www.asu.pl :: Zobacz temat - Letni sezon prawie za rogiem... opony
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Letni sezon prawie za rogiem... opony

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 20:11    Temat postu: Letni sezon prawie za rogiem... opony Odpowiedz z cytatem

Przed zakupem auta odpaliłem kompa i zrobiłem sobie zestawienie co będę w aucie wymieniać i kiedy, no i oczywiście za ile.
Tak sobie założyłem, że jak mam dwa kpl. kół (245/45/18 i 225/55/17), a letnie nie są pierwszej młodości to kupię na ten sezon dwie bdb używki i zastąpię dwie najgorsze.
Jednak przed sezonem zimowym szybko przeszła mi ochota na zakup używek, na których się nieraz zawiodłem. Wpadłem w niewielką dziurę i jedna z dwóch gorszych opon zaczęła bumbać. Druga huczy dając po uszach, a dwie pozostałe mają bieżnik ale nie są wstanie wiele zdziałać.
Człowiek chyba czym starszy tym bardziej baranieje. Nie spojrzałem wtedy ile kosztują nówki, a teraz jak już szukam to mnie szlag trafia. Sprawdzony Falken to wydatek 470zł, potem już idzie tylko w górę, a chińszczyzna to 350 do 450zł.
Z czego oni te opony robią ze złota...
Po chińskim bublu, zimówce goodride, jestem mocno zrażony do dalekowschodnich gum.
Kto ma jakieś doświadczenia z chińszczyzną na lato?
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomaj ale sa chinskie i chinskie! Kumho tez jest chyba chinska opona kiedys montowana w daewoo i tam byla totalna porazka, ale pozniej zaczeto ja montowac w nowych focusach (lata2007) i tam wg mnie byla normalna opona.
PS.ja w tym roku do visiona zalozylem goodridge zimowe (ale modelu ci nie podam bo niepamietam) i wg mnie sa bardzo dobre! ciche,wytrzymale(mamy mase glebokich dziur w jezdni) i o bardzo dobrej przyczepnosci
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumho to koreańskie gumy, teraz robią naprawdę porządne HP i UHP. W moim rozmiarze jest nawet świetna oponka KU19... ale min. 550zł mnie powala. Żeby uzyskać jako taki komfort w tym aucie muszę mieć opony o nośności standardowej, a tu wszyscy się uwzięli i robią wzmocnione(XL). Jak takie założę to na pierwszym torowisku zęby wypadają.
Moje goodride'y były ciche na początku, ale po przejechaniu setkm zaczęły wyć, drżeć, a przy 140km/h auto podskakiwało. Straciłem tylko kasę na bezsensowne wyważanie. Chyba model 602... gdzieś tu jest mój wątek o ich reklamacji.
Póki co upatrzyłem sobie chińskie tracmaxy f106, ponoć cicha i dobrze się wyważa, ma rant ochronny.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dziś zakupiłem dwie oponki barum bravuris2,asymetryczne Very Happy
ja wiem że auta ładnie wyglądają na dużych oponach ale zobaczcie sami jaka jest różnica cenowa pomiędzy oponami np.18ki a 15 ki,
sam mam rozmiar 215/65r15 i jest ich mało,zamiennik to 205/70r15 ale większość tych opon to są opony do dostawczaków z symbolem C, sam zastanawiałem się czy nie przejść na rozmiar 205/65r15 , przekłamanie licznika było by tylko o 2 km/h ale to mi by nie przeszkadzało na taryfie przecież nie jeżdżę ,a cena 205 jest już bardziej do przełknięcia
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waldek jest tak jak piszesz! sa niszowe rozmiary niewiele rozniace sie od oryginalu w czasem duuuzo nizszych cenach niz rozmiar "popularny".
PS. ja zawsze oponki kupuje tutaj : http://www.moto-opony.pl/opony_letnie.html
czasem zdarzaja sie mega promocje wiec warto co jakis czas zagladnac Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jeszcze tak z czystej ciekawości zapytam się kolegi Tomaj , czy jeżdżąc na tak szerokich gumach nie masz problemów z prowadzeniem auta w koleinach, a co za tym idzie nierównomiernym ścieraniem opon po jej bokach?
bo ja na swoich 215-kach jak przejeżdżam obok przystanku autobusowego, to już muszę trzymać kierownice troszkę mocniej, bo auto zaczyna mi pływać
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie pamiętam jakie miałem w voyku, chyba 215 15", dość dużo gumy i po założeniu nowych altimaxów auto nie pływało, jednak koleiny było czuć.
W wersalce mam 245 więc znacznie szerzej. W zeszłym sezonie ujeżdżałem na kilkuletnich oponach i auto nosiło jak kawałek mięsa. Opony to michelin pilot sport, głośne i dość kwadratowe. Na stacji diagnostycznej zaraz mi powiedzieli że auto nosi po koleinach. faktycznie jak się przyjrzałem było widać nierównomierne poszarpane brzegi opon.
Na ten sezon kupiłem już barum bravuris 2. Mają nieco bardziej obły kształt, boki są bardzo miękkie. Spodziewam się, że nie będzie rzucało tak mocno.
Na zimę mam 225/55/17 i nie rzuca, praktycznie nie czuć kolein. Wygląda na to, że czym bardziej zużyta opona, tym bardziej wciąga w koleinę.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2011 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe opony na felgach. To dość świeża opinia i pewnie za jakichś czas będę miał inne uwagi.
Barum Bravuris 2 245/45/18 - bardzo ciche, aż uszom nie wierzę. Słuchać szum opon jednak jest on przyjemny dla ucha i nie męczy. Przyczepność opony jak w nowej oponie, czyli dobrze w każdych warunkach, przy umiarkowanej jeździe. Nie katowałem opon więc nie wypowiem się na ten temat. Na zakrętach wcale nie buja i są dość precyzyjne, mniej niż michelin pilot sport czy jak to się tam zwało. Wjeżdżałem w dość ciasne zakręty jednymi i drugimi i faktycznie czuć mniej precyzji, ale nie zrywają przyczepności i nie piszczą. Dla mnie to nie wada, bo nie gnam na zbity ryj Smile
Na koleinach, nawet przy tej szerokości i profilu, sprawują się świetnie. Nie prowadzają auta, nie trzeba korygować toru jazdy, a wjazd i wyjazd z koleiny jest bardzo łatwy. Na dziurach czuć znacznie wyższy komfort od michelina.


Plusy:
- naprawdę ciche oponki,
- świetny stosunek cena - jakość, trudno znaleźć coś w tej cenie,
- bardzo komfortowa, a przy tym nie wygląda jak balon,
- nie buja jak na balonach,
- dobra przyczepność na zakrętach - nie piszczą,
- nie prowadzają po koleinach.

Minusy:
- ? hmm to nie jest sportowa opona
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2011 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj,, ja mam te oponki z indeksem H do 210km/h także ta prędkość to chyba już sportowa Laughing , ale ja tylko raz od zakupu auta(3 lata) rozwinąłem niebotyczną prędkość 130km/h Laughing :lol, sa ciche a więcej tez nic nie napisze bo dopiero przejechałem na nich 4km Mr. Green
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam też te oponki w tym rozmiarze ale przydałoby się chociaż 50 a 55 idealne na nasze drogi.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group