www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z Luminą 3,8 1992
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z Luminą 3,8 1992

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gucias
*
*


Dołączył: Jan 19, 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 16:51    Temat postu: Problem z Luminą 3,8 1992 Odpowiedz z cytatem

Witam potrzebuję pomocy posiadam Luminę APV z 1992 roku z gazem kiedyś nieopatrznie umyłem w niej silnik no i się zaczęły problemy z pracą silnika . Doszłem do tego że utopiłem potencjometr przepustnicy (TPS) został wymieniony i działa , następnie wymieniłem przewody i świece byłem na komputerze i u alektryka niby wszystko jest ok ostatnio podejrzana była cewka i też została wymieniona. Problem w tym że kiedy robi się mokro na dworzu to samochód zaczyna wariować nie chodzi równo zarówno na benzynie jak i na gazie kiedy przeschnie to chodzi w miarę normalnie może ktoś ma jakieś wyjście z tego problemu będe wdzięczny za jakieś wskazówki bo nie wiem już co mam sprawdzać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli samochod zaczyna wariowac gdy jest wilgotno na dworze/polu (zalezy skad kto jest:-) to na 99% masz cos z ukladem zaplonowym po stronie wysokiego napiecia, czyli cewki/kable/swiece!
No i wez pod uwage to ze nie wszystko co nowe MUSI byc sprawne!!!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
pcbird
*
*


Dołączył: Sep 27, 2007
Posty: 196

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym sprawdził jeszcze czujnik położenia wału... wilgoć potrafi namieszać w tym miejscu
_________________
dodge intrepid 96 coupe 3,5l, mustang II 76 5.0, buick riviera 95 3.8sc, buick century estate 90 3,3, taurus 96 wagon, buick regal coupe 3,1 1990, Packard Clipper 1952, oldsmobile alero 2001, buick regal 2003 3,8, Pts 1993 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 22, 2011 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś takie problemy miałem przy padniętej sondzie lambda, a raczej przy słabej masie do tej sondy, puszczenie nowego kabelka od sondy do obudowy silnika rozwiązało problem
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group