www.asu.pl :: Zobacz temat - wyciek ze skrzyni A604
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyciek ze skrzyni A604

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kasa
*
*


Dołączył: Jul 10, 2010
Posty: 158
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 15:10    Temat postu: wyciek ze skrzyni A604 Odpowiedz z cytatem

Witam , od jakiegoś czasu zauważam sporą plamę oleju pod moim Cirrusem (ok. 20cm. średnicy jest ta plama).Myślałem ,że to z silnika ,bo pojawia się ona tak mniej więcej pod pompą wspomagania,lecz w silniku nieubywa .A po zapachu stwierdziłem ,że to olej ze skrzyni i jest lekka ścieżka oleju na osłonie koła zamachowego, byc może gdzieś po silniku spływa i właśnie w tym miejscu się pojawia ta plama.
I zauważyłem jeszcze taką ciekawą rzecz ,że jak parkuje na wstecznym to plamy NIEMA a jak tylko parkuje jadąc przodem plama jest.
Jest to mozliwe? Ktoś może mi to jakoś wytłumaczczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alex
*
*


Dołączył: Jun 27, 2009
Posty: 93

PostWysłany: Wto Paź 12, 2010 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz kolego węże metalowo-gumowe które łączą skrzynie z ukladem chlodzenia jednej jest wejsciowy a drugi wyjsciowy mnie jeden z nich, dokladnie w tych samych okolicach co opisujesz przeciekal na łączeniu jego metalowej częsci z gumową.

Same przecieki u mnie byly tylko w tedy gdy samochod byl odpalony a zaraz po wyłaczeniu silnika ustepował co zresztą zrozumiale bo nie poracowala pompa i nie bylo cisnienia w skrzyni gdy silnik nie pracowal.

Rozwazalem zakup nowego tego cieknącego metalowo gumowego przewodu jednak ostatecznie go wymontowalem i pojechalem do znajomego który mi go ponownie zarobil no i wyglada nie mal jak orginal i od jakiegos czasu działa bez problemu.

Wycieków ze skrzyni niema co lekcewazyc ja nim usunolem usterke kilkakrotnie uzupelnialem olej w skrzyni z obaw aby jej nie zarznąć z powodu z byt malej jego ilosci.

Z tego co wiem to sklep ASU też moze takowe przwody doprowadzającd olej ze skrzyni do chłodnicy rownierz mieć więc jak nie chcesz sie bawic w ponowne zarabianie ich końcówek to zapytaj na sklepie moze akurat mają na stanie a jak nie to moze sprowadzą na zamowienie.

Pozdrawiam

Alex
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group