www.asu.pl :: Zobacz temat - z serii: zagadkowy windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

z serii: zagadkowy windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 18:00    Temat postu: z serii: zagadkowy windstar Odpowiedz z cytatem

Very Happy

chyba lubicie moje posty Razz wiecej tutaj nowinek technicznych mechanikowi i elektrykow polskich nie widzialem co w moim przypadku ;P

odsyfiajac silnik i patrzac wogole co i jak mi pogmerali znalazlem nastepne piekne wynalazki Smile


otwieramy mache. lewa strona od w czesci od paska wieloklinowego w lewo. tam zaraz przy dziurze do swiatla znajduje sie dziwna zlaczka. wchodza 2 kabelki, grube:
http://asu.pl/portal/html/modules/coppermine/albums/userpics/10944/IMG_1453.jpg
i laczy sie to ze zlaczka jak na zdjeciu:
http://asu.pl/portal/html/modules/coppermine/albums/userpics/10944/IMG_1452.jpg


nio i niestety tu jest problem bo to cos dalej jest urwane/uciete/wyrwane ... ktos mi moze powiedziec do czego to moglo sluzyc? kabelki wychodzace ze zlaczki sa tego samego koloru: bordo/brazowy


tak wiec miloby bylo spowrotem to uruchomic cokolwiek to moze byc .. podejzewam ze jakis czujnik temp .. ale nie mam pojecia i nie mam schematow coby mialy naniesione jakies takie kabele.. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie ma tam gdzies zbiorniczka z plynem do spryskiwacza? wyglada ta wtyczka jak od podgrzewacza czegos:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano zbiorniczek jest .. ale wystaje tylko wlew. w winniem zbiornik jest pod blacha miedzy nadkolem a blotnikiem .. nie widzialem tam grzalki zadnej .. pozatym to by trzeba chyba czyms manualnie wlaczac nie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niekoniecznie-wiele autr ma automatyczny system podgrzewania plynu w zbiorniku spryskiwacza...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Cze 15, 2006 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no moze to byla jakas grzala .. ale nie opierajmy sie na domyslach Very Happy czekam na jakiegos wlasciciela winniego Very Happy co mi odpowie gdzie te kabele ida Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tojek
*
*


Dołączył: Jul 04, 2006
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej . Jestem Tojek. Na zdjęciu pokazałeś wtyczkę z dwoma kabelkami. Te kabelki owinięte izolacją termiczną powinny dochodzić do podkowy porcelanowej która jest przykręcona pod prawym światłem.
Całość to REZYSTOR. Jakiś czas temu , miałem kłopoty z klimą. Wentylator działał przez chwilę i koniec. Walczyłem z freonem i nic . Rezystor powoduje że wentylator pracuje na pół gwizdka przeciągając powietrze przez lamele klimy . W moim aucie wygłądało to identycznie jak u ciebie-dwa kabelki i koniec. Wymieniłem na nowy ( ok 450zł dwa lata temu) i wentylator zaczął od razu pracować po włączeniu AC. Klima pracuje do dziś . Nie jestem mechanikiem ale musze przy swoim Win-ku dłubać sam.(co można). Wentylator w windstarze powinien mieć dwa biegi 1-to max(przy np. zbyt wysokiej tamperaturze silnika, 2-to-wolniejsza praca np.do obsługi klimy. Rezystor spowalnia pracę wentylatora i to jest ten pół bieg. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tojek-witamy na forum i odrazu wygrywasz glowna nagrode,a tutaj pol polski sie glowilo po jakiego wala jakas podkowa,zapraszamy na czestsze wizyty u nas Laughing ,niech moc bedzie z toba i z twoim windstarkiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakaś prawidłowość że te kabeli dyndają. Można by żez "te typy tak mają" u mnie też dynda taka końcówka i głowiłem się po co.
Dzięki nowemy koledze mamy jasnosć. Jutro obadam czy ten rezystor u mnie pozostał czy ktoś sie go sdązył już pozbyć.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolnie tego bajeru nie moge odkrecic Neutral tj nie moge zdjac lampy .. gdzies mi posialo nasadke 4mm Neutral a trzebaby sciagnac swiatlo zeby sie do tego dostac.


kiedys z tego co pamietam czytalem na jakims forum chyba zagranicznym ze to jest cos co w sumie stwarza wiecej problemow niz pomocy ... cos sie przez to jaralo Wink ale nie moge teraz dojsc o co chodzilo Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group