www.asu.pl :: Zobacz temat - swiece do gazu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

swiece do gazu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 21:53    Temat postu: swiece do gazu Odpowiedz z cytatem

Witam . Skacza mi wolne obroty od 700 do 1000obr gazownik stwierdzil swiece ,powiedzial tylko czarny bosz i bedzie ok.Wymienilem i lipa pomozcie jakie zapiac do villagera 3.0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
baton
*
*


Dołączył: Mar 07, 2006
Posty: 69
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej takie jak podaje producent.
_________________
Chrysler Stratus 2.0/96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy w zyciu!!! zdecydowanie takie jak podaje producent i nie zadne eksperymentalne!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki chlopaki,ale mam pytanko,jakie moze zalecac producent do villagera 3.0 na gazie bo niemam zielonego pojecia pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NGK,NGK i jeszcze raz NGK i po klopotach Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem dlaczego nikt nie pisze,że po prostu jednoelektrodowe i wtedy po kłopocie-pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego jednoelektrodowe ja mam dwu elektrodowe NGK przedewszystkim chodzi o budowe swiecy jedna drugiej firmie nie rowna szczegolnie jezeli chodzi o wypelnienie mieszanka przestrzeni ponizej elektrody w swiecy to jest dosyc istotne aby na gazie swieca miala jak najmniej miejsca wewnatrz zeby zbierala sie tam mieszanka co powoduje jej zalewanie Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 21:23    Temat postu: swiece do gazu odpowiedz Odpowiedz z cytatem

DZieki. Ale moglbys powiedziec jakis symbol .Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://pl.new.ngk.de/
A tu troche informacji o świecach i kablach firmy NGK

http://pl.new.ngk.de/index.php?id=1319&pd=1320&Ing=pl&t=pkwzuendkerzen
Tu dobierzesz świece do swojego aytka
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY


Ostatnio zmieniony przez darioso dnia Pon Lip 24, 2006 14:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestrzegam przed kupieniem świec firmy ACDELCO (zamiennik AUTOLITE 765) do Windstara 96 i młodszych z mocniejszym silnikiem ( cena 14 zł szt.).
Przy lekkim dokręcaniu tych świec bardzo dobrym kluczem przy 2 sztukach obłubała się porcelanka i świeca jest do d....y.
Chciałem zaufać tej firmie i pożałowałem.
I jeszcze jedno dla tych co jeżdżą na gazie i benzynie Windstarami, niech nikogo nie kusi przy wymianie świec zmniejszać przerwy do 0,8 - 0,9 jak to radzą niektórzy, a już w żadnym przypadku w świecach platynowych. Przerwa ma być fabryczna!. Zmniejszenie przerwy w świecach w Windstarze z silnikiem 3.8 powoduje, że silnik nie wchodzi na wysokie obroty. Dochodzi do 4 tysięcy i silnik zaczyna ostro przerywać (na benzynie), natomiast na gazie od razu zaczynają się strzały w kolektor ssący (przynajmniej u mnie - instalacja II generacji LOVATO, centralka AUTRONIC AL700, emulator wtryskiwaczy i silniczek krokowy).
Musiałem z powrotem założyć swoje stare świece (platynowe MOTORCRAFT) Evil or Very Mad .
Jak ktoś chce wymienić świece w Windstarze bez kanału ( z zdjęciem podszybia) chętnie podpowiem na co zwrócić uwagę, żeby się nie mordować z tymi z tylnej głowicy.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anka
*
*


Dołączył: Mar 09, 2006
Posty: 147
Skąd: Debrzno

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawa jestem dlaczego odradzasz taka przerwe w swiecach? ja po zamontoaniu gazu II generacji poczytałam sobie właśnie tu na postach co zrobić by samochód nie strzelał. od razu wymieniliśmy swiece na NGK z przerwa 0,7 i ani strzału nie usłyszeliśmy co przed wymiana a po zamontowaniu gazu nie raz doświadczyliśmy voyager 3.3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz jak roznie to bywa....
ja mam juz 3 lata gaz (2 generacja,brc just lambda) i przez pierwsze 2 lata jezdzilem na swiecach ktore juz byly w silniku, teraz wymienilem na takie o fabrycznych parametrach i tez nie uslyszalem nigdy wystrzalu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejechałem dobrze ponad 500 kkm na gazie , próbowałem różnych eksperymentów ( z lepszym i gorszym skutkiem) . Po wszystkich tych doświadczeniach moje wnioski i opinia jest taka : świece przede wszystkim a nawet JEDYNIE jednoelektrodowe , najlepiej takie jak zaleca producent i tak też ustawiona przerwa . Opinia że NGK jest lekiem na całe zło jest błędna. Żeby było śmieszniej najlepsze świece do gazu wcale nie muszą być do ... gazu ( oczywiście zależy to od własności "osobniczych" pojazdu ). Dobór bywa kosztowny ale spróbować warto , natomiast opinie mogą być mylące bo to co dobre tu wcale nie musi być tak samo dobre tam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem sformułowania " do gazu". Nie spotkałem jeszcze na opakowaniu od świec napisu np. "do voyagera z instalacją gazową".
Najlepiej stosować takie jak podaje producent. Ja tak mam założone oryginale autolite i chodzi na gazie jak złoto, a przejechałem już 40.000 km bez żadnego strzału. "Do gazu" to dobry chwyt reklamowy dla tych co się nie znają lub chcą uspokoić swoje sumienie.

P.S
Jest na rynku olej ( bardzo znanej rafineri) DO SILNIKÓW ZASILANYCH GAZEM 15W 40. Stawiam każdemu nowego VOYAGERA jeśli udowodni czym się on różni od zwykłego 15W/40



Odpowiedź.
SZef produkcji w tej rafinerii to mój kumpel i powiedział mi krótko. NAKLEJKĄ i kolorem butelki bo taka jest koniunktura i zapotrzebowanie rynku.

Kochani zachowajmy zdrowy rozsądek w tych ... czasach.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
robroz
*
*


Dołączył: Sep 27, 2006
Posty: 96

PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale widywałeś zapewne świece gdzie podany było oznaczenie kodowe ( takie same jak w wykonaniu standartowym ) i dopisane słówko GAZ . Ja też wielu rzeczy na oczy nie widziałem a wierzę że są Cool Prawdę natomiast powiadasz że wielu jest chętnych aby tę wiarę wykorzystać dla swoich partykularnych interesów ( patrz rafineria ) , taki jest już swiat . Zgadzam sie z Tobą że należy używać takich świec jakie zaleca producent do danego silnika , z jednym jednakże zastrzeżeniem : swieca ma być jednoelektrodowa.
To że ktos czegoś nie rozumie to się zdarza , nie należy robić z tego powodu problemu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group