www.asu.pl :: Zobacz temat - Huczenie z przedniego zawieszenia
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Huczenie z przedniego zawieszenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 11:18    Temat postu: Huczenie z przedniego zawieszenia Odpowiedz z cytatem

Witam
ostatnio dosłuchałem się że momentami słuchać lekkie huczenie najprawdopodobniej z prawej strony z tym że to huczenie nie jest słyszalne non stop a jak jest słyszalne to nie jest to jednolite huczenie tylko z sekundowymi przerwami. Z tego co udało mi się zaobserwować to chyba najbardziej słyszalne jest to na 3 i 4 biegu. Czy przegub może powodować to huczenie, bo jeden przegub tyrkocze i będzie wymieniony jak tylko nowe przeguby dotrą do mnie z USA? Czy to raczej któreś łożysko? Z tego co wiem to łożysko koła huczy jednostajnie non stop. Na prawej półosi w tym samochodzie występuje łożysko zaraz przed wewnętrznym przegubem, może to to łożysko? Tylko nie piszcie mi że to coś w skrzyni Confused Acha i jeszcze jedno jak lece rozpędzony i odejme noge z gazu to huczenie ustaje.

Czekam na Wasze sugestie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...wlasnie chcialem ci napisac ze to raczej nic w skrzyni Wink

moze byc piasta a wniej lozysko, przegub zachowuje sie raczej bardziej halasliwie - jest to raczej tyrkotanie niz huczenie.

z twojego opisu wynika ze huczy tylko pod obciazeniem - wiec moze to przegub - tylko przeguby raczej nie chucza. cholera trzeba by tego posluczac Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegub tyrkocze ale przy skręconych kołach, dlatego postanowiłem wymienić obydwie pólosie, już są kupione i dziś będą wysłane ale zastanawia mnie te huczenie . Jakby sie okazało że to może to łożysko na półosi to na nowym przegubie jest założone nowe łożysko

Cholera ale jak się upewnić czy to łożysko w kole? Nowe kosztuje przeszło $40 http://tiny.pl/cj2d i już mnie tyn van zaczyna bardzo drogo kosztować a jeszcze nie jest zarejestrowany.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przegub slychac przy skreconych kolach,charakterystyczne terkotanie lub zaraz przy ruszaniu,ale przy jezdzie na wprost nie,musialby byc nie zle rozwalony aby na prostej terkotal.Jesli to szum to stawiam na lozysko,w zaleznosci jak ci sie koszyk ulozy raz daje dzwiek a drugi raz nie,widocznie nie jest jeszcze tak zle
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JEDI_V napisał:
.Jesli to szum to stawiam na lozysko,w zaleznosci jak ci sie koszyk ulozy raz daje dzwiek a drugi raz nie,widocznie nie jest jeszcze tak zle


Ale stawiasz na łożysko w kole czy na półosi widoczne na zdjęciu wyżej to z tymi dwoma uchwytami?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobne wątpliwości, czasami huczało a czasami nie, najczęściej przy większej predkości przy lekko skreconych kołach. Przekładałem opony, ustawiałem geometrię itd. aż ktos powiedziałmi żeby podnieść koła i pokrecić nimi. Jeśli łozysko w jednym kole jest wywalone to bedzie wyraźnie słychac różnicę, u mnie było nawet czuć w rękach jak coś przeskakiwało i to też było prawe koło.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:
Jeśli łozysko w jednym kole jest wywalone to bedzie wyraźnie słychac różnicę, u mnie było nawet czuć w rękach jak coś przeskakiwało i to też było prawe koło.


Czyli wymieniłeś prawe łożysko w kole i to dziwne huczenie ustąpiło?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnie luksus Wink , zainwestowałem 7 stówek i jest cichutko i przyjemnie Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:
Normalnie luksus Wink , zainwestowałem 7 stówek i jest cichutko i przyjemnie Wink


No ja już w zawieszenie tego samochodu zainwestowałem:
80zł końcówka drążka
50zł osłona zewnętrzna przegubu(przegub i tak do wymiany)
50zł wymiana końcówki i ustawienie zbieżności
$25 dwie końcówki drążka (jeszcze nie wymieniona bo narazie nie trzeba)
$25 dwa sworznie (jeszcze nie wymienione, jeden zaczyna delikatnie już stukać)
$170 dwie półosie kompletne (w tranzycie z USA)
$48 łożysko koła przedniego (w tranzycie z USA)
200zł przypuszczalny koszt założenia tych wszystkich części i też mam nadzieje że autko będzie chodziło cichutko.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie gdzie wy te czesci kupujecie-oslona przegubu 50 zl, koncowka drazka 80 a drugi kolega wymiana lozyska 700zl?????? lozysko to max 100 zl ,oslony sa po 15-25 zl a koncowki ok 25-45....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

700 za samo łożysko , teraz (po miesiącu) mozna kupić już za 480 Confused , reszte wymieniałem wcześniej Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
l a drugi kolega wymiana lozyska 700zl?????? lozysko to max 100 zl ,oslony sa po 15-25 zl a koncowki ok 25-45....


W TS łozysko jest w komplecie z piasta, podobno jest to zestaw nierozbieralny ale nad tym popracuje jak znajde troche czasu. Metode juz znalazłem ale myslę, ze jak przyjdzie wymieniac z lewej to i tak kupię nowe Wink
Sama wymiana (robocizna) to 50zł, przynajmniej w mojej wiosce Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94


Ostatnio zmieniony przez tomek dnia Sob Mar 10, 2007 21:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bede tu robil z siebie eksperta od lozysk ale... masz jakas wersje z tytanu stosowana w promach kosmicznych czy tyle kosztuje lozysko do ts'a???????????????????
bierze sie podnosnik,odkreca klo,wykreca lozysko,jedzie do sklepu z lozyskami ,madry pan czyta oznaczenia,mierzy suwmiarka ,daje lozysko i najczesciej mowi 50-150 zl.nie slyszalem o drozszych lozyskach. tymbardziej mnie to niepokoi bo kupuje ts'a. czasem jak w voytkach trza wymienic piaste bo jest zintergowana ale chyba nie w ts'ie....?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kuzwa...chyba jest zintegrowane!!! Embarassed Confused
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety to nie takie proste:

http://www.amerykany.com.pl/index.php?m=dir&s=2lu7qg6tao5nqnf4dy0tthxppxn4z1lh&id_dir=10187&id_mother=223&subdir=y


http://www.pontiac-polska.com/forum/viewtopic.php?t=1759

Ale tak jak napisałem mam piaste przeznaczona do doswiadczeń , moze coś z tego bedzie, na poczatku juz uszkodziłem w niej czujnik ABS-u.

Miło bedzie Cie widzieć w plastikowym klubie Very Happy
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi co jeszcze tak zpier....ili w ts jak to lozysko???
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ta piasta troche mnie zaskoczyła ale jesli ta nowa wytrzyma kolejne 240tyś km to nie jest to jakis straszny problem.
Jak trafisz na zadbany egzemplarz to spoko, ja nie miałem takiego szczęścia ale za to teraz trochę poznałem tajemnice tego modelu, a co wymieniłem na nowe to już moje Wink
Jednak mimo wszystko jestem zadowolony, to proste i dość solidne auto. Najbardziej znana wadą jest łamiacy sie motylek w tylnej klapie (tez drogi) .
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat takich drobiazgow sie nie boje bo sie w tym specjalizuje-z czego by nie byl to go dorobie,posklejkam,polakieruje,dotocze,zamaskuje,odleje,wyrzezbie;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może poodlewaj trochę tych motylków i klamek, zarobisz fortunę, a ja za pomysł zamawiam klamkę wewnetrzna lewą z rabatami Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem na zakupie - bedzie w ASU Wink - nowych piast - przod i tyl.

mam przejechane 227 tys i nic jeszcze nie huczy - ale wymieniam je bo chce i juz Cool

niestety, w TS- ie jest wszystko zintegrowane - i o ile zaczyna cos huczec to zaczyna sie od lozyska od strony pasazera - taka specyfika TS-a, tak samo jak zwichrowanie tarcz, jesli przy hamowaniu nastepuja drgania to toczenie - takzej tej od strony pasazera - TS jak juz go troche poznasz to potem juz przewidywalna bryka.

teraz czytam opisy ze najczesciej padaja elementy eksploatacyjne - czujniki, kopulki, palce, zaplony, lozyska w rocznikach '94 - wiec ja licze ze dotknie mnie to za 1,5 roku - wiec wszystko wymienilem zanim nastanie godzina "W" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
ludzie gdzie wy te czesci kupujecie-oslona przegubu 50 zl, koncowka drazka 80 a drugi kolega wymiana lozyska 700zl?????? lozysko to max 100 zl ,oslony sa po 15-25 zl a koncowki ok 25-45....


Esdarek kup mi koncówke drążka w Polsce do Villagera za 45zł Shocked
Koncówke i osłone musiał już kupić dlatego kupowałem ją w Polsce, reszte części kupuje w USA
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Esdarek kup mi koncówke drążka w Polsce do Villagera za 45zł "


...no i po tej prowokacji temat padl na pysk Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba żadnej prowokacji nie było, zresztą sami wiecie ile płacicie za tego typu rzeczy w Polsce. W USA komplet dwóch końcówek kosztuje $25 tak więc jedna wychodzi 38zł plus koszt wysyłki, plus prowizja sklepu, plus VAT.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lutek, to wez mi sciagnij komplet piast na tyl i przod do TS-a model year 2005 z ABS.

ile bys potrzebowal kaski? ...mozesz, co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falkon w 2005 Pontiac już nie robił Trans Sporta, napisz dokładnie co masz to ci Powiem ile będą Cie kosztowały piasty w USA
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koncowki i sworznie jesli sa drogie lub niedostepne lepiej regenerowac. najczesciej dzieje sie tak ze peknie gumka ,dostaje sie piach i woda i rozlatuje sie to co w srodku czyli plastikowe panewki. raczej kula ,a tymbardziej obudowa sie nie zuzywa(no chyba,ze sie jezdzilo dlugo na wywalonej koncowce). wystarczy zaniesc do warsztatu(pelno takich)oni otworza obudowe, wloza nowe panewki,dadza nowy smar i gumki i skasuja kilkanascie zlotych:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek oni tego na poczekaniu nie zrobią a w tym czasie co samochód będzie stał w warsztacie? Pozatym wątpie żeby oni regenerowali koncówke za 20zł.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt na miejscu nie ale ja placilem 60 za montaz/demontaz,regeneracje i zbieznosc(1 strona bo akurat padla)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
fakt na miejscu nie ale ja placilem 60 za montaz/demontaz,regeneracje i zbieznosc(1 strona bo akurat padla)

Zaraz po zakupie TS miałem taka operację, z wymianą i regeneracja zajęło to ok 3 godzin.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group