www.asu.pl :: Zobacz temat - Ogromny Problem z Lumina 3.8
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ogromny Problem z Lumina 3.8
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 15:49    Temat postu: Ogromny Problem z Lumina 3.8 Odpowiedz z cytatem

Witajcie ..Mam ogromny problem z moim nowym nabytkiem .Postaram sie wam dokladnie opisac co sie dzieje ...

Wiec kupilem Lumine rok.95 z nowa sekwencyjna instalacja ktora ma 2 tygodnie ...Od sprzedajacego dowiedzialem sie ze z autem nic szczegolnego sie nie dzieje , tylko czasmi gasnie przy wrzucaniu biegu..A tu niespodzianka bo zaczolem jezdzic i okazuje sie ze auto na benzynie nie tylko gasnie przy wrzucaniu biegu ale i gasnie podczas jazdy ..Nie ma znaczenia czy silnik jest cieply czy zimny ..Poza tym obroty skacza jesli auto stoi na N to oborty sa wysokie , natomiast jesli wrzuce na biego i przytrzymam go na swiatlach to wtedy jakby sie dlawil ..Zgasl mi kilka razy na swiatlach i nie moglem zapalic przez dobre 15-20 minut..Objawy sa mniej wiecej takie same na gazie jak i na benzynie ..Uslyszalem od kolegi abym zaczol od zersetowania komputera..WIec to zrobilem , nastepnie sprawdzic silnik krokowy ,Odpiolem go zeby zobaczyc czy jest jakas roznica w pracy silnika .Byla ale minimalna.Skrzynia chodzi dobrze zapina wszystkie biegi i kic down dziala poprawnie ..Wiec wydaje mi sie ze skrzynia nie robi tutaj balaganu .Panowie doradzcie mi co mam zrobic z tym fantem , auto mam 3 dni i nie moge sie cieszyc bo raczej nie da sie spokojnie jezdzic .Zastanwiam sie czy nie oddac go spowrotem , po prsotu radzcie Sad ..Czekam na odp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...do wymiany zawor EGR i TCC na skrzyni - sa to takie same elementy eksploatacyjne podlegajace wymiane przy okreslonym przebiegu lub roczniku jak klocki hamulcowe albo swiece.

pisalismy ci o twoim problemie na Pontiac-polska. gdybys nie zmienial nika byloby cie latwiej zidentyfikowac Marco Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...dla pewosci wlej d pelnego zbiornika paliwa preparat czyszczacy i smarujacy wtryskiwacze STP - bardzo mozliwe ze poprzedni wlasciciel jezdzil wylacznie na gazie i zasuszyl wtryskiwacze.

powinno pomoc. jesli nie, do warstatu amerykanskich i powiedza co boli.

gdybys w opisie podal skad jestes podalbym ci namiar na dobry warsztat Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO zmienilem NIcka ..faktycznie Wink..Sluchajcie , w takim razie powiedzcie mi jaki jest koszt wymiany z robocizna..Jak mozna to sprawdzic ze to sa te usterki w 100% ..Bo jesli bedzie tak jak piszecie , to ja oddaje auto..Bo wedlug sprzedajacego wszystko bylo idealnie ..

Pozdrawiam i dziekuje za szybka .Odp.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..czy podczas jazdy zapala sie kontrolka check enine - jesli tak trzeba by dodatkowo sczytac kody bledow - jesli juz je bedziesz znal na forum mamy opis kazdego przypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec kontrolka Check Engine ani razu mi sie nie zapalila..Zwracalem na to uwage ale nawet nie blysla.


Jestem z Belchatowa i obawiam sie ze tu chyba nic dobrego nie ma Wink


Jest jeszcze jedna sprawa chodzi o immobilaizer dzisiaj zaczol wariowac , i teraz powiedzcie jak mam go zresetowac albo calkowicie odlaczyc Question Question
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...widze ze dzieja sie u ciebie dziwne rzeczy, wypnij klemy od aku na kilka minut.

czy da sie odpiac immobilaiser - nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli nie swiecil sie check to oznacza ze wina jest wylacznie po stronie gazu.

a wiec jeszcze raz - swiece, przewody - do gazownika - tam filtr i regulacja z komputerem - wymiana filtra gazu.

skoro masz 3,8 to znaczy ze powinienes miec sekwencje - jakiego producenta ta sekwencja?

skoro jestes z belchatowa to znaczy ze jestes ziomalem gareta Wink


a garet to znowu moj stary ziom - witaj w klubie.

przyjaciele gareta sa moimi przyjaciolmi Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to my z Garetem reprezentujemy Belchatow Very Happy W takim razie skoro przyjaciele Gareta sa twoimi przyjaciolmi to jest mi bardoz milo z tego powodu .Musze sie pokazac z jak najlepszej strony Very Happy ..

Sekwencje mam , ale teraz nie jestem w stanie napisac jak sie nazywa bo mam papierki w aucie..Filtr jest wymieniony bo sprawdzalem , przewody i swiece rowniez..Ale teraz kwestia jest tego rodzaju ze nie moglem sie powstrzymac i wyszedlem sie przejechac i autko na benzynie zgaslo trzy razy i to nie przy wrzucaniu biegu tylko w trakcie jazdy ..Ale zapalil od reki ..Gaz mialem calkowiecie wylaczony...Piszesz o tej kontrolce ..I wiesz co pomyslalem ze jutro chyba wykrece licznik i sprawdze czy jest tam zarowka wogole od tej kontrolki , chociaz nie przypuszczam zeby ktos ja wyciagnal bo wszystki pozostale dzialalaja..
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie zalej zbiornik STP - moze wtryskiwacze sie zasuszyly?

dodatkowo na pewno trzeba sprawdzic czujnik polozenia walu - inaczej czujnik halla.

on tez kiedy jest walniety tworzy takie historie bo nie zczytuje informacji o obrotach walu i z tego glupieje i sam rozlacza zaplon aby nie zniszczyc silnika i centralki komputera.

ale znow skoro jest walniety to powinien sie swiecic check - i tak w kolko. Rolling Eyes

masz niezle jaja.

nie myslales o 3,1 Wink ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak włączasz zapłon to powinna się zaświecić na kilka sekund lub do czasu uruchomienia silnika u mnie był taki manewr że ktoś przecioł przewód przed kostką do licznika do tej kontrolki i podłączył pod kontrolkę ABS i gasły razem na początku się nie jarnołem o co chodzi ale przy prubie czytania kodów wyszło co jest grane poprawiłem to i jest ok Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no, wydaje mi sie ze takze kontrolka jest walnieta, a przynajmniej zaroweczka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co chcial bym napisac cos madrego ale tereaz to nie mozliwe ,calkowicie sie pogubilem Very Happy ..FAlkon teraz to pozostalo mi sie meczyc z 3.8 ..POlak madry po szkodzie Rolling Eyes ..W kazdym razie pierwsza rzecza od ktorej zaczne , to sprawdzenie czujnika polozenia walu..

Tylko czy moge to samemu sprawdzic??
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy uzbrajaniu zaplonu(jeszcze przed samym uruchomieniem)check engine powinna sie swiecic i zgasnac po uruchomieniu silnika,jesli u ciebie sie tak nie dzieje to znaczy ze ktos albo wyjal zarowke albo odlaczyl przewody do niej(stary numer przy sprzedazy).Trzeba by to sprawdzic czy dochodzi do niej napiecie,a potem jak juz zacznie dzialac bedziesz wiedzial czy wywala kody swiecac sie w czasie pracy silnika czy tez nie.Na chwile obecna nie ma sensu robic ci wode z mozgu i pisac o sposobie zczytania kodow samemu,jestes w naszym swiatku nowy i troche czasu zajmie zanim wszystko polapiesz(strony internetowe,materialy eksploat.itp).A wiec jesli troche sie znasz na elektryce to zacznij od check engine,a jesli nie to jazda do zaufanego elektryka Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie wiec dzis nie wiele jeszcze zalatwilem ale cos nie cos juz wiem ..Moje auto ma uszkodzony komputer od gazu .Dziala to mniej wiecej tak ze jedna glowica jest zasilana gazem i benzyna ..PO wypieciu wtryskiwacza od benzyny gdy auto pracuje na gazie silnik reaguje Shocked ..JUtro jade na 10.00 i partacze maja sie tym zajac ...Wogole jest tak potworny balagan w tej instalacji ze nawet nie potrafie wam tego opisac.. Shocked
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:

skoro jestes z belchatowa to znaczy ze jestes ziomalem gareta Wink


a garet to znowu moj stary ziom - witaj w klubie.

przyjaciele gareta sa moimi przyjaciolmi Cool


Czy to jakiś nowy klub..???????

Myślałem, że my wszyscy jesteśmy w ASU... nie????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedi, numernabis to stary wyga w amerykancach.

jest posiadaczem TS-a 3,8 a teraz aby sie bardziej dowartosciowac dokoptowal lumine 3,8 Wink

tylko ze musi w nia wlozyc troche serca, kasy i cierpliwosci Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ASU, w ASU koral - ale my posiadacze TS-a i luminy laczymy sie jeszcze w male grupki i staramy sie spotykac na mini zlocikach gdzies posrodku - zeby kazdy mial blisko.

wiemy ze zorganizowanie duzego spotkania amerykancow jest operacja trudna logistycznie - wiec miedzy duzymi zlotami spotykamy sie lokalnie - co i wszystkim zycze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a myslales moze o wywaleniu tej instalacji - autko bedzie inne, wiesz o czym mowie.

powiedz jakie sa przewidywalne koszty operacji - gaz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon napisał:
w ASU, w ASU koral - ale my posiadacze TS-a i luminy laczymy sie jeszcze w male grupki i staramy sie spotykac na mini zlocikach gdzies posrodku - zeby kazdy mial blisko.

wiemy ze zorganizowanie duzego spotkania amerykancow jest operacja trudna logistycznie - wiec miedzy duzymi zlotami spotykamy sie lokalnie - co i wszystkim zycze Wink


...no i konkret.. o to mi chodziło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falkon propo spotkanka , to jak sie uporam z Lumina a mysle ze w tym tygodniu to na przyszly tydzien wybieramy sie z Garetem w wasze strony Wink....Jesli chodzi o wywalenie instalacji to myslalem o tym i nawet zaproponowalem temu facetowi co ja zakladal ale powiedzial zebym sie wstrzymal i sie przede wszystkim nie denerwowal .Prosil zebym jutro przyjechal do niego o 10.00 i beda pracowac nad tym .Natomiast kozst tej sekwencji co ja mam to 3000 zl u nich ze zbiornikem Stako 55 l.pod spodem auta .Natomiast u konkurencji taka instalacja kosztuje 3500 zl .Ale nie ma prawa aby dzialy sie takie sprawy jak tutaj , po prostu szkoda ze kupilem to auto z gazem bo na pewno nie zakladal bym gazu tam gdzie byl zakladany..Sluchajcie jesli jest tak zrobione ze jedna glowica chodzi na gazie i benzynie to cos jest nie tak .Poza tym listwa w przedniej glowicy zasila tylna a tylnia przednia .Natomiast komp[uter czyta to tak jak przednia listwa zasilala by ta glowice z przodu a tylnia ta glowice z tylu..Troszke pomieszalem ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi Very Happy ....
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ja nie wiem bo az tak sie na tym nie znam. luky z czestochowy wie za to wszystko o gazie.

a co do spotkanka w mojej okolicy to prosze o telefon i juz jestem - o ile nie bedzie sniegu - bo zgodnie z moja zasada - nie jezdze amerykancami w zime - nie lubie soli Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koral010n
*
*


Dołączył: Dec 04, 2006
Posty: 152

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...bez komentaża.... he...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdzwonimy sie zdzwonimy , zreszta na biezaco pisze co i jak ..Jutro bede chyba wiedzial najwiecej ...Mam tak nadzieje Very Happy ..W najgorszym wypadku bede zmuszony zrobic TransSportaLumine Very Happy Very Happy Very Happy ..BEdzie jeden ale dobrze dzialal Mr. Green
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z drugie auta zrob przyczepke,tak jak ktos kiedys pokazal na pontiac-polska Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...albo przedluzona limuzyne - jamnika Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie wiec sprawy maja sie ta , prawdopodobnie nie zrobie przyczepy tylko chyba udalo mi sie dojsc co jest grane..Wiec to wszystko wina silnika krokowego ..NIe dostaje pradu , i teraz musze dojsc skad wychodza przewody do tego ustrojstwa Question Question ..Bedzie to na jakims schemacie Question

A tu Fotki..
http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/2/6/f_P1030550m_cbe976e.jpg

http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/2/6/f_P1030534m_8f6d072.jpg

http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/2/6/f_P1030542m_f1f2da9.jpg

http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/2/6/f_P1030549m_134814a.jpg

http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/2/6/f_P1030537m_1205e0b.jpg

http://www.picoodle.com/view.php?srv=img02&img=/7/2/6/f_P1030539m_2d3aba4.jpg
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...no jest przepiekna, te paski, oryginalne luminowskie felgi - no i oryginalne miejsce na kwadratowa tablice rejestracyjna z przodu.

...bajka, strasznie mi sie podoba.

a jako ze jestem znany z kolekcjonerskiego podejscia do amerykancow mam dla ciebie propozycje Wink , zrobisz jak zechcesz.:

1. podluzna tablice przykrec do zderzaka po stronie kierowcy tak jak mam ja i garet.

2. najwazniejsze - posrodku - kup na allegro jakas ladna oryginalna tablice z usa lub kanady i przykrec tam gdzie z przodu jej miejsce.

3. no i z tylu takze koniecznie kwadrat !!!


jak to zrobisz - stawiam flache na najblizszym spotkaniu zeby opic taki nabytek.


super, na prawde mi sie podoba Laughing moglaby miec jeszcze bordowe wnetrze i juz wogole masz mnie na glowie z odkupieniem gdybys sobie z nia nie dal rady Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesze sie bardzo ze sie podobo moj nowy nabytek , trzeba teraz ja piescic Wink..Obawiam sie ze bedziesz musial postawic flaszke Very Happy ..Bo zaraz biore sie za ogladanie tablic Very Happy..

Tylko czy policjant nie przyczepi sie do mnie ze mam dwie tablice rejestracyjne Very Happy Question Question Jak to sie ma w swietle prawa Question
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tirowcy to maja nawet trzy na przodzie i pały sie nie czepiaja.


w razie "w" powiesz ze jestes pasjoantem, a co dwie tablice to nie jedna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie ..Widzisz o tym nie pomyslalem a faktycznie widzi sie to na codzien , ewentualnie powiem ze po prostu jeszcze nie mialem okazji ogladac auta z przodu bo przeciez przez maske nie wsiadam Very Happy Mr. Green
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W twoim przypadku (dwie sztuki na chodzie) to można powiedzieć, że to już jest FLOTA Cool Very Happy
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garet propo floty tak sobie mysle ze teraz przydalo by sie cos na czesci , bo nie zakladam ze moje problemy sie na zawsze skoncza Laughing Poki co mam nadzieje ze teraz na dniach juz zakoncze swoj problem i wreszczie sie zajme porzadkiem w srodku , bo jak by to powiedziec porzedni wlasciciel zostawil troszke piachu i inne ciekawe rzeczy Very Happy ..Garet a tak marginesie nie wiem czy wiesz ale w Zakladzie pogrzebowym Pontiac juz nie jezdzi Laughing ..Jakas szczesliwa rodzinka cieszy sie z posiadania TS-a , widzialem ich jak wsiadali z zakupami Mr. Green
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Numernabis-schematow dotyczacych silnika krokowego poszukaj na www.autozone.com sa napewno.
Jesli nie jest tajemnica(jesli jest to moze na maila) ile trzeba wybulic za taka luminke??
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie za link , bede szukal tego schematu ...

Co do cenny autka , to moge tutaj napisac bo to zadna tajemnica .. Very Happy ..Wiec wyglada to tak auto w zasadzie zamienilem za bmw 730 AC SHNITZER z 1991 r. Bez gazu ale cholernie zadbana z full opcja..Luminka byla wystawiona za 12.500 .Ja swoje Bmw wystawilem za 11.000 ..Zaznaczam ze dalem ja na letnich oponach Wink I miala stuki w zawieszenieu bo byla na sportowym zawieszenie, a na nasze drogi to sie totalnie nie nadaje.Wiec wyszedlem na tym interesie tak ze nic nie doplacilem Very Happy Powiedzialem facetowi ze musze poswiecic jej troszke czasu i cierpliwosci..I jak chce to sie zamieniamy ale ja nic nie doplace.No to sie zdecydowal i wziolem autko..Stan autko oceniam w zasadzie na bardzo dobry .Mam sekwencyjny gaz z ktorym juz sie uporalem pozostal mi tylko silniczek krokowy .Zawieszenie zrobione .Nie ma stukow ani nic w tym stylu .Tylko do toczenia prawa tarcza.Przebieg auta okolo 220 tys.Wiec jeszcze sporo pojezdzi Very Happy Jak by nie bylo jestem bardzo zadowolony bo zamienilem auto na 4 lata mlodsze od Bmw i nie musialem zainwestowac w to ani jednej zlotowki Very Happy Tak wiec jak macie cos do opchniecia zglaszajcie sie do mnie Mr. Green
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że na dobrą to min. 12000 trzeba mieć + ze 3-5 stówek na paliwo (olej opałowy) żeby ją znależć. Chyba że jakaś wyjątkowa okazja.
Numer to się zamienił za BMW.
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile


Ostatnio zmieniony przez Garet dnia Sro Lut 07, 2007 20:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garet juz napisalem to wyzej ale powiem ci ze naprawde jestem bardzo zadowolony i ciesze sie ze mam takie dwie mydelniczki Very Happy ...
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje zdanie - i niech mi nikt nie mowi ze jest inaczej, bo albo sam siebie oszukuje albo nidy nie mial amerykanca:

na dobra lumine, TS-a o oldsie nie mowie bo to unikat - z rocznika 94-96 trzeba wybecalowac miedzy 12-13 tys + potem jakies 3-5 tys na wymiane plynow, totalnie wszystkich, filtow, klockow, tarcz i troche zadbac o zawieszenie.

jesli jest gaz to zrobic na nowo diagnostyke z kompem i filtrami. nie zalowac a bedziecie zawsze zadowoleni.

Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak Falkon..Lacznie wszystko zamknie sie w 15 tys.Taniej nie ma co szukac bo to nie ma sensu ...Chyba ze chce sie auto ktore bedzie stalo Very Happy
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...albo dziala w momencie zakupu Wink

do tego unikac ogloszen z fraza - klima do napelnienia -


klima albo jest albo nie. do napelnienia oznacza ze albo jest nieszczelnosc ukladu, zatarty kompresor albo sprzegielko.

jednym slowem - ma dzialac wszystko i posiadac wszystko co bylo na wyposazeniu nowego samochodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę , że tu sami znajomi Wink . Trochę nie na temat ale zapytam , czy nasze forum juz całkiem padło? Czy to tylko jakies prace remontowe? Garet, zostałeś moderatorem to może masz wiadomości z pierwszej reki.
Luminka Numernabisa faktycznie ładna Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum już działa niepotrzebnie spanikowałem Embarassed
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe szkodzi Tomek Very Happy ..W kazdym razie duzo tu znajomych Very Happy
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i porzadek jakis taki, ... i klimat Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falkon trafiles w sedno sprawy Exclamation Exclamation Very Happy
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... no taka prawda.

forum ruszylo znowu - ale nie wiem jak tobie - ale mnie niesmak pozostal Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Falkon zapewne wiesz od Gareta ze moj niesmak powstal juz duzo wczesniej ....Tyle ze moj kosztowal mnie pare naszych pln-ow Very Happy ..Ale ta historie prawdopodobnie znasz cala Very Happy Jesli nie to poznasz na zlociku Wink
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... dzieki uprzejmosci naszego wspolnego znajomego znam sprawe i wiem o czym mowisz. Confused

ciesze sie ze mamy podobny poglad na pewne sprawy, to nas tylko utwierdza w pewnym przekonaniu Wink

...ja jestem pasjonatem a nie uzytkownikiem Cool

a co do zlociku to, fakt. trzeba cos wymyslec.

postaram sie sciagnac vlada i qmarkusa z tychow - ma winniego - dzieki niemu poznamy inne oblicze vanow z tej samej epoki. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Numernabis
*
*


Dołączył: Dec 10, 2005
Posty: 216
Skąd: BełchatĂłw

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietny pomysl Exclamation Exclamation ..Wiedzy nigdy nie za malo Very Happy
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8
Chevrolet Lumina 3.8
Mercedes w201
BMW 730 ...Bylo ale poszlo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taka wielka prośbę, rozjaśnijcie to o czym piszecie jesli nie na forum to na priv lub maila. Coś mi sie mocno wydaje , ze mamy podobne spostrzeżenia Confused
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group