www.asu.pl :: Zobacz temat - Auxiliary Coolant Bypass Pump
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Auxiliary Coolant Bypass Pump

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 10:49    Temat postu: Auxiliary Coolant Bypass Pump Odpowiedz z cytatem

.... czyli pomocnicza pompa obwodu chłodzenia.


Wczoraj po raz pierwszy ją usłyszałem w kabinie samochodu po przekręceniu kluczyka i włączeniu zapłonu.
Najpierw jak zwykle usłyszałem pompę paliwa, i jednocześnie w/w pompę.
Moje pytanie. Czy do tej pory nie było potrzeby aby ta pompa się włączała i dlatego jej nie słyszałem, czy pracowała tak cicho, że nie było jej słychać, a teraz dogorywa i daje o tym znać. Pod spodem pompy zauważyłem lekki wyciek płynu.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rozwiązanie.
Masz na wyposażeniu auta webasto ? jeżeli nie to może było i jest to jakaś pozostałość po tym rozwiązaniu, która się uaktywniła przez jakieś zwarcie.
A może to składnik jakiegoś systemu podgrzewania elektrycznego płynu i pompa powoduje ruch płynu w układzie małego obiegu.
Pewnie jest jakiś wyłącznik albo programator, którym to się uruchamia, bo wątpię, żeby było w automacie, chociaż... Ameryka to dziwny kraj.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Pewnie jest jaki¶ wy³±cznik albo programator, którym to siê uruchamia, >bo w±tpiê, ¿eby by³o w automacie, chocia¿... Ameryka to dziwny kraj.

no nie tylko ameryka Smile VW transporter T3 z silnikiem diesla tez mial taka pompke (tam uklad byl podobny jak w starej skodzie czyli silnik z tylu, kilometry wezy i chlodnica z przodu). co ciekawe nie we wszystkich dieslach byla ta pompka, a wszystkie byly zywotne i zadko nastepowalo przegrzanie Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group