www.asu.pl :: Zobacz temat - Jakie kable rozuchowe do 3,8?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie kable rozuchowe do 3,8?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sseb
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 62

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 9:38    Temat postu: Jakie kable rozuchowe do 3,8? Odpowiedz z cytatem

Pytanie jak w temacie. Wiem,że najlepiej zrobić samemu ale nie mam na to czasu, żeby jeździć za klemami i przewodami osobno. W sklepach najmocniejsze to 400A. Wystarczą? I chyba nie muszą mieć miedzianych końcówek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli made in china to nawet nie kupuj, ja kupiłem dwa komplety, które po pierwszej próbie odpalenia wyrzuciłem, kupiłem kable spawalnicze i zaciski spawalnicze koszt ok 200 zł i teraz każdy traktor odpalę Smile taka moja rada
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainwestuj w bezobsługowy akumulator i zapomnij na kilka ładnych lat o kablach. Z prawdziwie bezobsługowych akumulatorów w Polsce dostępny jest tylko bosh (np. centra po dokładnym przeczytaniu instrukcji okazuje się obsługowa a dojście do aku w pontiacu to koszmar). Temat zgłębiłem ze 4 lata temu jak padł 10-letni oryginalny akumulator delco, 4-letni bosh śmiga jak trzeba i odpukać nie ma ochoty paść.

A kablami bym się nie przejmował, mam jakieś gówniane w bagażniku i kilka razy zdarzyło mi się nimi odpalać mojego visiona jak zapomniałem wyłaczyć światła i teesa ojca (zanim kupił bosha). Większym problemem było znalezienie dawcy prądu na rozruch Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś kupiłem w markecie i je wywaliłem. Światło w latarce może by zapaliły.
Pojechałem do hurtowni, kupiłem przewód spawalniczy i nie ma problemu z prądem. Sam jeszcze nie korzystałem, ale użyczałem innym wraz z prądem i za każdym razem pomogło.

A tu masz dla siebie poradę, z wczoraj z netu.

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Kable-linki-i-haki-ktore-mozesz-wyrzucic,wid,12981595,wiadomosc.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie patrz na zaden amperaz nadrukowany gruba czcionka! patrz na kable z jak najgrubszym przewodem (ale chodzi o przekroj miedzi! a nie izolacji bo i takie kwiatki sie zdarzaja Smile zwroc tez uwage na dlugosc kabli! bardzo czesto sa one tak krotkie ze nie sposob podpiac sie pod inne auto ;/ przygladnij sie tez samym "krokodylkom" - czyli tym szczypcom! ale tak jak w przypadku kabli chodzi tu o miedz! a plastiku niech bedzie jak najmniej bo czesto przeszkadza w nalozeniu krokodyla na kleme - od razu zobacz na ile sie rozwieraja krokodyle!!! ja mam jakies slowackie kable za chyba 22zl dlugosci ok.2-2,5m, uzywalem ich kilka razy i jestem poki co zadowolony..ale podstawa to miec dobre aku, wtedy kable se mozesz darowac Wink
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiekszosc kabli tak na prawde nie sluzy do odpalania,tylko do doladowania przez ok.5 - 10 minut padnietego aku z alternatora innego auta..Po takim doladowaniu auto odpala bez problemu juz z aku.Wystarczy zastartowac przed koncem doladowywania.Dlatego kable wcale nie musza byc grube.W obu autach nalezy wtedy wylaczyc niepotrzebne odbiorniki pradu,zwlaszcza klime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku masz racje, ale nie tak do konca! im grubsze kable tym "latwiej" przeplywa prad i tym bardziej pozyczany aku pomaga krecic rozrusznikiem. widac to szczegolnie w dieslach (duze opory od sprezania) - wtedy czuc nawet roznice w kreceniu rozrusznikiem kiedy dodaje sie gazu w pozyczanym aucie.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
brewka83
*
*


Dołączył: Jul 28, 2007
Posty: 323
Skąd: Piotrków Tryb. a czasem Zawiercie aktualnie Oslo

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli kable roruchowe to najlepiej zrobic samemu badz podjechac do sklepu z czesciami do ciezarowek i tam kupi sie lepiej wykonane!
Mamy takie w firmie do odpalania sa dosc grube i dlugie wiec nie mamy zadnych problemow z padnietymi aku w ciezarowkach!
_________________


PTS 3.8 95 - Był Ford Mondziak MK1 - Był 
Audi A6 C5 Avant 2.8 V6 Quattro - Jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sseb
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 62

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, dzięki - a jakich parametrów akumulator do 3800 winien się znajdować pod maską? Kupiona awaryjnie centra wystarczyła równo na 2 lata:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group