www.asu.pl :: Zobacz temat - Tania przesyłka z usa i g....a polska agencja celna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tania przesyłka z usa i g....a polska agencja celna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 13:18    Temat postu: Tania przesyłka z usa i g....a polska agencja celna Odpowiedz z cytatem

Skrzystałem z uslug firmy przewozowej w usa www.polonezparcelservice.com, która gwarantowała dostarczenie przesyłki w czasie do 6 tygodni od nadania.
Gdzieś w okolicach 25 lutego przesyłka dotarła do polskiej agencji celnej Saga z Wrocławia. Dostałem od nich list w celu dokończenia formalności celnych ok. 5-7 marca. Wysłałem do nich wszystkie papiery i 13 marca dokumenty trafiły do kolejki i nadal tam tkwią. Dzisiaj dzwonie i słyszę, że może w przyszłym tygodniu paczka wyjdzie.
Wk... się jak to uslyszałem, co za gówniana firma. Jak można clić coś ponad miesiąc.
Firma kurierska polonez wywiązała się bardzo dobrze ze swojego zobowiązania, ale saga robi ludzi w balona.
Naprawdę lepiej zamowić coś bezposrednio w sklepie z wysylką, zapłacić więcej za transport, opłacić to śmieszne cło i mieć paczkę po 2 tygodniach w domu.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cerweza
*
*


Dołączył: Oct 28, 2008
Posty: 38

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysłac jako zabawki albo rzeczy uzywane z wartoscia nie przekraczajaca chyba 45 EU w przeliczeniu(musiałbys sie zoorientowac dokładnie),na jakies 50 paczek z USA wpadło mi na cle 2,a słalem nieraz paczki wielkosci małej pralki:),te co wpadły tez odprawiała saga ale kurde szybko w miare
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cerweza napisał:
wysłac jako zabawki albo rzeczy uzywane z wartoscia nie przekraczajaca chyba 45 EU w przeliczeniu(musiałbys sie zoorientowac dokładnie)


max wartość żeby poszło bez cła to 50 USD
I radzę uważać, potem celnik zatrzymuje takie "Zabawki" i jest problem.
I dwa, jeśli taka paczka wam zginie (co wbrew pozorom nie zdarza się znowu tak rzadko), to od firmy przewozowej dostaniecie zwrot kasy do deklarowanej wartości. Ludzie pakują do paczek nówki rzeczy warte powyżej 500 USD, deklarują jako "rzeczy używane" za 50 USD, a jak coś zginie, to są oburzeni że nie dostaną zwrotu.
Pomijam już, że to co się w deklaracjach wpisuje to jedna wielka kpina. W zastępstwie kolegi wysyłałem kiedyś deklarację jednego z kontenerów z paczkami ze stanów do poprawki, i połowa wpisów to były buty, których nie można wwozić w ogóle.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cerweza
*
*


Dołączył: Oct 28, 2008
Posty: 38

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

max wartość żeby poszło bez cła to 50 USD
I radzę uważać, potem celnik zatrzymuje takie "Zabawki" i jest problem.

jaki problem??ot prosza Cie o zadeklarowanie wartosci przesyłki,nikt sie nie czepia nie wnika itd.chyba warto zaryzykowac niz płacic zajebiste cło+prowizje firmy spedycyjnej,a co do wartosci 50 USD to ta wartosc była przeliczana z EURO tak było lat temu około 2,co do zaginiecia przesyłek to nie zdarzyło mi sie ani razu a słałem przesyłka morska i lotnicza naprawde wiele gratów od małych pierdów po całe układy wydechowe, felgi, kolektory.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cerweza napisał:
jaki problem??ot prosza Cie o zadeklarowanie wartosci przesyłki,nikt sie nie czepia nie wnika itd.chyba warto zaryzykowac niz płacic zajebiste cło+prowizje firmy spedycyjnej,a co do wartosci 50 USD to ta wartosc była przeliczana z EURO tak było lat temu około 2,co do zaginiecia przesyłek to nie zdarzyło mi sie ani razu a słałem przesyłka morska i lotnicza naprawde wiele gratów od małych pierdów po całe układy wydechowe, felgi, kolektory.


Problem, że jednak cło zapłacisz, a jak skłamiesz w deklarowaniu wartości i to wykryją, to już do sądu idzie (zdarzyło się w firmie, trafiło akurat na upierdliwego celnika, a klient upierał się że kosiarkę-traktorek kupił za 50usd i poszło...)

A zaginięcie może zdarzyć się zawsze. Części giną rzadziej, bo magazynierzy i kurierzy nie wiedzą co to i nie biorą. Ale elektronika i żarcie - chodliwe.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cerweza
*
*


Dołączył: Oct 28, 2008
Posty: 38

PostWysłany: Czw Lis 27, 2008 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maav napisał:
cerweza napisał:
jaki problem??ot prosza Cie o zadeklarowanie wartosci przesyłki,nikt sie nie czepia nie wnika itd.chyba warto zaryzykowac niz płacic zajebiste cło+prowizje firmy spedycyjnej,a co do wartosci 50 USD to ta wartosc była przeliczana z EURO tak było lat temu około 2,co do zaginiecia przesyłek to nie zdarzyło mi sie ani razu a słałem przesyłka morska i lotnicza naprawde wiele gratów od małych pierdów po całe układy wydechowe, felgi, kolektory.


Problem, że jednak cło zapłacisz, a jak skłamiesz w deklarowaniu wartości i to wykryją, to już do sądu idzie (zdarzyło się w firmie, trafiło akurat na upierdliwego celnika, a klient upierał się że kosiarkę-traktorek kupił za 50usd i poszło...)

A zaginięcie może zdarzyć się zawsze. Części giną rzadziej, bo magazynierzy i kurierzy nie wiedzą co to i nie biorą. Ale elektronika i żarcie - chodliwe.


Przecierz to nie Ty deklarujesz wartosc&zawartosc przesyłki tylko osoba wysyłajaca:],i co poszlo z ta kosiarka??jak była uzywana i mozna takowa kupic w tej cenie to mu moga skoczyc,tak jak z autem kupujesz np.za 10 000$ a mozesz w tym roczniku kupic i za 15 i za 7 wiec sa jakies widełki i urzad celny zacznie weszyc jak przegniesz i wpiszesz np.3 tys$ wtedy powoła rzeczoznawce itd.,jesli udowodnisz ze zakupiłes ta rzecz za taka a taka kwote(np.rachunek,aukcja z ebay itd.)to ie ma zadnych problemów,gorzej jesli chodzi o rzeczy nowe wtedy urzad moze wziasc cene np. z salonu.Nie słyszałem nigdy o problemach ze co innego było wpisane a co innego w srodku i jakies sady itd.Ostatnio przyszło do mnie dvd z odtwarzaczem sam.poddane kontroli (paczka otwarta) i zadnych problemow mimo wartosci zadeklarowanej bodajrze 45$,kto sie bedzie po sadach ciagał za pare $???przy samochodach owszem urzad moze Ci zaproponowac swoja wycene i jak sie z nia nie zgadzasz to mozna sie sadzic ale nie przy drobiazgach,ot wpadło to cos zapłacisz i tyle.wiem co pisze bo sciagałem dla ludzi z całej Polski graty i przerabiałem temat osobiscie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cerweza napisał:
Przecierz to nie Ty deklarujesz wartosc&zawartosc przesyłki tylko osoba wysyłajaca:],i co poszlo z ta kosiarka??jak była uzywana i mozna takowa kupic w tej cenie to mu moga skoczyc,


Nowa była, więc 50$ na pewno nie, zgłupiał żeby się upierać.... Nie wiem jak się skończyło, bo to już sprawa poza firmą była, między gościem i UC.

Cytat:
Nie słyszałem nigdy o problemach ze co innego było wpisane a co innego w srodku i jakies sady itd.Ostatnio przyszło do mnie dvd z odtwarzaczem sam.poddane kontroli (paczka otwarta) i zadnych problemow mimo wartosci zadeklarowanej bodajrze 45$,kto sie bedzie po sadach ciagał za pare $???przy samochodach owszem urzad moze Ci zaproponowac swoja wycene i jak sie z nia nie zgadzasz to mozna sie sadzic ale nie przy drobiazgach,ot wpadło to cos zapłacisz i tyle.wiem co pisze bo sciagałem dla ludzi z całej Polski graty i przerabiałem temat osobiscie


Bo przerabiasz pojedyncze paczki, a nie całe kontenery takich paczek Wink
Wypadki i celnicy chodzą po paczkach... dobra AC potrafi przewidzieć i zmienić deklaracje, więc takich numerów jest mało, ale się zdarzają.

PS. Zapraszam do sprowadzania z USA bram garażowych, ostatnio mamy ten popularny temat :] Samochodów się ludzie nasprowadzali, to teraz domki im trzeba wybudować ;]
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group