www.asu.pl :: Zobacz temat - Taurus SHO sprzedam
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Taurus SHO sprzedam

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 23:48    Temat postu: Taurus SHO sprzedam Odpowiedz z cytatem

http://otomoto.pl/ford-taurus-C28043294.html
Sprzedam taurusa SHO.
Silnik: 500km po wymianie rozrządu(gates) uszczelniaczy pompa wody wymieniona z napinaczem 19miesięcy temu(ok bo dokładnej daty nie pamiętam) Poduszki pod silnik wymienione w czerwcu razem z alternatorem i chłodnicą wody. Wtedy też wymieniłem silniczek krokowy i paski z rolkami. Zero wycieków i wcinania oleju pełny syntetyk mobila 0w ileś.
Skrzynia: AXOD nr 2 bo pierwsza już trochę przeciągała biegi. Ta jest ok ok 3500km na niej zrobiłem.Jest zainstalowana chłodnica.
Zawieszenie:gumy stabilizatora tył i struts mounts wymienione we środę reszta wymieniona przed zimą. Z przodu był niby luz na wahaczu więc kupiłem wahacze ze sworzniami, drążki,końcówki i pojechałem do stacji kontroli na szarpak gdzie powiedzieli że nie wiem co chce bo wszystko jest ok więc mogę to dodać do auta.
Hamulce: klocki stan bdb mam komplet nowych na auto i ew mogę dodać
(są założone klocki ceramiczne może to nie klasa porsche ale zużycie jest ich minimalne)
Klimatyzacja: Odgrzybiona działa klimatronik działa kompresor regenerowany w 2010(oddałem stary dostałem po regeneracji inny).
Elektryka: wszystko sprawne nawet sterowanie fotelami i otwieranie z kodu.
Nadwozie: rysa na przednim zderzaku i ślad od drzwi jakiegoś debila na drzwiach pasażera(0.4 do 0.8mm na 20mm ocynk nietknięty) 2 odpryski lakieru na masce(zabezpieczone) pęknięty kierunkowskaz od kamienia już wymieniłem stary daję do wglądu żeby nie było że był bity. Samochód ma czysty carfax zero rdzy i zero szpachli nigdy nie widział blacharza. powoli kończy się uszczelka drzwi kierowcy mam nową i dodaję do auta chyba że sam wymienię.
Wnętrze: przetarcie na boczku sportowego fotela kierowcy(od wsiadania i wysiadania) na kierownicy powoli ściera się lakier(przebieg to 119tyś mil)
Auto ściągnięte było z południowej części USA i trochę to widać bo środku(nie ma pęknięć ale w paru miejscach na plastikach są odbarwienia od słońca(trzeba wiedzieć gdzie patrzeć aby to zobaczyć)
Sprzęt grający:kaseciak forda+infin. i sterowanie z deski rozdzielczej aby nie odrywać oczu od drogi.
Podwozie: zakonserwowane 3lata temu(auto pierwszą zimę przebywa poza garażem i do tej pory jeździło tylko 4 dni po śniegu z solą(dziś umyłem podwozie, ranty błotników i powierzchnie pod nakładkami na progi na myjni)
W aucie na dzień dzisiejszy nic nie trzeba robić i nie zanosi się aby trzeba było. Wystawiam bo chce kupić Taurusa IV gen wagona 12v bo trafiłem na wersję z zagłówkami z tyłu i isofixem(czy jak to tam zwał)
Cena bez gratów 8.200 do minimalnej negocjacji
Cena z gratami nieco wyższa ale do dogadania bo poza klockami raczej nic mi się nie przyda więc nie mam po co trzymać gratów.
Z autem namiary na sklepy gdzie sprzedają graty do aut mało spotykanych w Polsce i nie boją się wysyłać do Polski. Daję też listę części co ew. pasuje od innych fordów a co od Lexusa czy Hondy
Auto serwisowane w USA Cars center książka serwisowa do wglądu ale muszę po nią pojechać bo została w serwisie ostatnio. Faktury na części mam(poza rachunkiem za akumulator bo wywaliłem ostatnio)

Ewentualne pytania na pw . Nie piszę o spalaniu i osiągach najlepiej można zobaczyć samemu tutaj:
http://www.youtube.com//watch?v=vNH1Gv4ew-w

Na koszt oglądającego możliwość kontroli w dowolnej większej stacji kontroli i serwisie aut USA na terenie Warszawy. Napisałem gdzie serwisuję auto aby nie było potem, że proponuję warsztat gdzie go naprawiają.

W auto od dnia zakupów jest włożone ok 27k bez części które daję na zapas(1700USD wydane na rockauto bo trochę tego jest)

Uczciwie informuję, że można zainstalować do tego auta LPG i CNG ale ostatnie SHO jakie widziałem wymagało po 800km jazdy na lpg wymiany silnika. Nie była to wina instalacji ani serwisu i to nie pierwszy silnik w SHO), który tak skończył po LPG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kelpin
*
*


Dołączył: Feb 02, 2012
Posty: 192
Skąd: Wawa

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz może co takiego specjalnego jest w SHO, że wg Ciebie nie pojedzie na lpg? Wydaje mi się, że nic, a ten zajechany to pewnie wina instalacji itp...Poza tym ciekawe auto. Ja dla odmiany poszukuję qp:)
_________________
Jest 00'Camaro / 95'Continental / był Trep'99 2.7 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kelpin napisał:
A wiesz może co takiego specjalnego jest w SHO, że wg Ciebie nie pojedzie na lpg? Wydaje mi się, że nic, a ten zajechany to pewnie wina instalacji itp...Poza tym ciekawe auto. Ja dla odmiany poszukuję qp:)

Czasem przez zle ustawienie instalacji lpg-czyli zbyt oszczedne-wypalaja sie gniazda zaworów.
Może bylo wlasnie tak.
Ja od 1996 roku jeżdżę samochodami z LPG i żaden silnik nie zostal uszkodzony,a przebiegi mialem od 20 kkm do 50 kkm rocznie.
Przy czym wszystko to auta starsze-mniej wiecej polowa lat '90 jak taurus Alexandra .Byc może starsze silniki więcej znoszą.

Alex - auto ladne i warte swojej ceny-biorąc pod uwage wklad i zrobione naprawy plus to co dajesz z autem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kelpin napisał:
A wiesz może co takiego specjalnego jest w SHO, że wg Ciebie nie pojedzie na lpg? Wydaje mi się, że nic, a ten zajechany to pewnie wina instalacji itp...Poza tym ciekawe auto. Ja dla odmiany poszukuję qp:)


A i owszem wiem:) chodzi o odpowiednik procesu nawęglania i wyrównania potencjału węglowego przez dyfuzję węgla w blok i elementy ruchome silnika. Rośnie potencjał węglowy i na silniku tóry się rozleciał były ślady wykruszń spowodowane zbyt dużą zawartością węgla. Wzięte były próbki na SEM i TEM
Dekra robiła ekspertyzę Instalacja była ok przełożona potem do innego auta też taurusa tyle że lx i działa do dziś. Nie wiem też po co do SHO gaz. Spalanie podane w tym filmiku jest faktyczne mi się go nie udało przekroczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kelpin napisał:
A wiesz może co takiego specjalnego jest w SHO, że wg Ciebie nie pojedzie na lpg? Wydaje mi się, że nic, a ten zajechany to pewnie wina instalacji itp...Poza tym ciekawe auto. Ja dla odmiany poszukuję qp:)

czego ty szukasz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
kelpin napisał:
A wiesz może co takiego specjalnego jest w SHO, że wg Ciebie nie pojedzie na lpg? Wydaje mi się, że nic, a ten zajechany to pewnie wina instalacji itp...Poza tym ciekawe auto. Ja dla odmiany poszukuję qp:)

czego ty szukasz?

Coupe (?)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe auto ...

Na załączonym filmiku zauważyłem ze ma bardzo dużo wspólnego z moim lincolnem. panel klimy, radio , lewarek zmiany biegów czy jak tam zwał i dużo by wymieniać z tych pierdół. Ciekawe jak zawieszenie itp.

a propos upatrzyłem sobie takiego jak miałem , wyglądał na zdbanego, ale już chyba poszedł bo ogłosznie nieauktualne. Jest na tym linku , to znaczy był:
http://allegro.pl/listing.php/search?category=18214&sg=0&string=continental&offer_type=0&price_from=5000&price_to=7000&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&listing_sel=2&listing_interval=7&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo to jest prawie to samo co sable i taurus. Lincoln był bardziej kanciaty i masywniejszy no i drzwi tylne wieksze byłySmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HarryAngel
*
*


Dołączył: Jan 23, 2010
Posty: 787

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mial tez inny ornament na masce i oznaczenia z tylu. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadwozie jest oczywiście inne. To miał być wóz klasy średniej z aspiracjami na wyższą. Niestety chyba częściej wybierano towncara i słusznie podobnie jak crown victoria i taurus wiadomo, że crown vic jest lepszym wyborem z uwagi na trwałość zawieszenia i skrzyni( silnik 4.6 był znacznie bardziej żywotny niż 3.8 ale 3.0 i tak było trwalsze przynajmniej tak twierdzi mój mechanik od amcarów:) 21 lat i żadnego remontu silnika vulcan nie robił a 4.6 i grand marquisie i crown victorii i mustangach zrobił tyle, że zna ten silnik na pamięć:) No ale jak amcar na ramie to tylko z V8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze sami z Ukrainy dzwonią....Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto dostało dopiero co nowe ceramiczne klocki i pokrywy zaworów Motorcrafta. Do tego nowy rozrząd. Oc ważne jeszcze 5 miesięcy i 10 dni:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto sprzedane

Proszę o zamknięcie lub usunięcie tematu:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group