www.asu.pl :: Zobacz temat - dodge grand caravan 3.8 2000r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dodge grand caravan 3.8 2000r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marusia
*
*


Dołączył: Aug 28, 2010
Posty: 13
Skąd: Z pod Koszalina

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 18:50    Temat postu: dodge grand caravan 3.8 2000r. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i mam pytanko .Kupiłem nie dawno caravana 3.8 automat z roku 2000 i mam z nim problem otóż . Jak jest zimny to biegi wchodzą wszystkie cztery a po rozgrzaniu oleju działa tylko jedynka i dwójka oraz wsteczny , po ostygnięciu tak samo jak wyżej opisałem. poczytałem troszkę w necie i po pierwsze sprawdziłem styki po drugie zrestartowałem kompa czyli wyłączyłem na dwa dni aku aż wreszcie zmieniłem olej z firmy MOPAR ATF+4 dodatkowo filtr oleju i NIC

Nie pomogło dzwoniłem do warsztatu powiedzieli mi albo pompa jest już z użyta albo uszczelnienie do wymiany czyli skrzynia do remontu Może ma ktoś z was ma jakieś pomysły aby tą awarię usunąć myślę jeszcze o dodatkowej chłodnicy oleju ale sam już nie wiem zachciało mi się automatu pozdrawiam Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki był koloru olej. Skrzynia wpadła w tryb awaryjny.

Uzupełnij profil bo może mieszka ktoś niedaleko ciebie i będzie mógł ci pomóc.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marusia
*
*


Dołączył: Aug 28, 2010
Posty: 13
Skąd: Z pod Koszalina

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pali się lampka z napisem " SERVICE ENGINE SOON " ale to nie dotyczy chyba skrzyni biegów ta lampka zapala się po od paleniu silnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marusia
*
*


Dołączył: Aug 28, 2010
Posty: 13
Skąd: Z pod Koszalina

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olej który zlałem ten stary to był troszkę z pracowany ale czerwony w misce olejowej reszta zawartość oleju troszkę się mieniła jak lakier metalik . Maiłem też wrażenie że stary olej był lekko rzadszy od nowego może jakieś były wcześniej lane inne oleje nie wiem w komisie facet mówił mi że właściciel tego auta niedawno zmieniał płyny i filtry ale sądząc po filtrze powietrza to bardzo dawno temu to było .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli olej był koloru jak metalik to nic dobrego nie wróży.
Olej wymieniałeś cały czy połowę.

Może coś zostało w płycie elektrozaworów ale raczej objawy miałbyś od samego początku.

Coś piłuje w skrzyni.
No to masz sporo do sprawdzenia.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ply
*
*


Dołączył: Jul 14, 2007
Posty: 438
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze co to się nie denerwuj, tych skrzyni wyprodukowano w stanach więcej niż wszystkich automatów w europie razem wziętych. Przy dobrym użytkowaniu przejedziesz na niej 200 tys bez naprawy. Są produkowane od 94 roku do teraz i dalej się dobrze sprzedają. Problem jest nie ze skrzynią tylko z serwisem w PL który nie umie naprawiać.
Może miałeś zły olej i sama zmiana na prawidłowy nie naprawi skrzyni. Reset kompa nie naprawia nic, jak skrzynia będzie dobra to komp sam się resetuje. To nie PC-et z uszkodzonym Windowsem Wink
Szybciej wymienisz niż czekac na naprawę po której nie wiadomo co zrobią i jak, Zastanów się nad wymianą na używaną z rozbitka z usa, lepiej taka niż po niepewnym serwisie, chyba że kup naprawianą z gwarancją na allegro.
_________________
Plymouth Grand Voyager 3,3 '96 LPG, 16l/100km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group