www.asu.pl :: Zobacz temat - emulator wtryskiwaczy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

emulator wtryskiwaczy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
skalka
*
*


Dołączył: Nov 13, 2005
Posty: 17

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 8:21    Temat postu: emulator wtryskiwaczy Odpowiedz z cytatem

Chcę się podzielić z Wami moim przykrym doświadczeniem, które mnie spotkało w piątek. Samochód dawał oznaki złej pracy, właśnie skończył mi się gaz i jadąc na benzynie początkowo brakowało mu mocy. Zatrzymałem auto i po odpaleniu nie można było przygazować bo gasł. Jakoś udało się przełączyć na gazowinie i na oparach zjechałem do pierwszego lepszego warsztatu. Tam złośliwie samochód zaczął chodził Confused
Pojechałem dalej z niepewnością i pech - w mieście samochód całkowicie zgasł i nie dał się zapalić. Czasami łapał ale to wyglądało jakby palił na 1 cylindrze. No cóż podzwoniłem - podejrzenia były na 90% do pompy paliwowej. Przyjechał mechanik zaciągnął mnie na stację LPG (całe szczęście że to blisko było, bo wiecie nie dość że automat to jeszcze w tym momencie bez wspomagania i hamulców) Udało się zapalić na gazie podając plusa na elektrozawór i po wstawieniu śruby zamiast silnika krokowego. Pojechaliśmy na warsztat z myślą, że teraz trzeba będzie szukać pompy. Całe szczęście coś tknęło fachowca aby sprawdzić emulator wtryskiwaczy. I bingo!!!! Odłączył on emulator zmostkował wszystkie obwody ( 6 garów - 6 mostków) i chodzi Very Happy
I na dodatek znalazł on emulator w swoim warsztacie i podłaczył. I teraz jestem mu bardzo wdzięczny, bo co by było gdybym kupił pompę ???
Usługa kosztowała mnie 100zł.


Pozdrawiam.
Arek

Dodge Caravan 3.0 96r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no jeszce mi się nie trafiło by emulator padł ale jednak miałeś trochę szczęścia że szybko skojażył gość o co chodzi Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
skalka
*
*


Dołączył: Nov 13, 2005
Posty: 17

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 7:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jednak nie emulator ????
We wtorek wyjechałem na wczasy i po około 250 km skończył mi się gaz szukając stacji paliw samochód stracił moc - podobny efekt co opisywałem Sad
Silnik nie chciał wchodzić na obroty - ale byłem rozczarowany - żona, dzieci na pace i w perspektywie jeszcze 500 km do przejechania.
Przy okazji bardzo dziękuję za pomoc panu Januszowi z Ciechocinka, który skontaktował mnie z fachowcem - panem Wojtkiem, któremu też bardzo dziękuję za pomoc.
Po przyjeździe mechanika samochód chodził normalnie, ostygł.
Ale nie znam przyczyny ??? Tak jakby zależność temperaturowa?
Nie mogę jeździć na benzynie aby nie dopuścić do podobnej sytuacji.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie możliwości z tego co nbapisałeś albo pada ta pompa kturej wkońcu nikt się nie przyjżał wynika mi to z objawów albo masz w zbiorniku bardzo starą benzynę i zakleja wtryski a że emulacja ma jednak jakiś opór na stykach to wtryski się nie otwierają bo są sklejone a podłączenie bez emulacji je rusza Ja od paru lat leje do benzyny dodatek o nazwie GAZ TREATMENT w czerwonej butelce i często staram się dolewać benzyny może ktoś jeszcze nie wie ale benzyny teraz szybko się starzeją i niedość że śmierdzi jak stary kapeć to jeszcze się nie pali a do takiego bagna dolanie czystej bęzyny nic nie daje czasem wyjmuje pompy po takiej benzynie to wszystkie elementy gumowe są poprostu rozpuszczone a zwłaszcza łącznik między pompą a deklem i tam następuje spadek ciśnienia ja ma mechanik manometr niech ci sprawdzi ciśnienie w przewodzie dolotowym do listwy wtrysków a wszystko się okaże samo pozdro Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group