www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak zmienic plyn hamulcowy??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zmienic plyn hamulcowy??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tobiasz
*
*


Dołączył: Jul 13, 2006
Posty: 252
Skąd: Lodz

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 21:42    Temat postu: Jak zmienic plyn hamulcowy?? Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie..........jak wymienic plyn hamulcowy??
_________________
sklep spoĹźywczy online
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 21:58    Temat postu: plyn Odpowiedz z cytatem

Ciezka sprawa. Odkrecasz korek ziorniczka i odkrecasz odpowietrznik w cylinderku prawy tyl. Ktos musi pompowac pedalem hamulca a druga osoba odkreca odpowietrznik na wcisnietym hamulcu. Pozniej zakrecasz i ponownie ompowanie hamulcem. W miedzy czasie uzupelniasz plyn do zbiorniczka aby nie zabraklo (bo sie zapowietrzy). Czynosc powtarzasz do momentu az z odpwowietrznika zacznie leciec nowy plyn. Pozniej to samo z lewym tylem, pozniej prawy przod i lewy przod. Ostroznie odkrecaj odpowietrzniki aby go nie urwac i nie objechac sruby.
Drugi sposob to zalozyc specjalne urzadzenie ktore wyciagnie plyn z ukladu i w to miejsce wciagnie nowy ze specjalnego wbiorniczka montowanego przy cylinderku/zacisku.

Jednak chyba tobie pozostaje pierwszy sposob Smile. Jest to czasochlonna metoda ale wymienisz plyn i odpowietrzysz caly uklad. Plyn powinno wymienic sie co 2 lata gdyz wtracajaca sie z niego woda me negatywny wplyw na wlasciwosci plynu.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to zlecilem, probowalem samemu ale to prze... Wink ...ne i balem sie ze nie odpowietrze jak trzeba i kiedys sie nie zatrzymam Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
heciu
*
*


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 115
Skąd: Szczecin - Radziszewo

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asu jak będzie wiadomo że leci nowy płyn? a dolewając będzie sie mieszał.
ja jak wymieniałem to odkręciłem wszystkie odpowieczniki i spuściłem cały płyn następnie niezakręcając odpowieczników wlałem nowy płyn czekałem wktórym odpowieczniku pokarze sie płyn i zakręciłem go po 2h odpowieczyłem idziała
troche to trwało alejestem pewien że mam nowy płyn Laughing wątpie żeby jakiś mechanik sie tak bawił Exclamation
_________________

Voyagier 97 rok 2,0 l benzyna. Super maszyna!!!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group