www.asu.pl :: Zobacz temat - POMOCY elek. wyświetlacz biegów DODGE caravan 96.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POMOCY elek. wyświetlacz biegów DODGE caravan 96.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 18:44    Temat postu: POMOCY elek. wyświetlacz biegów DODGE caravan 96. Odpowiedz z cytatem

Witam!!!

Może ktoś będzie znał odpowiedź na to pytanie, a więc streszczę sytuację,
dopadła mnie myśl taka,że ponieważ w moim caravanie niewiedzieć czemu nie było obrotomierza wymienię sobię zegary na takie które posiadają ów obrotomierz, jak wiemy instalacja ponoć jest wystarczy tylko podpiąć odpowiednie zegary, i bomba zakupiłem zegary w biegu je zamontowałem wszystko super działa obrotomierz i wogóle tylko w pewnym momencie, zorjentowałem się że piękny wyświetlacz zmiany biegów nie widzi położenia dźwigni!!! RATUNKU jak podłączyć ten wyśietlacz???

Mój zegar miał mechaniczny informator położenia dźwigni tzn. Na linkę.

Czy mógł by ktoś rozszyfrować tę zagadkę, albo wie jak to przerobić ???




_____________________________

Arrow DODGE caravan 3 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Sie 12, 2006 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze to problem Ja osobiście nie nawidzę przerubek ale jeżeli tam wskażnik położenia miałeś na lince a w tym masz elektroniczny to nie wiem ale chyba musiał byś czujnik z instalką do skrzyni i tej deski zdobyć orginalny jeśli idzie to poza wiązką stałą a jeśli nie to trzeba wypruć to z jakiejś wiązki i w twoim dołożyć lub wymontować z twojej starej deski ten co był i dopiero pokombinować by wygląd miało to albo wmontować w deskę albo w jakieś wolne miejsce na pułce wykożystując zaślepkę po jakimś wyłączniku kturego nie ma Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 14:29    Temat postu: polozenie dzwigni Odpowiedz z cytatem

Wyswietlacz informuje komputer jakie jest polozenie. Moim zdaniem mozesz tego nieprzerobic. Komputery skrzyni sie roznia miedzy innym tym czy jest elektroniczny wyswietlacz czy nie.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wszystko jest jasne dzięki ASU Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sie 13, 2006 20:39    Temat postu: problem Odpowiedz z cytatem

Sam tez kiedys mialem ten problem ale po przelozeniu komputerow.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!

Dzięki za odpowiedzi, cała sprawa wygląda tak że ja mam prostą 3 biegową skrzynie biegów, która podobno nie posiada komputera, ten wskazinik położenia dźwigni który miałem oryginalnie był na linkę i informował kierowce o położeniu dźwigni i tyle.

Po zamontowaniu tego licznika z wyświetlaczem wszystko działa, podczas jazdy też jest ok. Biegi zmiena prawidłowo, czyli nie ma to wpływu na skrzynie biegów, a mi chodzi tylko o to żeby było widać na którym biegu aktualnie sie poruszam.

Czyli muszę znaleść jakiś przewodzik i podłoączyć go do licznika tak ażeby wyświetlacz widział położenie dźigni Rolling Eyes

Gdzie szukać tego przewodzika ???


__________________________

Arrow DODGE caravan 3 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 12:34    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Jesli masz 3 biegowa skrzynie to tam wogole nie ma elektroniki w niej (nie ma przystawki itp.) Takiego kabelka nie znajdziesz bo go poprostu nie ma....

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie ma możliwości podłączenia tego wyświetlacza ???

Ale to też jest licznik od 3 biegowej skrzyni tylko rocznik 97 ja mam 96 ??? Shocked




__________________________

Arrow DODGE caravan 3 V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie czy nie dalo by sie uchwycic jakiegos sygnalu z wybieraka na skrzyni,przykladowo wlaczasz wsteczny(R) wlaczaja sie swiatla cofania i ten sygnal wykorzystujesz do podswietlenia (R) na desce,trzeba by tylko przewody "przeswietlic"
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Sie 17, 2006 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego problemu przydał by się elektronik dobże by było by dorobił Ci użądzonko kture byś mógł zamontować na końcu tejże linki co wcześniej Cię informowała o położeniu biegów a potem musi ugryżć sposób sterowania wyświetlaczem jak to się odbywa z komputera jakie wysyła sygnały na wświetlacz i to zgrać razem wg Mnie to syzyfowa robota by było prościej a ładnie to zrobił bym to na trzech diodach swiecących na lince dał sówak z trzema mikrowyłącznikami kture by sterowały tymi diodami Laughing prostsze w wykonaniu i nie musisz szukać elektronika chyba że masz kumpla elektronika Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pią Sie 18, 2006 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma najmniejszej mozliwosci poniewaz deska z skrzynią rozmawia po szynie CCD+,CCD- I to jest cyfrowa transmisja taki wynalazek chryslera jedynie w nowszysch autach zastąpiono to szyną CAN mozna jedynie z wybieraka lub linki przerobic na zasadzie jakis diod swiecacych i wstawic w miejsce wyswietlacza i popodlaczac do niech sygnaly z skrzyni wsteczny masz na czujniku do lampy cofania a reszta gdzies na wybieraku powinna sie znalesc Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group