www.asu.pl :: Zobacz temat - Oświetlenie wnętrza Dodge Caravan 1996
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oświetlenie wnętrza Dodge Caravan 1996

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szluva
*
*


Dołączył: Nov 20, 2010
Posty: 22
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 21:14    Temat postu: Oświetlenie wnętrza Dodge Caravan 1996 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Mam mały problem z oświetleniem wnętrza. A mianowicie jak go kupiłem , to lampki do czytania działały wyłącznie gdy były włączone światła pozycyjne lub mijania/drogowe. Podobnie z elektrycznymi lusterkami. Środkowe i tylne oświetlenie wnętrza nigdy nie działało. Zacząłem więc szukać i okazało się, że padł bezpiecznik od oświetlenia wnętrza ( nr 18 ). Ale gdy wymieniłem bezpiecznik to teraz ciągle mi się świeci podświetlenie zegarów, konsoli środkowej i przyciski w drzwiach. Lampki górne przednie już działają normalnie, lusterka również można ustawiać bez przekręcania stacyjki. Gdzie szukać problemu?

Pozdrawiam, Szluva
_________________
Dodge Caravan 1996 3.0 V6 LPG

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

? to chyba dobrze jak świecą ? czy świecą nawet jak zagasisz pozycje? jak nie to wszystko OK
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szluva
*
*


Dołączył: Nov 20, 2010
Posty: 22
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie tu jest problem, że podświetlenie zegarów, przełączniki i panel od klimy świecą się cały czas, bez względu na wyłączoną stacyjkę i wyłączone światła.
_________________
Dodge Caravan 1996 3.0 V6 LPG

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim skromnym zdaniem to popsuty jest przełącznik świateł, kto miał okazje widzieć rozebrany lub naprawiać owy przełącznik, to wie o czym mówię, ścieżki na płytce są jak tory kolejowe na górce rozrządowej Very Happy , i potrafią owe ścieżki się odkleić od płytki,spróbuj jeszcze pokręcić pokrętłem od oświetlenia (to te pokrętło obok pokrętła korektora świateł mijania), i zobacz czy jak dasz na wyłączone (czyli do dołu pokrętło) to czy też będą tobie świecić zegary
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szluva
*
*


Dołączył: Nov 20, 2010
Posty: 22
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc zacznę od demontowania wyłącznika. Jak zauważyłem to też cały czas się świecą światła pozycyjne. Pozdrawiam.
_________________
Dodge Caravan 1996 3.0 V6 LPG

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, zacznij od podstaw czyli przełącznika, przekaźników, wtyczek kabelków czy nie popalone itp a potem zostaje BCM czyli sterownik tego wszystkiego co masz w środku (tz komputer)
Poszukaj schematu wpisując w google Voyager manual .pdf
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szluva
*
*


Dołączył: Nov 20, 2010
Posty: 22
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogrzebałem i sobie poradziłem. Wyjąłem wyłącznik i obejrzałem sobie kabelki jakie tam są w kostce. I okazało się, że jest jeden kabelek nadprogramowy. Jakiś łoś przede mną zamiast sprawdzić bezpieczniki, zrobił obejście na zasilanie lusterek. Lusterka działały tylko przy zapalonych światłach. Po odłączeniu tego kabelka i założeniu bezpiecznika wszystko hula jak ta lala!

Dzięki serdeczne za pomoc, piwo się należy.

Pozdrawiam, Szluva.
_________________
Dodge Caravan 1996 3.0 V6 LPG

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group