www.asu.pl :: Zobacz temat - ściąga na boki punto l
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ściąga na boki punto l

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kula88
*
*


Dołączył: Mar 31, 2009
Posty: 1

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 18:18    Temat postu: ściąga na boki punto l Odpowiedz z cytatem

Witam mam nietypowy problem z fiatem Punto l ścina mi opony od wewnątrz i podczas jazdy na wprost kierownica jest skręcona. wykonałem ustawienie zbieżności i opon nie ścina ale ale kierownica nadal została skręcona. Gdy puszczę kierownice auto powoli zmienia kierunek jazdy. czy to może być spowodowane jakimiś luzami w zawieszeniu tylnej belki ?? proszę o pomoc !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest forum z trochę innymi samochodami niż Fiat Very Happy
ale
Generalnie za ścinanie opon odpowiada zła geometria (zbieżność,kąt pochylenia,wyprzedzenia ) jak też nadmierne luzy w zawieszeniu.
ściągać na boki może z wymienionych wyżej przyczyn (zakladajac że auto nie jest wypadkowe) ,jak również np przy zapieczonym cylinderku w przednim kole.Przyczyn może byc wiele,a na odległość to tak jakbyś słuchał wróżki.
Najlepiej pojedź na ustawienie geometri do jakiegoś warstatu z komputerowym ustawianiem,żeby nie robili cie w konia ,(nie wiem kto ci ustawial tą zbieżność ze zostawił kierownice skrecona w bok Confused )
i tam ci powiedzą co masz źle.
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kubekczewa
*
*


Dołączył: Oct 23, 2008
Posty: 70
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamień opony tył na przód- jezeli je wczesniej scieło to one mogą sciagac na bok, mialem kiedys taki numer a naszukalem sie jak szalony.
_________________
DODGE GRAND CARAVAN 3,8 LPG 05r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmarek65 napisał:
...(nie wiem kto ci ustawial tą zbieżność ze zostawił kierownice skrecona w bok Confused )...


To fakt. Przy robieniu zbieżności powinni kierownice wyprostować.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę ci poradzic , jedź jeszcze raz do tego warsztatu co ci robili zbieżność, i powiedz ze masz kierownice krzywo , musza ci tą zbierznośc jeszcze raz zrobić. polega to na tym że jedną śrubką tym razem pokręca a drugą nie. Od siebie to powiem ci tyle ze z tymi warsztatami to jest róznie, sam walczyłem ze zbierznościa i jezdziłem po kilka razy do tego samego warsztatu, zanim zrobili to dobrze. Apotem jesli nadal bedzie to samo to juz we własnym zakresie możesz sobie zobaczyć lub poproś tych przy zbieznoscvi zeby zobaczyli czy czasem hamulce ci nie trą przy którymś kole. No i sprawdz opony, przełóż tył na przód lub jesli nie masz jednokierunkowych lewą na prawą, i zobacz co sie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group