www.asu.pl :: Zobacz temat - ah ci mechanicy :/
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ah ci mechanicy :/

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 13:49    Temat postu: ah ci mechanicy :/ Odpowiedz z cytatem

jakis czas temu oddalem mojego windstara do mechanika bo w silniku pojawila sie maz i mial to zlikwidowac przy okazji dojrzal ze mam luzu w galkach i ze gniazdo od drazka reakcyjnego bylo jakos pognite zgodzilem sie zeby to zrobil i co sie okazalo po odebraniu auto zaczelo sie zle prowadzic :/ dalem na ustawienie zbieznosci troche jak by sie poprawilo ale caly czas sciagalo w prawo poczytalem po internecie i na zwykla mwtrowke sprawdzilem odleglosc prawego kola przedniego od tylnego i tak samo z lewej strony roznica wyniosla 1,6 cm i jak sie popatrzylo z boku widac bylo przesuniecie prawego kola do tylu
troche sie rozpisalem ale wniosek prosty przestrzegam przed byle jakimi mechanikami a ci od zbieznosci nawet nie wspomnieli o kacie wyprzedzenia sworznia zwrotnicy :/ i twierdze ze czasami jezeli ktos sie cokolwiek zna niech lepiej zrobi to samemu
pozdrawiam pryjom
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem....
Drążek stabilizatora - mocowanie na sankach za maglownicą, od niego odchodzą łączniki stabilizatorów do zwrotnic - nie będa miały wpływu na kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy...

Natomiast wahacz dolny jest przykręcony bezpośrednio do jednego gniazda sanek, oraz reakcją /drążkiem/ - który idzie od środka tego wahacza na przód sanek do drugiego gniazda.

U mnie to gniazdo zostało wybite i partoliło m.in. kąt wyprzedzenia..... i słychać było stuki głównie na dołkach....

Są tam przecież elementy gumowe... a jeszcze ktoś mógł różnie dokręcić na obu stronach - "sztucznie" wydłużając lub skracając w ten sposób ten drążek i zwrotnica jest dołem przesunięta przez wahacz... i rypie kąt przez co ściąga kierownicę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz to poprawilem tylko problem jest taki ze oni podobno wyspawywali gniazdo tego drazka (reakcyjnego) tak przynajmiej twierdzili
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i dali pewnie nakładkę z jednej strony i kwita....
U mnie też spawane...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazda taka robota wymaga ponownego ustawienia geometrii zawieszenia,kazda taka robota zmienia geometrie,wiec nie gdybajcie,ze cos nie zmienia
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no najlepsze jest to ze mechanicy stwierdzili ze sprawdzali wszystko i ze jest ok. Dobra nie ważne mam nowe pytanie czy jak auto sie toczy np z gorki i sciaga go w prawo a podczas dodania gazu zaczyna sciagac w lewo czy mozecie mi powiedziec czym pokrecic zeby to wyeliminowac?? czy moze jest to jakos normalne??
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

geometria--->lasery--->ustawienie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group