www.asu.pl :: Zobacz temat - OBD2
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OBD2

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 13:00    Temat postu: OBD2 Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przymierzam się do zrobionie sobie konwertera OBD2. Zamawiam scalaki ze stanów (wtyczkę są allegro) i szukam chętnych do tego eksperymentu. Taki ustrojstwo zrobił już Zyzo. Koszt to 16.5$ - 60PLN za układ i przesyłka 5$ - 17.5pln, co przy większej ilości scalaków powinna się podzielić. Ja potrzebuję ELM320P (układ DIP). Są gotowe programy które obrobią to na kompie. Czy są chętni?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Lip 15, 2005 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A NA ALLEGROSIE KUPISZ ZA 45 + 6 PRZESYLKI Smile I OSZYWISCIE W PLN
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buhahaha !!

Szanowni koledzy !
Zwroccie DOKLADNIE uwage na to, jakim PROTOKOLEM posluguje sie Wasze autko.
Jesli np. z General Motors od 1996 (jak no. Trans sporty) to jest to OBD2- VPW i na Allegrosie nie kupisz nic do tego, a juz na pewno za 45PL+6 PLN przesylka.

Pozdrawiam serdecznie.
Aha- nie zna ktos moze oprogramowania na PalmOS do KME Diego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 9:17    Temat postu: Re: OBD2 Odpowiedz z cytatem

Temat będzie nieaktualny za parę godzin, gdyż po południu złożę zamówienie. Mam już dwóch chętnych. Ja kupuje oczywiście do Fordów czyli PWM, ale można do paczki dodać inne układy - sprawdzić na www.elmelectronics.com
Zyzo - jaki protokół używasz i czy udostępniłbyś ewentualnie schemat elektryczny oraz płytki?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy szanowni !

Wszystko,co potrzebne z dokumentacji i software'u jest na www.scantool.net.

Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 15:28    Temat postu: Re: OBD2 Odpowiedz z cytatem

Mam problemy z zapłonem i podjechałem do serwisu aby odczytali błędy. Niestety po uzyskaniu połączenia po chwili dostaje komunikat o przerwanym połączeniu. Na innym Windstar'ze wszystko hula aż miło. Czy jest ktoś w stanie pomóc? Problem jest też opisany w wątku "Silnik - dziwne zachowanie ...", ale tu jest lepsze miejsce na ten problem. ASU poradził zapytać JARECKA co niniejszym czynię...
Druga rzecz to już do Zyzo - nie mając Forda masz pewnie inny standard (VPM?) i inny schemat do czytnika OBD2 (a na scantool.net nie ma rozrysowanej płytki), więc w moim przypadku nie będzieś mógł służyć pomocą w tej sprawie. Może jednak ktoś znalazł rozrysowaną płytkę i schemat do OBD2 - PWM (czyli tylko FORD). Zamówienie na układ ELM320 złożyłem, za 2-3 tygodnie powinna paczuszka dotrzeć i wtedy zacznie się zabawa, tylko co z tego, jak nie będę miał jak go sprawdzić skoro chodzący układ nie odczytuje błędy?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linia diagnostyczna może byc gdzies przecięta radziłbym zaopatrzyc sie w schemat windstara i wpiąc komputer bespośrednio do kompa samochodowego lub zainteresowac się gdzie zotała przerwana aczkolwiek dziwi mnie fakt że łapie transmisję po czym wywala błąd powiedz jeszcze czym to ci diagnozowali ?? może KTS ?? jeżeli kts-em to czasami nie radzi sobie z niektórymi kompami w aucie jak maja wyeksploatowane elektrolity wewnątrz (wyschnięte) wtedy pokusiłbym się o diagnostykę Snap-on u ASU naprawde trudno mi jest określić przyczynę takiego zachowania na odległośc może być wiele przypadłości powodujących takie zachowanie ale jeszce sprawdz poziom ładowania i stan akumulatora bo na zaniskim napięciu też czasami potrafi takie cyrki komp pokazywać najlepiej na kablach zapiąc dodatkowo akumulator i wtedy potestowac czy sie skomunikuje w razie co tel do mnie w dziale pomoc dla klubowiczów 24h Smile Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 23:46    Temat postu: Re: OBD2 Odpowiedz z cytatem

Dzięki JARECEK za odpowiedź. Akumulator nowy, elektrolity wysychają, jeśli nie mają napięcia przez dłuszy czas, więc cały komp musiałby być bez napięcia, a to raczej nie możliwe. Nie wiem na jakim ustrojstwie to diagnozowali ale sprawdzę to. Problem z zapłonem był z powodu pękniętej świecy (?!?!). Na izolatorze widać cieńką kreskę i po wymianie silnik chodzi dużo lepiej, ale ciągle nie jest to ideał. Będę starał się umówić z ASU na mały przegląd.

Dzięki,
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 8:30    Temat postu: Re: OBD2 Odpowiedz z cytatem

Gobowiec napisał:

Druga rzecz to już do Zyzo - nie mając Forda masz pewnie inny standard (VPM?) i inny schemat do czytnika OBD2 (a na scantool.net nie ma rozrysowanej płytki), więc w moim przypadku nie będzieś mógł służyć pomocą w tej sprawie. Może jednak ktoś znalazł rozrysowaną płytkę i schemat do OBD2 - PWM (czyli tylko FORD).


Oj kolego, nie pić tyle !
http://www.scantool.net/files/pdf/elmpwm11.pdf
http://www.scantool.net/files/bom_pwm_a.txt


GM-y maja (jak juz napisalem) protokol VPW (nie ma VPM).

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group