www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem po czyszczeniu map sensora.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem po czyszczeniu map sensora.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sianiczek
*
*


Dołączył: Nov 18, 2009
Posty: 300
Skąd: Zambrów podlaskie

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 9:40    Temat postu: Problem po czyszczeniu map sensora. Odpowiedz z cytatem

Witam
Przedwczoraj wykręciłem Map sensor wlałem denaturat, psiknąłem wd40 i zamontowałem. Po odpaleniu obroty zaczęły spadać na 500, ale jak się rozgrzał to było ok. Wydawało się jednak, że podczas jazdy jest jakiś mułowaty. Wczoraj wykręciłem go ponownie znowu popsikałem, zamontowałem odpaliłem .... i się zaczęło. Na początku jeszcze jak dzień wcześniej spadające obroty - po rozgrzaniu OK. Postanowiłem zresetować kompa, zdjąłem klemę. Po ok 3godz spróbowałem odpalić pojazd i skucha jak cholera. Ledwo zapalił, o jakichkolwiek obrotach nie ma mowy od razu do zera. Jak trzymam gaz to jeszcze chodzi, ale jak puszczę to spada na 500 i zaraz gaśnie. Myślę, że zniszczyłem Map sensor, ale czy na pewno taki będzie objaw czy może przypałętało się jeszcze coś. Przy okazji czyszczenie wymontowałem cały dolot (łącznie z puszką od filtra powietrza), podnosiłem skrzynkę bezpieczników (na 2cm), pomacałem kable WN i wtyczki wtrysków - może gdzie jaki kabel naruszyłem?
Może jakieś sugestie?
Jeszcze jedna rzecz czy dobrze nazywam urządzenie - ten czujnik siedzi w metalowym dolocie powietrza.
_________________
Plymouth Grand Voyager (jajko)3,3 1995r. - zagazowany Igen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi raczej o silnik krokowy - tak przynajmniej wygląda z twojego opisu.
Sprawdź dokładnie czy nie uszkodziłeś uszczelnienia przy swoich zabiegach (gumowy oring przy podstawie )

Łatwiej by było gdybyś napisał o jakie auto chodzi, jaki silnik itp - na avatarze widać Voyka ...Wink
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sianiczek
*
*


Dołączył: Nov 18, 2009
Posty: 300
Skąd: Zambrów podlaskie

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się nieprecyzyjnie wysłowiłem chodziło mi o to, że siedzi w kolektorze dolotowym. Wcześniej miałem małe zaćmienie w nazewnictwie. Dodam, że wyjąłem wtyczkę z tego czujnika i przy odpaleniu nie ma różnic. Dalej takie same objawy.
_________________
Plymouth Grand Voyager (jajko)3,3 1995r. - zagazowany Igen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dolocie to moze byc MAF sensor a nie MAP.Pierwszy mierzy ilosc przeplywajacego powietrza,drugi dziala na zasadzie podcisnien w kol.dolotowym.Jesli masz MAF i uszkodziles ktorys z drucikow to szukaj nowego,jak jest zbudowany MAP w srodku nie wiem.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sianiczek
*
*


Dołączył: Nov 18, 2009
Posty: 300
Skąd: Zambrów podlaskie

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem takie coś na allegro (to najtańszy)
http://allegro.pl/czujnik-podcisnienia-mapsensor-chrysler-voyager-i1441015814.html
O to mi właśnie chodzi.
_________________
Plymouth Grand Voyager (jajko)3,3 1995r. - zagazowany Igen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc moze po czyszczeniu jakis paproch cos zapchal,wez zalej go czyms innym,a potem dobrze wysusz i jeszcze raz sprawdz.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Lut 17, 2011 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>jak jest zbudowany MAP w srodku nie wiem.

http://corsa-b.cba.pl/map.htm

tak nawiasem mowiac mogl sie jakis paproch odkleic i przyblokowac membrane MAPa. Od samego mycia (zalewania) nic mu sie nie powinno stac - no chyba ze pomagales sobie jakims wacikiem do uszu czy nie daj boze srubokretem! - wtedy mogl sie uszkodzic ;/
Uszkodzenie MAPa powinno byc sygnalizowane Checkiem wiec ja bym sprawdzil raczej poprawnosc zamontowania kabli WN i innych rzeczy typu szczelnosc kolektora czy chocby poprawnosc zamocowania wtyczek na wtryskiwaczach!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sianiczek
*
*


Dołączył: Nov 18, 2009
Posty: 300
Skąd: Zambrów podlaskie

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Część wymieniona usterka zniknęła Very Happy .Chyba ten czujnik już wcześniej fiksował bo samochód teraz odmłodniał pięknie wchodzi na obroty i nie widać takiego dymu jak wcześniej. Czujnik kupiłem w Markach na ul. Legionowej 53. Adres wyczytałem wcześniej przy jakiejś wypowiedzi. Przydał się . Gość nawet tego nie miał, ale obdzwonił po znajomych i znalazł. Polecam bo solidny i niedrogi 120 zeta.
_________________
Plymouth Grand Voyager (jajko)3,3 1995r. - zagazowany Igen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group