www.asu.pl :: Zobacz temat - Nowy w waszych progach - 4t60 przeslizguje(Pontiac GP)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy w waszych progach - 4t60 przeslizguje(Pontiac GP)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 23:29    Temat postu: Nowy w waszych progach - 4t60 przeslizguje(Pontiac GP) Odpowiedz z cytatem

Witam
Kupilem niedawno pontiaca grand prixa, w ktorym przy gwaltownych przyspieszeniach przeslizgiwala skrzynia. Rozebralem ja i wszystko wyglada dosc dobrze; wymienilm uszczelnienia tłokow bo wydawaly sie zbyt luzne zastanawiam sie jeszcze czy wymiana tarczek zalatwi problem?
Jak myslicie na co jeszcze zwrocic szczegolna uwage przed zlozeniem?
Jezeli chodzi o tarczki to jakie przyjac kryteria dyskwalifikacji?
Moze ktos ma jeszcze inne pomysly co do powodow nieprawidlowosci ?

Z gory dziekuje za wszelkie rady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Pojawil sie nowy kierunek prowadzacy do konwertera .
Czy da sie go jakos zweryfikowac jak lezy na stole ??? jezeli tak to na co zwrocic uwage ???
Moze ASU cos doradzi !
Pozdro Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 23:55    Temat postu: konwenetr Odpowiedz z cytatem

Sizganie sie konwentera raczej bym wykluczyl...
1. Musisz wymienic wsystkie uszczelki i uszczelniacze (zamow sobie zestaw naprawczy)
2. Wymien tarczki
3. Sprawdz plyte

Ja w konwenter osobiscie nie wierze...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 13:22    Temat postu: 4T60 pontiac - przeslizguje Odpowiedz z cytatem

witaj asu
ciesze sie ze tu zajzales
to przeslizgiwanie do doslownie jakby zerwanie polaczenia miedzy silnikiem a skrzynia cos jakby zredukowala i nic tylko motor wyje jak odpuszcze gazu to lapie i jest ok jak cisne delikatnie .

ale coz zobaczymy po uszczelnieniu co bedzie tylko pojawil sie problemik z uszczelnieniem tulei na glownym koszu (driven sprocket support ) sa tam 2 pierscienie uszczelniajace kanaly olejowe w zestawie jaki nabylem sa metalowe z zamkami a u mnie byly zlozone z ebonitu i gumowych wypelnien rowkow calkiem inne ale w rowki pasuja (na starych raczej ze szczelnoscia krucho bylo)

jezeli chodzi o tarczki to chyba ktos je wymienial bo sa ladne ale naprawe skonczyl raczej tylko na tarczkach
Jak sadzisz jak slizgaly to do kubla ???

Pozdro !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 15:02    Temat postu: pierscienie Odpowiedz z cytatem

Te pierscienie na glownym koszu sa bardzo wazne. Tam nie moze nic uciekac....moglo to byc przyzyna. Sprawdz i wymyj dokladnie plyte. Tarczki jak nie sa czarne (tylko brazowe) to szkoda pieniedy na wymiane....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 17:24    Temat postu: 4T60- tarczki 3rd Odpowiedz z cytatem

siema !

tak tez myslalem o tych pierscieniach bo przeciez cale cisnienie na docisk przez nie idzie Idea

tarczki sa wlasnie brazowe tylko na 3rd te z okladzina tylko po jednej stronie sa takie grafitowe ale te to chyba takie juz sa czy bardzo sie myle ???

nowe wygladaja tak jak moje sa czarne Shocked

w razie czego masz takie na polce ???

Jeszcze jedno pytanko - co sadzisz o luzie na 2 koszu(2nd) po zlozeniu tarczek do zegera jest luz ok 2mm moze szarpac czy nie koniecznie ???

Pozdro Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader - jestem pod wrazeniem twojej wiedzy i checi babrania sie przy skrzyni. Shocked zazdroszcze ci tej wiedzy Confused

witaj w klubie brachu. Pontiaki OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema falkon !!!

dzieki za mile przyjecie
Very Happy jak to mowia "spoko loko luz to sponton " czy jakos tak to bylo
no pewnie ze Pontiaki sa OK bo maja chyba ze dwie dusze - hyhyhy
jedna siedzi w silniku no moze bardziej w elektronice a druga wlasnie w skrzyni a przewaznie w ASB Wink
wiedza jak wiedza nie przesadzaj Embarassed ciagle jej brakuje

jezeli chodzi o babranie to nie wiem czy znasz to uczuczie jak zadziala to przy czym sie babrasz Laughing

POZDRAWIAM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 0:29    Temat postu: ja znam Odpowiedz z cytatem

Ja znam... Nie ma nic lepszego jak cos nad czym siedziales 2-3 dni i nawet nie miales pojecia czy warto nagle zadziala Very Happy .

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt asu; ale ty to masz pewnie tyle przypadkow ze mozna ci zazdroscic wrazen

a nallepsze jest to jak zadziala i tak do konca nie wiesz dlaczego ; i nie mi nikt nie mowi ze te auta nie maja duszy Very Happy

Ja na przyklad robie dokumentacje trudnego tematu zeby pozniej dokladnie przeanalizowac problem ; troche to uciazliwe ale warto; przynajmniej po to zeby srubek nie pomieszac hyhyhyhyhy!!!

DLA ZAINTERESOWANYCH TEMATEM ASB
w sprawie narazie nic nie ruszylo z braku czasu ale obiecuje opisac reszte przygod za skrzynka; termin trudny do dokladnego okreslenia ale okolo 7 dni

ZAGLADAJCIE !!! w chwili wolnej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 14:46    Temat postu: Re: 4T60 pontiac - przeslizguje Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
witaj asu
ciesze sie ze tu zajzales
to przeslizgiwanie do doslownie jakby zerwanie polaczenia miedzy silnikiem a skrzynia cos jakby zredukowala i nic tylko motor wyje jak odpuszcze gazu to lapie i jest ok jak cisne delikatnie .


Pozdro !


u mnie takie cos sie kidyś pojawiło jak nagle musiałem ostro zahamować bo dziadek wjechał na mój pas, prawie się zatrzymałem po czym odrazu chciałem przyspiszyć. Silnik zawył i nic, dopiero jak odjołem gaz wtedy poczułem że skrzynia wrzuciła odpowiedni bieg. Zdarzyło mi się tak dwa razy w przeciągu roku od kiedy skrzynia została wyremontowana ale zawsze w takich warunkach. Ostre hamowanie i natychmiastowe przyspieszenie. Rozmawiałem z gościem któty remontował skrzynie i powiedział że sterowanie w takich warunkach nie nadąża zmieniac biegów.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siema lutek

no o takich exstremalnych warunkach to ja nie mowie u mnie bardzo czesto jak dalem ostro w palnik -zazwyczaj przy wyprzedzaniu- to sie takie jaja dzialy
Pewnie ten kolo co ci skrzynke robil ma troche racji-tylko czy to jest regula?? ?? moze asu sie wypowie Question asu pisal pary dni temu mi o tym zeby sprawdzic dokladnie plyte i te wszystkie "tloczki" w moim przypadku wiec cos w tym jest .

jezeli chodzi o mnie to ja juz musialem skrzynke robic bo to slizganie stalo sie niebezpieczne ogolnie i wkurzalo strasznie bo to nie wiadomo bylo kiedy slizgnie rozumiesz !!! Mam nadzieje ze nic nie pogorsze !!! hehehe


Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 21:21    Temat postu: auto Odpowiedz z cytatem

wader71 napisał:
To fakt asu; ale ty to masz pewnie tyle przypadkow ze mozna ci zazdroscic wrazen

a nallepsze jest to jak zadziala i tak do konca nie wiesz dlaczego ; i nie mi nikt nie mowi ze te auta nie maja duszy Very Happy

Ja na przyklad robie dokumentacje trudnego tematu zeby pozniej dokladnie przeanalizowac problem ; troche to uciazliwe ale warto; przynajmniej po to zeby srubek nie pomieszac hyhyhyhyhy!!!

DLA ZAINTERESOWANYCH TEMATEM ASB
w sprawie narazie nic nie ruszylo z braku czasu ale obiecuje opisac reszte przygod za skrzynka; termin trudny do dokladnego okreslenia ale okolo 7 dni

ZAGLADAJCIE !!! w chwili wolnej


Z tym ze nagle zadziala i nie wiem dlaczego to wcale sie nie ciesze Confused . Co mam powiedziec klientowi : "Samo sie..." Very Happy
Ja lubie podejsc, powalczyc i naprawic to co jest uszkodne... Very Happy (chociasz czasami rozkladam rece i sie poddaje.... Confused ).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
asu jak to co powiesz klientowi ? zapraszasz go do kasy i mowisz ze musi dac na ofiare bo skrzynka jak nowa hyhyhyhy Laughing

Wiadomo ze cala sztuka polega na tym zeby dojsc do tego dlaczego sie naprawilo - samo czy nie samo - a ofiara o ktorej pisalem mechanikom ma w tym pomoc

Odnosnie rozkladania rak to coz nikt nie jest alfa i omega i kazdy ma slabsze dni - jezeli chodzi o mnie to uwazam ze nie ma rzeczy niemozliwych sa tylko trudne i trudniejsze albo jak kto woli oplacalne i te nieoplacalne Laughing

Pozdro Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 20:56    Temat postu: naprawa Odpowiedz z cytatem

Jak czegos nie naprawie lub nie wiem jak naprawilem to nigdy nie biore pieniedzy.... taka mam zasade.... Cool

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak trzymaj

dlatego cie ludzie szanuja:!: - no ja tak do konca to powaznie tego nie pisalem

SORRY jezeli kogos urazilem to nie bylo zamierzone

Pozdro Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 22:32    Temat postu: szocunek Odpowiedz z cytatem

Mysle ze jak nawet bym cos skasowal to tez by mnie szanowali.... Very Happy Chodzi predzej o zaufanie. Najwazniejsze aby mowic prawde. Ja jak czegos nie potrafie zrobic to mowie to i radze gdzie moga pomoc. Nie umiec czegos naprawic to nic zlego.... Cool

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Lis 10, 2006 21:22    Temat postu: Re: 4T60 pontiac - przeslizguje Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
wader71 napisał:
witaj asu
ciesze sie ze tu zajzales
to przeslizgiwanie do doslownie jakby zerwanie polaczenia miedzy silnikiem a skrzynia cos jakby zredukowala i nic tylko motor wyje jak odpuszcze gazu to lapie i jest ok jak cisne delikatnie .


Pozdro !


u mnie takie cos sie kidyś pojawiło jak nagle musiałem ostro zahamować bo dziadek wjechał na mój pas, prawie się zatrzymałem po czym odrazu chciałem przyspiszyć. Silnik zawył i nic, dopiero jak odjołem gaz wtedy poczułem że skrzynia wrzuciła odpowiedni bieg. Zdarzyło mi się tak dwa razy w przeciągu roku od kiedy skrzynia została wyremontowana ale zawsze w takich warunkach. Ostre hamowanie i natychmiastowe przyspieszenie. Rozmawiałem z gościem któty remontował skrzynie i powiedział że sterowanie w takich warunkach nie nadąża zmieniac biegów.


asu co o tym sadzisz ??? twoja opinia moze byc ciekawa !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 11:10    Temat postu: plyta Odpowiedz z cytatem

Dokladnie. Wina lezy po stronie plyty...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Sob Lis 11, 2006 12:25    Temat postu: Re: 4T60 pontiac - przeslizguje Odpowiedz z cytatem

witam
to ze to plyta to wiadomo ale

jak lutek napisal
"Ostre hamowanie i natychmiastowe przyspieszenie. Rozmawiałem z gościem któty remontował skrzynie i powiedział że sterowanie w takich warunkach nie nadąża zmieniac biegów.[/quote]"

czy to normalne przy sprawnej skrzyni ze sterowanienie nadaza???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lis 12, 2006 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ża ciagniecie mój problem, ja też jestem ciekaw czy to normalne po remoncie skrzyni czy raczej coś przegapili. Wczesniej tego nie zaobserwowałem.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Nie Lis 12, 2006 15:06    Temat postu: separator plyty sterujacej Odpowiedz z cytatem

witam ponownie
pojawilo sie nastepne pytanie odnosnie skrzynki moze ktos wie ???
mianowicie na separatorze plyty od strony skrzyni jest przynitowany taki dziwny zawor plytkowy jakby jakis bimetal czy co.
Do czego sluzy?? i co nim steruje jak dziala ?? no i najwazniejsze przy skladaniu ma byc otwarty czy zamkiety bo mozna ta blaszke przegiac tzn zamknac lub otworzyc??? Question
Nie wiem jak umiescic fote tego ustrojstwa to by pomoglo Rolling Eyes
ASU moze ty pamietaz jak wyglada ten separator ?4T60?
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lis 15, 2006 11:40    Temat postu: zdjecie Odpowiedz z cytatem

Daj zdjecie. Wrzuc do galerii lub wyslij mi na email to ja dodam na forum. Wtedy moze cos wymyslimy bo teraz nie mam pojecia...

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto fota zaworka

_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos takiego podobnego jest tez w A604 Wink

http://acidtechno.freehost.pl/2ab_skrzynia/imagepages/image268.html

tyle ze u mnie to nie bylo przynitowane... Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak luzem jest tam wrzucone ??? jak na fotce ?
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no luzem, w a604 nie ma potrzeby nitowac, tutaj jest akurat plyta rozpolowiona i widac to cos, a jak przykreci sie druga polowe to nie ma potrzeby nitowac bo nie wypadnie... Wink
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lis 16, 2006 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to to musi byc jakis bimetal jak u ciebie tez nic tym nie steruje a jak bimetal to dziala na niego cieplo i zimno,a w skrzyni to juz musi to miec zwiazek z temperatura oleju. Rolling Eyes Idea jak go polalem goraca woda to sie zamknelo czyli wniosek nasuwa sie sam musi doszczelniac cos jak olej jest rzadszy ; nic innego mi do glowy nie przychodzi na jego temat .
no chybe ze jest inaczej Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group