www.asu.pl :: Zobacz temat - Nierówna praca silnika na gazie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nierówna praca silnika na gazie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
matin_kic
*
*


Dołączył: Apr 19, 2006
Posty: 2

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 23:22    Temat postu: Nierówna praca silnika na gazie Odpowiedz z cytatem

Witam, jeżdżę Vectrą A 1.6 Gl - instalacja Lovato. Mam następujący problem: dość często zdaża mi się, że podczas włączonego gazu gdy samochód jest na wolnych obrotach silnik chodzi nierówno, zdarza się też, że podczas jady zmieniając bieg lub zwalniając/zatrzymując się przy wciśniętym sprzęgle dzieje się to samo, a nawet potrafi zgasnąć. W takim momencie gdy przełączam na benzynę momentalnie nabiera wysokich obrotów, po ok 30 sek stabilizuje się i mogę jeździć bez obaw (gaśnięcia i szarpania). Nie wiem co jest tego przyczyną, filtry i świece wymieniane są regularnie, jakość gazu raczej też nie powinna na to oddziaływać, gdyż tankowałem w wielu stacjach (renomowanych) i działo się to samo.
Zaznaczę że nie dzieje się to za każdym razem gdy odpale samochód (odpalam zawsze z benzyny), czasami zaczyna się to dziać jak się silnik dobrze nagrzeje, a jak już się rozkreci to trwa to już do końca dnia, niezaleznie ile razy w tym dniu uruchamiam silnik. Nie jestem specem od instalacji gazowej, więc prosze o poradę i z góry serdeczne dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komp zle liczy mieszanke, tj sonda podaje jakas wartosc na komputer od gazu i on zle przelicza.. no albo sonda zle podaje.


opcja 2ga cos jest zrabane z mechanika tj. przepustnica albo krokowka gazu.



pozdrawiam Smile

nikt tu chyba nie jest papierowym gazownikiem .. a jakos dobrze sie nam wszystkim jezdzi na gazie Wink po przerobkach Very Happy... ze 2 tygodnie katowania tego phorum i twoj cukiereczek bedzie bzykal jak pszczółka na wiosne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
matin_kic
*
*


Dołączył: Apr 19, 2006
Posty: 2

PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej się zastanawialem też nad parownikiem, ale o nim nic nie wspominasz, dodam że nigdy do niego nie zaglądałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

parownik parownikiem .. tam masz wstepna mieszanke gazu .. pozniej to wszystko ma byc regulowane krokowka.. dalej powietrze i przepustnica ..
najwidoczniej cos jest nie tak z kalorycznoscia paliwa i lambda zle podaje sklad mieszanki .. albo dobrze Smile bo jest za uboga lub bogata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej sonda nie ma nic wspolnego stawialbym na regulacje parownika lub jakies lewe powietrze dostajace sie do kolektora ssacego ewentualnie sterowanie bypasem w oplu nie w kazdym rozwiazane jest takim okraglym baniaczkiem przykreconym do kolektora ssacego w pionie wchodzi do niego kosc z przewodami Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group