www.asu.pl :: Zobacz temat - servis engine soon w Voyager- czyli co?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

servis engine soon w Voyager- czyli co?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Mala223
*
*


Dołączył: Jul 16, 2010
Posty: 9

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 9:05    Temat postu: servis engine soon w Voyager- czyli co? Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zapaliła mi się kontrolka servis engine soon obok wskaznika paliwa. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w moim samochodzie są dwie takie kontrolki. Jedna właśnie obok wskaźnika paliwa, która świeci od wczoraj a druga na zegarami która nie świeci obok kontrolki oleju. Silnik ma pojemność 3,8 benzyna gaz, automat, 96 rok w zaokrąglonej budzie. Jakiś czas temu odłączyłam klemy na noc by naładować akumulator(a niby nie można na tak długo) i się zaczęło, miałam problem z odpaleniem samochodu, bo przekręcałam kluczyk, ale nic się nie działo, ale jak odczekałam chwilę to odpalał bez problemu. niby to kabelek od klemy bo jak się nim poruszało to palił od razu. Nie wiem może to ma jakieś znaczenie? A i wczoraj był myty silnik i jak odpaliłam samochód to zapaliła się ta kontrolka. Wiem że trzeba pojechać i podpiąć samochód pod komputer, ale ciekawe ile to kosztuje i czy to znaczy, ze napewno się coś zepsuło. Niby samochód zachowuje się wzorowo i nie ma problemu z jaza, ale może coś jest nie tak. Proszę o jakie kolwiek podpoiwedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze uzyc metody kluczykowej do odczytania bledow,wystarczy poszukac na forum.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylbym wdzieczny o podeslanie linku na forum do metody kluczykowej lub/i kodow w T§C. W moim Chryslerze 2008 3.8, na zgaszonym silniku kiedy kluczyk jest na pozycji on, pozostaje zapalona pomaranczowa kontrolka "MIL" (obrys bloku silnika). Z instrukcji wyczytalem, ze to oznacza iz nalezy udac sie do serwisu na przeglad samochodu. Poniewaz olej, oponki, klocki, filtry, plyny byly juz wymieniane, a autko smiga bez zarzutu. nie mam zamiaru udawac sie do serwisu.
Jak zresetowac ten sygnal?

PS: TEMATY NA FORUM NIE SA CZYTELNE. Nie wiem czy ktos juz zwrocil uwage na ten problem lub moze to ty tylko moje osobiste spostrzezenie ale tematy na forum nie sa czytelnie podpisywane i nie zawieraja podstawowych informacji (typ rok czy silnik samochodu). Ulatwiloby to, na forum, korzystanie z tej bezcennej wiedzy.
pozdrawiam
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ameryki nie odkryles,to do Was forumowiczow nalezy odpowiednie nazwanie tematu,tak aby te kilka wyrazow duzo mowilo szukajacym.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

funkykoval napisał:
Nie wiem czy ktos juz zwrocil uwage na ten problem lub moze to ty tylko moje osobiste spostrzezenie ale tematy na forum nie sa czytelnie podpisywane i nie zawieraja podstawowych informacji (typ rok czy silnik samochodu). Ulatwiloby to, na forum, korzystanie z tej bezcennej wiedzy.
pozdrawiam


ciesze sie ze o tym piszesz. ja tez czesto prosze ludzi ktory swoj temat nazywaja np.:" pomocy" i mysla ,ze to jest smieszne ,aby pisali np: "pomocy-awaria rorusznika voyager 3,8 '96". niestety jak dotad bezskutecznie. banowac nie bede bo forum nie jest rzadzone twarda reka z zalozenia. niestety ,jak pisze jedi_v ,pretensje uzytkownicy moga miec tylko do siebie... Confused
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>bo forum nie jest rzadzone twarda reka...

Pantoflarz!!!! Laughing
a tak na powaznie to na forum wszystko mozna latwo znalezc! zreszta tak samo jak w goopich googlach - wystarczy wpisac albo na forum albo w tych goopich googlach np: kluczykowanie chrysler i juz masz prosta sciezke dostepu do metody Wink
i nie ganic mi tu moderatora/ow i userow - bo caly klimat tego forum jest wlasnie w tym "smaczku" - ze mozna pogadac i o chryslerze i o dupie Maryny Smile
PS.gdzie sa fotki KiciaWaw28 czy jakos tak? Laughing
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group