www.asu.pl :: Zobacz temat - Sam już nie wiem. Pomoże mi ktoś? Windstar 3,0. '00
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sam już nie wiem. Pomoże mi ktoś? Windstar 3,0. '00

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 18:20    Temat postu: Sam już nie wiem. Pomoże mi ktoś? Windstar 3,0. '00 Odpowiedz z cytatem

Rzecz jest następująca. Ford Windstar 3,0, przebieg 90 tys. km.
Chodził cudnie. Spalał w normie. Założyłem sekwencję. Od tego czasu zaczął bardzo dużo spalać zarówno benzyny jak i gazu. Wciskając pedał słyszę głośne puk puk puk pod maską. Podobno na sekwencji nie ma strzelania w rurę, a tu jest. I to bardzo głośne. Co prawda nie rozsadza mi obudowy filtra, ale to są głośne strzały. Silnik poza tym na wolnych obrotach chodzi nierówno. Nie jest to trzęsienie autem, ale stojąc dłuższą chwię wyczuwa się drgania, jakieś zacięcia i ogólnie nierównomierną pracę silnika. Na początku świeciła się kontrolka silnika, ale po odłączeniu aku zgasła i długi czas się nie świeciła. Kiedy w końcu zabłysnęła, pojechałem na komp. Test wykazał, że jest nieprawidłowa mieszanka na 2 cyl. Mechanik stwierdził, że to na 100% sonda. Sprawdziłem sondy. Owszem, 2 były mało sprawne. Wymieniłem 4. Trzy kupiłem w ASU, a jedną miałem. Dodam, że kable i świece wymieniłem zaraz po założeniu gazu. Teraz po tej wymianie, szczęśliwy, że auto w końcu będzie normalne, okazuje się, że nic się nie zmieniło. No może oprócz przyspieszenia. Dalej strzela po dodaniu gazu, dalej pali b. dużo.
Czy jest ktoś, kto mógłby uratować ten samochód przed zagładą z mojej strony? Bo szczerze mówiąc tracę powoli cierpliwość....
Pozdrawiam z nadzieją, że ktoś już to przerabiał....
Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy pomoge ale w moim windstarze tez strzelal po wymianie swiec na nowe nie wiedzialem co sie stalo az nie rozkrecilem swiec na nowo i okazalo sie ze jedna ma peknieta porcelane :/ brat wkrecal i klucz mu objechal po swiecy i stalo sie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
baton
*
*


Dołączył: Mar 07, 2006
Posty: 69
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego jeżeli to sie stało pozałożeniu sekwencji to nie widze innego rozwiązania jak tylko postawić auto u gościa który zakładał ci gaz
moim zdaniem coś spiep...ł i teraz są problemy ja bym czegoś takiego nie darował.
pozdrawiam.
_________________
Chrysler Stratus 2.0/96'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
agajaga
*
*


Dołączył: Mar 02, 2006
Posty: 25
Skąd: GĂłrny Śląsk

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, wejdź na forum "Motoforum" poszukaj użytkownika "artur vision" i do niego napisz, pozdrawiam
_________________
Dodge Stratus 2,4l, 97r i tylko 4 cylindry
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 7:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Primo:temat do dzialu INSTALACJE GAZOWE,Sekundo:nalepiej niech sie Jarecek wypowie bo jest the best od gazu,a na moje oko to popieprzyli ci gazownicy z sygnalami z sond lambda i komp swiruje tak z auta jak i od gazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 10:56    Temat postu: instalacja Odpowiedz z cytatem

Odlacz instalacje (wyciagnij bezpieczniki z niej). Podlacz wtryski bezposrednio z komputera a nie przez komputer gazu. Komputer moze w zlym momencie podawac paliwo bo bo np komputer od gazu jest popsuty. W kazdym razie zacznij od wypiecia wtryskow od gazu.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pijo
*
*


Dołączył: Feb 06, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:39    Temat postu: Re: instalacja Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie wszystkim. Wróciłem z zagranicy i teraz muszę się tym zając.
Pozdrawiam.
Piotr

asu napisał:
Odlacz instalacje (wyciagnij bezpieczniki z niej). Podlacz wtryski bezposrednio z komputera a nie przez komputer gazu. Komputer moze w zlym momencie podawac paliwo bo bo np komputer od gazu jest popsuty. W kazdym razie zacznij od wypiecia wtryskow od gazu.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group