www.asu.pl :: Zobacz temat - URZĄD CELNY CYRK NA KÓŁKACH !
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

URZĄD CELNY CYRK NA KÓŁKACH !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
V8USA
*
*


Dołączył: Sep 08, 2010
Posty: 101

PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 21:05    Temat postu: URZĄD CELNY CYRK NA KÓŁKACH ! Odpowiedz z cytatem

Rypnąłem sie przy zaznaczaniu,Shipingu.Zaznaczyłem Expres mail zamiast Priority mail.

Niby mała róznica.

Express-3-5
Priority-3 dni.

Kur.. paczka dotarła do Polski 5 dni temu.I jeszcze cisza.Lezy sobie i kiśnie na celnym pewnie.

Jak zamawiałem Priority( Fedex) nie było takich przestoji?
Czyżby przed końcem roku szukali kasy nasze urzedasy i otwierają każda paczuszka?

""Urząd celny ma prawo trzymać przesylke na cle przez 30 dni ..... roboczych usps to zwykla poczta choć nie do konca - wazne ze przesylki przejmuje nasza poczta ktora .. .. potrafi oglonie wiekszosć numerow dziala do momentu gdy przesylka dotrze do Polski - potem - juz nie - czarna dziura i koniec - ale jesli nie zostanie oclona to mozesz miec ją dosyć szybko .
Ogolnie czasem czyta forum co najmniej Jedna Celniczka a to ze masz zanizoną wartość deklarowaną - ma znaczenie oczywiscie - jako forum przyszlego dobra publicznego - proponuję wiecej takich wypowiedzi - a na pewno bedzie dobrze ""

Panowie.Przestroga.
Zamawiajcie zawsze Priority-Fedex.

Taka moja rada...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marco427
*
*


Dołączył: Feb 21, 2012
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem dlaczego urząd Celny ma takie prawa , skoro zapłaciłem za express mail ... przetrzymuje ją tak długo mimo że uczciwie podałem cene jaka zapłaciłem.. to nie moja wina.. że paczka nie przekracza 150 euro a oni nie mogą dodać podatku .



Zdarzenia przesyłkiLiczba pozycji: 9
Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły
2012-02-11 10:23 International Postal System Nadanie
2012-02-12 20:54 ISC CHICAGO IL (USPS) Przyjęcie z ładunkiem
2012-02-12 20:56 ISC CHICAGO IL (USPS) Wysłanie przesyłki z kraju nadania
2012-02-17 19:53 WER Warszawa Przyjęcie przesyłki w Polsce
2012-02-18 02:32 WER Warszawa Zatrzymanie w cle Przyczyna niedoręczenia nie ujęta w klasyfikacji
2012-02-18 23:40 WER Warszawa Wysłanie z ładunkiem
2012-02-19 19:54 WER Pruszcz Gd. Przyjęcie z ładunkiem
2012-02-20 08:45 WER Pruszcz Gd. Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)
2012-02-20 13:02 WER Pruszcz Gd. Zatrzymanie w cle Czeka do zatwierdzenia przez celnika

Celnik zatwierdza to juz drugi dzień... bo to bardzo trudne do zatwierdzenia.... jeszcze ciekawiej to wygląda jak wpisze sie "tracking number" na strone USPS..
Customs Clearance
February 20, 2012, 1:02 pm
POLAND
Proof of Delivery
Customs Clearance
February 20, 2012, 8:45 am
POLAND
Customs Clearance
February 17, 2012, 9:32 pm
POLAND
Customs Clearance
February 17, 2012, 7:53 pm
POLAND
Processed Through Sort Facility
February 17, 2012, 7:53 pm
POLAND
Processed Through Sort Facility
February 12, 2012, 8:56 pm
ISC CHICAGO IL (USPS)
Arrived at Sort Facility
February 12, 2012, 8:54 pm
ISC CHICAGO IL (USPS)
Dispatched to Sort Facility
February 11, 2012, 5:03 pm
WESTMONT, IL 60559
Acceptance
February 11, 2012, 10:23 am
WESTMONT, IL 60559

przeleciałem historię innych paczek na anglojęzycznych forach ale nigdzie nie widziałem aby ktoś miał customs clearence 4 dni.. z rzedu... a widziałem wiele ciekawych historii z tracking numbers... nawet w Rosji..

Customs clearance już 4 dzień .. a jest luty praktycznie miesiac gdzie nie ma żadnych swiąt nic takiego i jest mało paczek... a to prawdopodobnie dopiero początek.
Jako że paczki spodziewałem się najpóźniej na wczoraj nie chcę już tej paczki .. to miał być prezent i już jest za późno.

Jutro pisze skargę do Ministerstwa Finansów i podanie o zwrot pieniedzy za ten zakup .
Zobaczymy co z tego wyjdzie..
Jak myślicie dlaczego sprzedawcy na e-bay nie wysyłają do Polski... chociaz wysyłaja do wszystkich krajów.. w EU... bo ja juz teraz wiem.

Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Lut 22, 2012 4:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla pocieszenia powiem,ze sprzedawcy na eBay nie zawsze chetnie wysylaja do EU - a wiec nie tylko do Polski.Dlatego ze w calej EU obowiazuja bardzo restrykcyjne i skomplikowane procedury dla przesylek spoza .Sam tego doswiadczylem niedawno,kiedy to przesylka wyslana 1 grudnia do .......Belgii zostala przetrzymana przez tamtejszy Customs prawie 2 miesiace!Z powodu blednego (ich zdaniem) opisu zawartosci.Zazadano mojego pisemnego oswiadczenia,ktore musialem wyslac z usa. Idea - Daruj sobie reklamacje bo to nic nie da.Po pierwsze : nikt nie bedzie rozmawial z Toba,bo Ty nie jestes strona ,tylko nadawca.Po drugie: nadawca skladajac podpis na Customs Form zaakceptowal zapoznanie sie ze szczegolowymi warunkami w ktorych USPS informuje ze nie odpowiada za opoznienia spowodowane dzialaniami celnymi w krajach docelowych. Arrow Wniosek: USPS to wielka kompania rzadowa ,obwarowana rozmaitymi procedurami.Takze czasem lepiej i wygodniej wyslac paczke przez mniej znaczaca firme taka np.jak PolonezParcel.Oczywiscie zawsze co najmniej 2 miesiace wczesniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group