www.asu.pl :: Zobacz temat - Światła przeciwmgielne tylnie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światła przeciwmgielne tylnie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 13:53    Temat postu: Światła przeciwmgielne tylnie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - czy do świateł przeciwmgielnych jest jakiś bezpiecznik (oddzielny) ? - przeszukałem w bezpiecznikach i nic podobnego nie znalazłem - może coś przeoczyłem.

Mam problemy z tylnymi światłami przeciwmgielnymi ( z przodu nie mam lamp to nie mam problemu Smile ) - nie świecą Sad. Sprawdzałem żarówki - są OK , tylko mnie jedno zastanawia bo po włączeniu świateł przeciwmgielnych prąd pojawia się z dwóch stron żarówki (sprawdzałem kontrolką czy dochodzi prąd i jest od strony masy i plusa - ??)
Obawiam się że może coś być z PRZEŁĄCZNIKIEM - ale na razie chcę wykluczyć przyczyny mniej uciążliwe w sprawdzaniu - bo do przełącznika żeby się dobrać trzeba trochę czasu poświęcić Sad

A może ktoś miał coś podobnego i się z tym uporał - to może jakaś PODPOWIEDŹ Twisted Evil
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź zasilanie przewodów podpinając jeden i później drugi do masy samochodu np.do haka albo do zaczepu z klapy wcześniej sprawdź miernikiem czy na pewno masz masę.
Weź drugą osobę i niech ci pokręci przełącznikiem może akurat pojawi się napięcie to bedziesz wiedział gdzie szukać.Ale podepnij żarówkę bo miernik czasami fiksuje.
Jak będziesz rozbierał przełącznik uważaj na elementy wewnętrzne bo jak wyskoczą to potem nie chcą tam wejść.

włącznik świateł w częściach





_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki "sato" wiem jak wygląda przełącznik od środka jeszcze go nie rozbierając Smile
Na razie dałem sobie spokój z tymi światłami (brak czasu) ale muszę się za nie zabrać i je zrobić bo w planach mam zakup lamp (halogeny) do przodu to pasowało by wcześniej uporać się z tymi z tyłu.
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
heciu
*
*


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 115
Skąd: Szczecin - Radziszewo

PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja ten temat przerabiałem więc w tym modelu napięcie w przeciwmgielnym w tylniej lampie pojawia się po włączeniu świateł, a włącznik włancza mase - weś na kródko podłącz mase to powinno zaświecić,pozostaje sprawdzić włącznik powodzenia Exclamation
_________________

Voyagier 97 rok 2,0 l benzyna. Super maszyna!!!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz będzie trochę czasu wolnego to się przyjrzę tym światłom przeciwmgielnym i na pewno skorzystam z rad Smile
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem z przeciwmgielnym tylnym i halogenami. Przełącznik świateł mam bez możliwości włączenia obu tych świateł. Tylko da się go wyciągnąć. Z tyłu mam jakiś przekaźnik i po podłączeniu do niego masy przeciwmgielne się zapala. Z przodu halogenów dalej nie rozgryzłem. Przełącznik odpina masę czy prąd? Dzięki za podpowiedz.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wersjach USA włączniki nie posiadają jednej pozycji niż w europejskich wersjach.

Gdy wyciągniesz gałkę do siebie wtedy powinny zapalić ci się światła przeciwmgielne przednie a przekręcając w prawo o jedną pozycję powinno zapalić się przeciwmgielne tylne.

Aby przerobić wersję USA na Europę należy usunąć jeden ząbek blokujący tę pozycję do włączenia światła przeciwmgielnego tylnego.



Nie pamiętam tylko który ząbek ale jak się przyjrzysz dokładnie to będziesz wiedział.

Do światła przeciwmgielnego należy pociągnąć dodatkowy przewód od kostki zasilającej z włącznika.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Billy18
*
*


Dołączył: Feb 16, 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jako, że mój voyager nie posiadał przednich przeciwmgielnych a posiadał fabryczna kostke na dole postanowiłem je dorobić

Z jakiegoś rozbitka w mojej mieścinie kupiłem lampy i przełącznik z światłami przeciwmgielnymi przednimi wszystko podłączyłem i nie świecą


musze mieć coś jeszcze???

Patrzałęm na przekaźnik w masce koło bezpiecznika nr 8 (front fog lamp relay) i na krótko wpiełem + na 87 i nie świecą dalej a powinny. 30 i 86 na przekażniku maja napiecie.

Bezpiecznik od przeciwmgielnych jest 1 lub 2 ? (20 A)??

posiada może ktos schemat do świateł przeciwmgłowych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Billy18
*
*


Dołączył: Feb 16, 2013
Posty: 2

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nic nie wie ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
transsport23
*
*


Dołączył: Jan 16, 2012
Posty: 852
Skąd: LODZ

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 18:04    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Nie stresuj się tu nie tvn,daj trochę czesu a zapewne się dowiesz
_________________
PTS-2.3. 94' 420 TYŚ. I NADAL JEŹDZI Wink
Chevrolet Cavalier 2.2 automat Smile
PTS-3.1 94 Canada łezka w gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group