www.asu.pl :: Zobacz temat - Hamulce-Ford Windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hamulce-Ford Windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Czw Maj 11, 2006 20:29    Temat postu: Hamulce-Ford Windstar Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam mały problem z hamulcami w moim Winnim, a mianowicie, hamulce są sprawne ale...... Po odpaleniu silnika zapalają się kontrolki od ręcznego i ABS-u i po krótkiej chwili gasną. Wszystko jest ok do momentu pierwszego hamowania, zapalają się obydwie wyżej wymienine kontrolki i palą się do następnego hamowania przy czym gaśnie tylko ta od ręcznego a od ABS-u pali się dalej już cały czas aż do wyłączenia silnika (ocięcia zapłonu). Jaka może byc przyczyna takiego stanu rzeczy? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ostatnio miales robione cos z hamulcami????
dokladnie mialem takie same obiawy jak opisujesz wyzej ,a wymiwniany byl elastyczny przewod i jeden odcinek miedzianego od prawego tylnego kola i jezdzilem przez dwa dni do warsztau ,to sprawdzali podpinali pod kompa kombinowali na rozne sposoby i po wyjechaniu z warsztatu i przejechaniu kilka set metrow dale sie zapalaly.
W koncu na trzeci dzien tez sie troche wk......m a to dlatego ze mialem jechac na przeglad ,powiedzialem czy sie na tym znaj czy nie jesli nie to pojade gdzies do innego warsztatu i moze tam mi to zrobia ale oni za to zaplaca to sie znalazl jeden mondrzejszy i zaproponowal odpowietrzanie jeszcze raz dokladnie calego ukladu i to poskutkowalo.
ale tak juz jest z tymi naszymi amerykanami :
tak proste a jak cieszko znalesc znajacego sie wachowca.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli zle odpowietrzony układ powodował swiecenie ..lampki.... a jak ze skutecznoscia chamowania.....moze mam to samo wszystko sprawdzone..czjniki...pompaitd...nie wpadłem aby odpowietrzyc...a wymieniane były ..klocki i.... wyjmowany tłok z zacisku ..moze tez byle jak odpowietrzyli.......
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dobson
*
*


Dołączył: Oct 02, 2005
Posty: 63
Skąd: MiędzychĂłd

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, ciekawe. Skutecznośc hamulców jest dobra. Nic nie robiłem przy układzie hamulcowym. W życiu bym nie pomyślał, że odpowietrzenie układu hamulcowego możę pomóc. Apropo, jaki płyn hamulcowy był lany oryginalnie do Windstarów w roczniku 95 i jaki zamiennik mozna wlac ha jego miejsce lud dolac do niego? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skutecznosc byla moim zdaniem ok chodz oczywiscie niesprawdzalem na rolkach.
W warsztacie powiedzieli ze wystarczylo aby maly pecherzyk powietrza byl w okolicy czujnika i to powodowalo zaswiecenie sie kontrolek choc hamulce jak juz mowilem moim zdaniem byly ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
zbir46
*
*


Dołączył: Nov 06, 2005
Posty: 253
Skąd: PIASTÓW/ k WARSZAWY

PostWysłany: Pią Maj 12, 2006 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie moze byc tak samo ...dzieki za pomysł.....tylko nasze samochody odpowietrza sie na właczonym silniku ....czy tak..
_________________
WINDSTAR 3.8 /97..ZAGAZOWANY
t.jackowski3@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jak odpowietrzali to silnik byl wylaczony ale zaplon zalanczali to wiem na pewno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oże poprostu jest mało płynu w układzie. Czujnik poziomu płynu w momencie hamowania załancza się. Ja właśnie wymieniałem tarcze hamulcowe gdyż za bardzo były już zjechane i tłoczki nie wracały. Hamował bez problemu, ale teraz jest lepiej.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ANDREA
*
*


Dołączył: May 08, 2006
Posty: 26
Skąd: CZELADZ

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Pierwsze co bym sprawdził to tak jak poprzednik poziom oleju w zbiorniczku.Olej to DOT3 firma do wyboru mieszalne.
_________________
POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORD WINDSTAR 3,0/96 ZAGAZOWANY BARDZO DOBRZE, DWA Z PLUSEM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Drejas
*
*


Dołączył: Mar 31, 2005
Posty: 19
Skąd: Iława

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANDREA napisał:
Witam
Pierwsze co bym sprawdził to tak jak poprzednik poziom oleju w zbiorniczku.Olej to DOT3 firma do wyboru mieszalne.


I tu sie zgadzam w windstarze niski poziom płynu hamulcowego powoduje takie objawy juz to przerabialem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group