www.asu.pl :: Zobacz temat - P1405
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

P1405

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 14:48    Temat postu: P1405 Odpowiedz z cytatem

Ciągle walczę z ustwieniem gazu, ale podpinając mój scanner OBD2 znalazłem coś takiego we Freeze Frames
P1405 DPFE Sensor Upstream Hose Off Or Plugged
co to oznacza i co z tym zrobić?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszperałem w necie i znalazłem coś co by tłumaczyło kod P1405. Jest to błąd który wyskakuje gdy zatyka się rurka od czujnika DPFE sterującego EGR'a. Są dwie rurki w których porównuje się ciśnienie przed i za kryzą. Zatkanie (lub przerwa) przed kryzą daje P1405, za kryzą daje P1406. Najczęściej jest powodowane oblodzeniem, ale wtedu CPU (gdy wykryje minusową temperaturę) wycina taki błąd. Różnica ciśnienia steruje min kątem wyprzedzenia zapłonu. Żeby było śmieszniej u mnie zatkanie nastąpiło prawdopodobnie przez kawałek katalizatora. Problem z katalizatorem opisywałem w wątku "WINI stracił moc". Na stronie którą znalazłem jest zupełnie na końcu opisane to jako częstą przyczynę P1405. Natomiast mam pytania do znawców:
czy rurki do EGR idą za katalizatorem a przed tłumikiem (jak dyktuje mi logika), czy przed katalizatorem? Jeśli przed, to musiałbym mieć dwie takie rurki (mam dwa katalizatory), jeśli za, to pewnie od momentu gdy połączą się oba.
Czy katalizator który się kruszy musi już być definitywnie wymieniony, czy też jeszcze jest szansa że wytrzyma jeszcze trochę. W końcu to 500zł.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group