www.asu.pl :: Zobacz temat - Klocki hamulcowe do Chryslera Neona 2.0 16 V
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klocki hamulcowe do Chryslera Neona 2.0 16 V

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 18:14    Temat postu: Klocki hamulcowe do Chryslera Neona 2.0 16 V Odpowiedz z cytatem

Witam ! Poszukuje klocków hamulcowych do Chryslera Neona 2.0 16 V SOHC z 1995 roku, mam wersję z tarczami z przodu i z tyłu koła na 5 śrub
NR VIN : 1C3ESM7C3SD190125.

Szukam klocków na przód firmy "FERODO" - jakie mają oznaczenie FDB 1097 czy FDB 1098 ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto powiedzial ze musza byc ferodo,zobacz tutaj www.amerykany.pl lub zadzwon do ASU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak czlowiek chce ferodo to jego sprawa:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 23:29    Temat postu: katalog Odpowiedz z cytatem

Nie mam katalogu FERODO. Wedlug Bendixa to numer 642 .

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropo klocków do Neona. Ile mniej więcej kosztują jakieś standardowe tanie klocki (na 4 śruby, przód)? Bo coś mi wyło ostatnio, i po inspekcji kół stwierdziłem że coś jest w przednim lewym nie tak. Jak je zdjąłem, to sie okazało że między klockiem a... hm, tą częścią z której wystają śruby i na której się opiera koło Wink jest zakleszczona jakaś blacha, częściowo wsadzona też między klocek a mocowanie (jakby jako wcisk...). Wyrwałem to, i co prawda mam nadzieję, że hamulce będę miał, ale chyba klocki i tarcze do wymiany są (jedna strona tarczy gładziutka, druga strona jak nawierzchnia polskiej drogi - same koleiny...)
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Maav"]Apropo klocków do Neona. Ile mniej więcej kosztują jakieś standardowe tanie klocki (na 4 śruby, przód)? Bo coś mi wyło ostatnio, i po inspekcji kół stwierdziłem że coś jest w przednim lewym nie tak. Jak je zdjąłem, to sie okazało że między klockiem a... hm, tą częścią z której wystają śruby i na której się opiera koło Wink jest zakleszczona jakaś blacha, częściowo wsadzona też między klocek a mocowanie (jakby jako wcisk...).

A od kiedy Ty masz te samochód? Ty ostatnio wymieniałeś klocki czy poprzedni właściciel?
Wygląda na to że ktoś powkładał jakieś podkładki pomiędzy zacisk a klocek żeby hamulce były skuteczniejsze. Najprawdopodobniej tarcze są to wymiany bo są ciensze od minimalnych grubości podanych przez producenta.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od roku z kawałkiem mam. Poprzedni właściciel wymieniał krótko przed sprzedażą kable, klocki (efekt widać:roll:), filtr powietrza (potem też wymieniałem), paliwa (wymieniałem potem razem z pompą). Tarcze widzę, że będę musiał kupić (dzisiaj sobie obejrzę jeszcze prawe koło), i tylko cenę jakichś zwykłych klocków mi potrzeba, bo wyczynowo nie jeżdżę.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hu hu, no i pięknie, mam ćwierć zawieszenia do wymiany Mad
Tarcze i kloczki przewidziałem, ale jeszcze tuleje wahaczy, piasta, tłoczki... Sad
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 16:10    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Maav napisał:
Od roku z kawałkiem mam. Poprzedni właściciel wymieniał krótko przed sprzedażą kable, klocki (efekt widać:roll:), filtr powietrza (potem też wymieniałem), paliwa (wymieniałem potem razem z pompą). Tarcze widzę, że będę musiał kupić (dzisiaj sobie obejrzę jeszcze prawe koło), i tylko cenę jakichś zwykłych klocków mi potrzeba, bo wyczynowo nie jeżdżę.


Napisz co potrzebujesz na sklep@asu.pl a ja jutro ci wszystko wycenie (po bardzo dobrych cenach Very Happy ). Napisz czy kola masz przykrecane na 4 czy na 5 srub.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Kwi 06, 2006 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuleje tylne przednich wahaczy, łożysko piasty, zestaw naprawy tłoczka. Dzieki za pomoc, ale zdążyłem zamówić już... czas miał spore znaczenie, bo powiedzieli że wymienią mi to wtorek/środa jak przyjdzie (a myslę że zdaży jak jutro wyślą), a jakbym nie zdążył to na następny wolny termin znowu bym tydzień z kawałkiem musiał czekać. Klocki i tarcze kupiłem wcześniej, klocki Ferodo (tak jak w temacie się przewijały Wink ), na allegro. A koła mam 4 śruby (właśnie, czy to jest często spotykane? Bo sprzedawca na allegro się dziwił, i mówił że to się rzadko zdarza).
Ale jeśli miałbym coś jeszcze kupować, to na pewno stan tłumika wskazuje na bliskość wymiany... I może jakieś mniej zardzewiałe nakrętki do kół Wink
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 0:08    Temat postu: Kola na 4 sruby Odpowiedz z cytatem

Kola na 4 sruby sa czesto spotykane w Neonie. Tlumik najlepiej dobrac od europejczyka (napewno tlumikarze cos wymysla....) Ja u siebie w Tempo mialem od Scorpio. Jest to najtansza i najszybsza opcja. A jak maja maszyne do giecia rur to caly uklad wydechowy ci wymienia.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, a katalizator i sonda lambda nie będą przeszkadzały w wymianie całego układu?
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 0:20    Temat postu: katalizator Odpowiedz z cytatem

Katalizator mozesz wstawic nowy ( uniwersalny okolo 400 zł ) lub go wyrzucic Twisted Evil (kto to teraz sprawdza ?? ). Natomiast sonda jest na poczatku ukladu wydechowego (w kolektorze lub zaraz za nim )

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Kwi 07, 2006 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że poprzedni właściciel robił z tym jakieś sztuki. Konkretnie najpierw go wymontował, ale sonda lambda wtedy chyba nie pozwalała uruchomić samochodu, albo coś (w każdym razie coś z tą sondą). Wtedy zamontowali z powrotem, rozpruli go i wydłubali. Aktualnie mam upchany w środku starego pudełka nowy wkład, załatany, więc na trochę starczy pewnie.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group