www.asu.pl :: Zobacz temat - Awaria skrzyni lincoln continental 91r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Awaria skrzyni lincoln continental 91r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ajejman
*
*


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 20:34    Temat postu: Awaria skrzyni lincoln continental 91r Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam problem ze skrzynią automatyczną w lincolnie continental 91 rok.Jest to ten sam silnik3.8 l. 160km i skrzynia co w fordzie windstar.
A teraz do rzeczy....Skrzynia nie załącza mi over drive , zmienia mi tylko do trzeciego biegu.Na desce rozdzielczej nie mam żadnego wskaźnika , ale po odpaleniu auta włącza mi się sygnał dźwiekowy tj. pięć sygnałów i tak kilka razy...Może ktoś miał podobny problem i może pomóc ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie zerwisowy tryb sie wlaczyl? Nie swieci sie check engine?? czerwona albo pomaranczowa kontrolka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 3:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety,Continental 91 nie ma identycznej skrzyni jak Windstar. Wyglada podobnie bo pochodzi z tej samej rodziny zwanej AXOD z pozniejszymi zmianami nazw.Podobne byly tylko w Taurusie i Sable. W Conti 1991 montowano dwa typy skrzyn.AXOD kod T sterowana hydraulicznie , oraz AXOD-E sterowana elektrycznie.Prawdopodobnie masz ta wersje sterowana elektronika.A wiec aby ustalic problem trzeba odczytac kody bledow na desce Digital w oknie Message Display.Niestety,nie mam juz zadnej serwisowki do tych modeli.O ile mnie pamiec nie myli ,to aby wywolac test prawdopodobnie trzeba przycisnac jednoczesnie trzy przyciski : SELECT,CHECKOUT i RESET - przytrzymac i przekrecic kluczyk (wlaczyc zaplon-bez startu).Nastepnie trzy razy przycisnac SELECT az wyswietli sie napis " Dealer4". Wtedy nastepuje test. Napisalem "prawdopodobnie" , bo zastrzegam ze moge jednak sie mylic . Dlatego polecam dodatkowo minimum ksiazke Haynes gdzie powinien ten test byc dokladnie opisany wraz z kodami.Ale tego tez nie jestem pewien.Na 100% wiem,ze w serwisowce fabrycznej jest napewno. >><< Co do tych elektrycznych skrzyn - to w roczn.1991 i 1992 byly identyczne,potem w modelach 1993 i 1994 byly zmienione na nowoczesniejsze AX4S , i te wlasnie byly od 1995 r. w Windstarach ,ale juz z innymi przekladniami. Skrzyn rodziny AXOD-E lub AX4S , czy tez AX4N jest po kilkanascie modeli - kazda z nich ma tabliczke z dokladnym numerem modelu skrzyni w zaleznosci od typu ,rocznika i wersji auta.>><< Sorry,ale nic wiecej w tym temacie nie umiem pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajejman
*
*


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za podane informacje. Trochę mnie to nakieruje w odpowiednia stronę, ponieważ nie miałem nawet pomysłu od czego zacząć ...
Będę próbował coś zdziałać wg instrukcji . Jeszcze raz dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajejman
*
*


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kombinacja klawiszy jednak nie działa...Ma ktoś może namiary na serwisówkę do mojego samochodu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli 200 zl to nie jest dla ciebie zbyt duzo - to jest na ebay z wysylka do Polski.Komplet :Mechanika + schematy. Facet pisze,ze mozesz nawet zaproponowac swoja cene. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170625243476
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laik007
*
*


Dołączył: Dec 01, 2007
Posty: 30

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy takie same wozki przynajmniej tak wynika z opisu,
w tym egzemplarzu mam podobnie z tym, iż tryb przelozen sa w sumie 3 jesli mnie pamiec nie myli gdyz robie to z autotamu,
mianowicie:
1. jest overdrive tak zwane OD i tu mam aktulanie 3 przelozenia= biegi, w tym trybie nie da sie wiecej juz przyspieszyc niz 35mil/h bo potem jest brak przyspiesznia, dobre do poruszania sie po miescie Smile
2. drive oznaczony D i tu jest przelozen 4 jesli umiem dobrze liczyc, tu nie ma ograniczen predkosci, kwestia tylko skrzyni, ktora nie lubi wysokich ale to inna historia,
3. przlozenia oznaczone jako "1" jesli dobrze pamietam , dobre w terenie gorskim badz podjazdow pod wzniesienia tudziez ciagniecia w takim terenie przyczepy tak mi to tlumaczono,

no i procz tego standardowo N no i P Smile

... po za tym tez co jakis czas sygnal dzwiekowy sie uslyszy chociaz wlacza sie on czasem podczas jazdy tudziez po przekreceniu zaplonu nie wiem ki diabel wczesniej tego nie bylo...
_________________
Lincoln Continental 3,8 v6

ten samochod zyje swym zyciem ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajejman
*
*


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko sie zgadza..Miło spotkać kogoś kto ma takie samo autko...Mój problem ze skrzynią może się skończył gdyż kupiłem drugiego takiego samego lincolna który ma uszkodzony silnik,i będę chciał przełożyć mój...Ale to pytania do innego tematu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajejman
*
*


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze małe pytanko.Może ktoś się orientuje...Czy moja skrzynia ma lock up i jeśli tak to jest sterowany czujnikiem na zewnątrz , czy w skrzyni.Większość skrzyń jak wpada w tryb awaryjny to zmienia do drugiego biegu, a u mnie do trzeciego i tak jakby nie załączało overdrive ...Ułatwiło by mi to szukanie ewentualnej usterki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajejman
*
*


Dołączył: Jun 25, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja skrzynia ma lock-up....Może mi ktoś powiedzieć w którym miejscu się on znajduje ?Nie chciałbym rozbierać całej skrzyni w jego poszukiwaniu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group