www.asu.pl :: Zobacz temat - Oświetlenie wnętrza
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświetlenie wnętrza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 0:04    Temat postu: Oświetlenie wnętrza Odpowiedz z cytatem

Do wczoraj było dobrze zapalały się lampki w samochodzie i po pewnym czasie gasły. Rano zabrałem się za naprawy i wymiany filtrów w samochodzie . W czasie pracy świeciło się światło w samochodzie . Teraz światło świeci bardzo długo(przejechałem 20 km i nie gaśnie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ulatwisz jak powiesz jaki samochod Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że nie napisałem wczesniej ale chodzi o Windstara.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Pon Gru 25, 2006 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś podobny problem w Taurusie kombi. Zapalało się oświetlenie wnętrza i już tak zostawało przez dobrych kilkadziesiąt minut. Potem się samo wyłączało. Na stronie http://www.v8sho.com/SHO/intlamps.html
i rozwiązaniem okazało się użycie WD 40 wpuszczone w zamki. Sprawdz może to to samo w końcu Windstar to prawie to samo co Taurus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem tkwi albo w czujnikach zamkniecia drzwi albo w sterowniku do oswietlenia wnetrza.
stawialbym na 1wszy powod.
sprawdz przy otwieraniu ktorych drzwi piszczy ci podczas przekreconego kluczyka do polowy. w tych ktorych nie piszczy zaaplikuj w zamek wd40..
normalnie sniedzieja styki i sie zaczyna tak dziac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Wto Gru 26, 2006 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie to gdzie właściwie w Fordzie Taurusie umiejscowione sa włączniki oświetlenia wnętrza? Wiem, że w drzwiach ale dokładnie czy to jest rygiel zamka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czujniki sprawdzone, wyczyszczone a światło nadal świeci. Wydaje mi się że jednak to będzie sterownik oświetlenia, tylko gdzie on jest. Czy można go jakoś przesterować aby wylączał oświetlenie. Swiatło świeci się w czasie jazdy, nie gaśnie( przejechałem ostatnio 240 km i świeci się), po wyłączeniu silnika i zamknięciu samochodu po pewnym czasie gaśnie. Już moi znajomi wydzwaniaja do mnie, że zostawiłem zapalone światło w samochodzie. Co robić, światło potrzebne ale beż przesady kiedyś powinno zgasnoć, nocna jazda z zapalpnym oświetleniem to nic specjalnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzisiaj poświęciłem trochę czasu nad oświetleniem Zalałem wszystkie zamki i czujniki zamknięcia drzwi przesuwnych izopropanolem(płyn w aerozolu do czyszczenia optyki oraz elektroniki), mama pozytywne doświadczenia z uzytkowania tego środka w pracach elektronicznych, więc postanowiłem zaryzykować. Pomogło światło wyłącza się tak jak kiedyś, może trzeb będzie w najbliższym czasie dostać się do czujników zamknięcia drzwi i wyczyścić je. Swiatło jest ok, pali się i gaśnie. Czujniki będą przeglądane jak będzie cieplej ponieważ z klapy tylnej podawany jest sygnał o niezamknięciu drzwi.
dziękuje wszystkim którzy poświęcili mi czas. Pozdrawiam i życzę szczęścia w Nowym Roku,\.
Adam B.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie
Problem oświetlenia rozwiązał się w trakcie prac nad sygnalizacją otwartych drzwi. Okazało się że sprawy łączą się razem, gdy drzwi są otwarte światło pali sie w samochodzie do momentu ich zamknięcia. W moim Windstarze był problem (jeden z wielu) z w/w sygnalizacją, czujnik zamknięcia klapy tylniej zwariował. Poświęciłem mu trochę czasu i różnych chemikali, z braku miejsca zadaszonego pracowałem na parkingu a pogoda nie zawsze jest dobra. Zalałem zamki izopropanolem(środek do czyszczenia optyki i elektroniki) po dwóch dniach stał się cud i światło gasło, sygnalizacja zamknięcia zaczeła pracować normalnie( owarcie sygnał dzwiękowy, zapalenie kontrolki po zamknięcu kontrolka gasła ) Owieram drzwi i zapala się światło, zamykam po pewnym (krótkim czasie) gaśnie. Normalna normalność. Napewno nie minie mnie rozbieranie tapicerki klapy tylnej, trzeba będzie dokładnie oczyścić wszystko i sprawdzić wiązke kabli( wycieraczka szwankuje). Jeden(dwa problemy) załatwione.
Dziękuję wszystki, którzy pomogli mi w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ok!! tylko, że temat "elektryczny" poruszany w dziale "zawieszenia"...

ale to nic...przecież mamy sobie tu pomagać... i tak jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za namieszanie na forum, mogę to tylko wytłumaczyć desperacją w poszukiwaniu wyjaśnienia mojego problemu. Przepraszam wszystkich i dziękuje jeszcze raz za okazana pomoc i wyrozumiałość.
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group