www.asu.pl :: Zobacz temat - "...o Taurusie co się dusił"
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"...o Taurusie co się dusił"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
graboś
*
*


Dołączył:
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 12:49    Temat postu: "...o Taurusie co się dusił" Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam(dziwny?)problem ze swoim Taurusikiem(2.5 R4 EFi-1988r-3G Automatic)Otóż od kilku dni zaczął on mi się lekko przyduszać podczas jazdy.Żeby było jaśniej:ruszam,jadę,ciągnie normalnie,a za moment zaczyna się dławić tak,jakby się kończyło paliwo(pomimo,iż go w zborniku nie braknie).Odpuszczam i wciskam ponownie pedał gazu,i znów ciągie,lecz cały proces może się w każdej chwili powtórzyć(dzieje się to nieregularnie).Takie coś miało już miejsce jakieś 3-4 miesiące temu,lecz byo to incydentalne i samo zanikło po 1,góra 2 dniach-więc to zignorowałem.Lecz teraz problem powrócił,trwa już kilka dobrych dni,a mnie to niepokoi.Zaznaczę tylko,że nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem auta,czy to "na zimno",czy "na gorąco".Unikam tankowania na obskurnych,podejrzanych stacjach,żeby nie nalać "syfu"(jeżdzę tylko na benzynie).Niemam zielonego pojęcia,co to może być...tzn,mam jakieśtam swoje teorie na ten temat Smile , ale poprosiłbym o jakieś opinie i porady.Z góry serdeczne dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lis 07, 2004 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak mialem jak mi pompa paliwowa siadala.czyscialem wtryski,wymienilem filtr paliwa i nic nie pomoglo-dusil sie jak dodpuscilem gazu jechaj jak dodalem znowu sie dusil.jesli to pompa to nie daj sie nabrac na opowiesci,ze musisz miec oryginalna do tego modelu za 500-700 zl:) ja mam od lanicii za 200(nowa) i dziala super!!!sam se wymienilem(to w sumie taki silniczek w baku-zadne cuda) i juz rok bez problemu:)
pozdrawiam!
darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 09, 2004 23:13    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Przyczyn moze byc tysiace. Zaczolbym od sprawdzenia tego co teraz najczesciej wychodzi swiece i przewody ( sa wilgotne i chlodne dni co wplywa na ich prace ). Jak sprawdzisz to napisz czy jest OK, a jak nie to bedziemy myslec dalej. Co do pompy to esderek ma racje co do pompy ( swietnie sprawuja sie od innych aut ). Musialbys sprawdzic w jakims serwisie jakie pompa daje cisnienie. Napisz jeszcze czy zpaala sie CHECK ENGINE ??

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tak sobie myślę że przyczyna może być bardzo prosta - kiedyś dawno temu jeździłem takim śmiesznym peugotem i tam działo się tak samo, a przyczyna była taka, że szczelnie dokręcony korek wlewu paliwa powodował po prostu podciśnienie w zbiorniku i pompa nie miała siły ciągnąć.

W taurusie w korku jest chyba taki zaworek który wpuszcza do środka powietrze ale przecież mógł się zatkać. Zobacz, czy przy odkręcaniu korka nie zasysa powietrza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
graboś
*
*


Dołączył:
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 27, 2004 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt.Gdy jakiś czas pojeżdżę,by potem zjawić się na stacji paliw,to przy odkręcaniu korka wlewu paliwa słychać prawiezawsze słychać "świst" powietrza.Nigdy tylko nie wnikałem dogłębnie,czy dzieje się tak z racjii powstałego nad-,czy też podciśnienia?Będę musiał to sprawdzić przy następnej okazjii.Dzięki i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Nie Lis 28, 2004 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to na bank podcisnienie. coś nie tak z przewietrzaniem baku paliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lis 29, 2004 18:26    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

silverado i tomcio-td maja racje. Sprawdz ten odpowietrznik zbiornika. Tworzace sie w nim podcisnienie uniemozliwia dalsze zaciaganie paliwa.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group