www.asu.pl :: Zobacz temat - gumy drazka reakcyjnego i pytanie co to jest? windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

gumy drazka reakcyjnego i pytanie co to jest? windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 21:57    Temat postu: gumy drazka reakcyjnego i pytanie co to jest? windstar Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie w konkursie "co to jest i z czym to sie je/jadło"



http://asu.pl/portal/html/modules/coppermine/albums/userpics/10944/200701231525_00001.jpg


Teraz rys historyczny:

Od jakiegos czasu tj wiekszego niz mniejszego, zauwazalem ze cos mi sie tlucze podczas jazdy po bruku, co tu mowic Smile po naszych wspanialych drogach Smile kazda dziurka lub laczenie asphaltu powodowalo stukanie. na poczatku wydawalo mi sie ze jest to z czesci transportu ludzi Wink i zmienilem amortyzatory.. troszke ustalo - stare amory dokladnie takie same jak nowe, po wyciagnieciu nie wskazywaly na zuzycie .. mowie laska, troodno beda na pozniej.

stukanie dalej zostalo.

podjechalem do znajomych na podnosnik, mowia ze cos z wahaczem .. ja na to ze zmieniany na nowke 5 miesiecy temu, lacznie z lacznikami i gumami pod drazkiem stabilizatora. no ale ok. sasiedzi znajomego zakladu (ci co zmieniali wahacz) wysmiali mnie i pokazali ze wali na wybitej gumie drazka reakcyjenego - gumie trzymajacej drazek do ramy. oczywiscie zanegowali jakby to ze wahacz latal na na sworzniu.

gumy zamowilem.. poczta troszke przetrzymala. dzis zalozylem. co rozlozylem to powinno wygladac tak:




a tu zonk. miedzy elementem nr4 (guma) i rama 2. pojawil sie obiekt jak na zdjeciu powyzej. tj miseczka ktora ma dziwny jeden rant obcharkany ... jakby miala byc na stale dospawana w gniezdzie ramy? jak to jest u was?

narazie skrecone razem .. i troszke mniej wali. ale jak ma byc inaczej to rozmontuje, dospawam, przeszlifuje i bedzie cacy.


a tu problem dalej zostal. wahacz pomimo zakrecenia sruby na gniezdzie piasty dalej rusza sie gora dol jakies 2mm Neutral

wg wyliczen na warsztacie i rafala, sworzen wahacza ma 17,7mm srednicy. gniazdo mam na jakies niecale 18,8mm. czyli 1mm luzu na srubie zostaje. czy ktos moze mi powiedziec jak to wyglada w innych wersjach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z taurusem sprzed 96 ma wiedze na temat wielkosci (srednicy) sworznia ?

z Rafalem domniemujemy ze w taurusach mimo tego ze niby jest ten sam wahacz, srednica sworznia jest troszke wieksza ... Neutral i moze mi ktos zaaplikowal taki wahacz .. bo sa tansze o prawie 1/3 Neutral


Ostatnio zmieniony przez dubelt dnia Sob Lut 03, 2007 17:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z uwagi na malą załamkę i chęc pozbycia sie winiego Sad stwierdzielm ze dam mu szanse jeszcze i ponaprawiam trochę..

jakby nie patrzyc, duzo za niego nie dostane.. bynajmniej nie tyle zeby kupic cos dobrego..

wiec tak.
jak na automotive pisza, mocowanie drazka reakcyjnego w ramie czasem peka - i to tylko od strony pasazera. Sam master da Winswid Wink poczynil kroki spawania jak na rysunkach nizej.

Ja jednak nie wiem dokładnie, co tam zostało wspawane. Tj sadze ze ten element co na pierwszej fotce w wątku, tyle że którą strona?









Czy ktoś kto rozkładał windstara w tym miejscu, mógłby mi powiedzieć jak to wygląda bez drążka? w którą stronę ta miseczka ma być? jak się opierają gumy?
Z tego co sądzę to u mnie się ostro wybiła blacha w ramie - wystarczy popatrzeć na "miseczkę" z 1go postu i widać jak się opierała w otworze ramy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Jak sie założy gumy, to one mają się stykać końcami ze soba czy ma byc mala przerwa?

wg zwymiarowania na oko samych starych gum wypadaloby zrobic tuleje dlugosci 30mm w tym 5mm między końcami gum wychodzi w srodku tulei?
dobry pomysl, czy ktos cos wie z konkretów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group