www.asu.pl :: Zobacz temat - Lock up & poziom oleju ASB
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lock up & poziom oleju ASB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 16:19    Temat postu: Lock up & poziom oleju ASB Odpowiedz z cytatem

Witam , zauważyłem taką nieprawidłowość ,a może to wcale nie wada.
Przy tegorocznych mrozach (niekoniecznie -10) Lock up zapina mi po około 5 przejechanych kilometrach przypuszczam ,że dopiero jak sie rozgrzeje.
Skrzynia chodzi bez najmniejszego problemu .
Drugie pytanie ,dolewając olej do ASB (widziałem ubytki w oleju ,plamy pod autem) troszke przelałem tj. około 4mm ponad stan Embarassed
czy niezaszkodzi jeżdzic tak? chciałem dolac do Max. ponieważ miałem gdzieś minimalny wyciek i sie przelało Sad
A teraz jakims cudem olej sie utrzymuje ,brak jakiegokolwiek wycieku (może lekko poci uszczelką dyferencjału) olej od około 3000 km. dalej ponad stan .
Pytanie odlać czy zostawić jakie mogą byc objawy oleju ponad stan?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeździsz autem, przepraszam, jakim ?

Nie wiem czy to szkodzi, może tak Confused ale ja też tak kiedyś, na szczęście tylko raz sobie przelałem.
Jak to wyłapałem, to zlałem nadmiar oleju, odkręcając wąż olejowy idący do chłodnicy oleju ASB z ASB.
Najpierw trzeba zdjąć rezonator żeby mieć łatwiejszy dostęp do przewodów olejowych i dalej poluzować opaskę zaciskową, zdjąć przewód /wąż/, podstawić pojemnik, bo przecież dbamy o środowisko Wink i do niego upuścić nadmiar oleju. Oczywiście na wyłączonym silniku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie lepiej szybciej i wygodniej odessać strzykawką nadmiar oleju poprzez rurkę bagnetu do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni
potrzebna nam strzykawka np.100-ka + kawałek przewodu przezroczystego (rurki) do dostania w każdym sklepiku motoryzacyjnym
i mamy prosty przyrząd do odsysania jak i zarazem do uzupełniania oleju w skrzyni
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r


Ostatnio zmieniony przez waldek44 dnia Czw Gru 23, 2010 20:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam Cirrusa 2,5 LPG skrzynia A604 .
Myślałem odlać właśnie przez bagnet .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasa napisał:
Posiadam Cirrusa 2,5 LPG skrzynia A604 .
.

to taka sama skrzynia jak w voyagerach
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zwierzak
*
*


Dołączył: Jun 24, 2008
Posty: 1289
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie sa pewne warunki zapięcia lock upa. Z autopsji TH700 (4L60 i nowszej 4L60E) żeby tam się zapiął skrzynia musi mieć minimalną temperaturę oleju osiągniętą (niepamietam) drugi to pewną minimalną prędkość trzeci to musi być zapięty minimum 3 bieg lub wiadomo 4. W twoim przypadku pewnie jest tak samo. W camaro i Pontiacu jest taka opcja że na złaczu aldl pojawia się sygnał zapięcia lock-upa (minusowy) można było sobie samemu go załączyć po rozgrzaniu skrzyni nawet na drugim biegu wystarczyło zmasowac styk na złaczu aldl.
_________________

Pontiac Trans Sport 93' 3.1
Pontiac Trans Sport 92' 3.1 Black Edition
Chłopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group