www.asu.pl :: Zobacz temat - tempomat
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tempomat

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2004 22:44    Temat postu: tempomat Odpowiedz z cytatem

Pontiac TS 3,8 jak chamować przy jeździe z tempomatem, żeby ten się nie wyłączał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Kwi 27, 2004 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodac , nic ujac Smile . Zibi9 napisal wszystko.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwek
*
*


Dołączył: Nov 09, 2004
Posty: 20
Skąd: Oława/ Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 13, 2004 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie znajdę artykuł lub informację na temat tempomatu w windstarze??? Szukałem w forum i nic takiego niestety nie znalazłem???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 14:20    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wlasnie nie wiem co sie stalo z artykulem Zibi9 ktory tu byl ?? Jesli nie uda mi sie go znalzezc to w poniedzialek opisze dzialanie tempomatu oraz dodam mala instrukcje.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwek
*
*


Dołączył: Nov 09, 2004
Posty: 20
Skąd: Oława/ Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 14, 2004 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki bardzo. Coś tego mojego nie mogę rozgryść ten on, off,... ach te udogodnienia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sylwek
*
*


Dołączył: Nov 09, 2004
Posty: 20
Skąd: Oława/ Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę duzą liczbę wyświetleń więc temat aktualny. Aso czy znalazłeś może atrykuł Zibiego? Skreśliłeś może kilka słów na w/w temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lis 16, 2004 21:05    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Niestety nie znalazlem. Nie wiem co sie z nim stalo. Cos mi sie sypie i walcze z forum. Wyskakuje mi :

Couldn't update private forum permissions

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' 1)' at line 2

INSERT INTO nuke_bbauth_access (forum_id, group_id, auth_mod) VALUES (22, , 1)

Line : 425
File : /home/asu/public_html/portal/html/modules/Forums/admin/admin_ug_auth.php

Chce zmienic uprawnienia uzytkownikowi i wyskakujemi to. Jak bede mial chwile to obiecuje ze napisze artykul o tempomacie ( dzis raczej nie zdaze ale jutro postaram sie za to zabrac ). I tak musze troche napisac nowyc artykulow bo ostatnio cos zaniedbalem.

Pozdrawiam Wink

Jesli ktos wie co ten komunikat oznacza niech da znac[/u]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Czw Lis 18, 2004 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASU WITAJ PORAZ DRUGI DZISIAJ !!!
Czy mozna sie czegos spodziewac na temat tempomatu w windstarze w najblizszym czasie .
z góry DZIEKI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Lis 20, 2004 17:52    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Mozna Very Happy . Juz obiecalem dawno... ale ten czas Confused . Obiecuje ze w poniedzialek napisze co i jak ( musze poszukac w ksiazce dokladnych informacje ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwek
*
*


Dołączył: Nov 09, 2004
Posty: 20
Skąd: Oława/ Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś bardziej zaawasowany w amerykańcach napisze kilka słów na temat tempomatu? Fajna dyskusja wywiązała sie na temat funkcji skrzyni, no i praktycznie bez ASU /trzeba człowieka zacząć wyręczać, bo pewnie nie ma już czasu samochodów naprawiać Smile/ piszczie, macie własne doświadczenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 23:59    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

sylwek - nareszcie mnie ktos rozumie Very Happy ( juz nie daje rady Confused ). Do kompa siadam po calym dniu pracy o godzinie 22-23 i rano trzeba wstac
Sad . Moze niedlugo zrobi sie troche luzniej w warsztacie to bede mial wiecej czasu bo ostatnimi czasy nawet nie mam kiedy odpisywac na forum a co dopiero artykuly pisac i konczyc sklep. Dobrze, ze "miro" mi pomaga. Jego pierwszy artykul mozecie zobaczyc na pierwszej stronie Very Happy . Jak macie jakies ciekawe informacje to piszcie artykuly. Wszystkie bede dodawal ( chyba ze beda o konstruowaniu bomby w warunkach domowych Very Happy ). Artykuly mozecie wysylac tez na email jesli nie wiecie jak dodac :

info@asu.pl
miro@asu.pl

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tempomacie tez bym poczytal-mozje wiedza ogranicza sie do tego,ze jest grucha(cos jak servo) ktora blokujesz przepustnice(druga linka)ale wiem,ze to znacznie bardziej skomplikowane:)mam na kierownicy cos z 6 przyciskow od tempomatu!chetnie tez bym sie dowiedzial jakie sa jego najczestsze usterki(moj padl) oraz poogladal jakies schematy.
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sob Gru 04, 2004 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwek - masz w zupełności rację - ASU jest i bez tego bardzo zapracowany -dajmy mu trochę odpocząć - niżej opiszę moje doświadczenia z tempomatem w Voyagerze - nie wiem jakie są oznaczenia w innych autach , ale myślę że będą podobne :

na kierownicy mam coś takiego : lewa strona(Speed Control)-dwa przyciski ON/OFF ,oraz SET
prawa strona - trzy przyciski Accel/Resume , Cancel ,oraz Decel

Układ uruchamiam przyciskiem "ON" na kierownicy (oznaczenie Speed Control).
Po uaktywnieniu należy wprowadzić żądaną prędkość do pamięci. Za pomocą pedału gazu ustawiam szybkość, naciskam przycisk "Set" na kierownicy i przytrzymuję ok. 2-3 sekund. Po puszczeniu przycisku można zdjąć nogę z pedału gazu. W tym momencie samochód automatycznie przyspieszy i zwolni; po tej reakcji powinien utrzymywać uprzednio ustawioną prędkość z błędem +/- 5 km/h - oczywiście wszystko to zaczyna działać dopiero powyżej odpowiedniej prędkości - u mnie w granicach 40 - 50 km/h
W czasie jazdy z włączonym tempomatem można zwiększyć prędkość pedałem gazu w celu np. wyprzedzenia; nie powoduje to skasowania ustawień układu. Po zwolnieniu pedału gazu przywróci on zadaną prędkość ,również przyciski "Accel", lub "Decel" na kierownicy pozwalają zwiększyć lub zmniejszyć prędkość bez kasowania ustawionej.
Ustawienia zostają skasowane dopiero po wciśnięciu pedału hamulca, przycisku "Cancel" , lub po całkowitym wyłączeniu tempomatu na kierownicy "OFF".
Po skasowaniu (bez wyłączania "OFF") można przywrócić ostatnią ustaloną prędkość przyciskając "Resume" na kierownicy.

jeżeli komuś pomogę w obsłudze tempomatu - to będę happy - sam na tej ŚWIETNEJ STRONIE znalazłem masę ciekawych informacji i odpowiedzi - brawo dla ASU !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mIRO
Moderator
Moderator


Dołączył: Nov 16, 2004
Posty: 40
Skąd: Wrocław, Katowice

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 10:51    Temat postu: Re: Re Odpowiedz z cytatem

asu napisał:
... Dobrze, ze "miro" mi pomaga...

Pomagam jak tylko znam się na czymś. Niestety w sprawie tempomatu muszę zdać się na Ciebie Asu - mój po prostu padł i się nie włącza Sad Ale o tym porozmawiamy jak wpadnę do serwisu. Na razie najważniejsza jest ta uszczelka do kolektora. Dodga nie ruszam i oszczedzam silnik. Ech te tramwaje, smutni ludzie i mrozy...

Pozdrawiam,

mIRO
_________________
Granatowy Dodge Intrepid 3.5 '97, 215 KM, automat, niezagazowany
Bordowy Scorpio 2.9 '95, 150 KM, automat, odgazowany!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group