektorzy sie dziwia dlaczego oryginalny mopar w chryslerze kosztuje mniej niz zamiennik...ano stad wlasnie ze uszczelka... Smile
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 26, 2007 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szachy1000 napisał:
qazws napisał:
w orginale nie występuje uszczelka pod miske tylko sylicon Exclamation chodzi mi o skrzynie 3 biegową ,filtry w podróbie podobno mają uszczelkę


ja ma 4 biegowa:)

ja odnosiłem się do zdjęcia na którym jest filtr Smile
ja za taki zapłaciłem razem z tą małą uszczelką w serwisie 35 zł orginał Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group