www.asu.pl :: Zobacz temat - jak przerwa na świecy?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak przerwa na świecy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mysza
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 7

PostWysłany: Sob Lip 02, 2005 12:12    Temat postu: jak przerwa na świecy? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Wszystkich Użytkowników tego forum, jestem tu nowym "członkiem" z tąd pytnie które może wydawać się banalne i być może było już tu opisywane ale jeszcze do tego się nie docztałem, a mianowicie : co ile nalezy wymieniać świece zapłonowe i jaką dawać "przerwę" dla auta lumina apv 3.1 z 90' wyposażonego w instalacja LPG Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lelek
*
*


Dołączył: Jun 11, 2005
Posty: 215
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sob Lip 02, 2005 14:06    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

chyba powinna być 0,9 , choć jak miałem orginalne świece ACDELCO to tam była przewa prawie 1,5 i auto jeździło przez rok bez problemu, więc chyba to raczej zależy od producenta świec, w każdym razie polecane świece to Autolite i NGK, przewy masz fabryczne i powinno być ok
_________________
Chrysler 300M, 99r, 3,5 L<br>Jeep Grand Cherokee WJ, 00r, 4,0L  <br>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mysza
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 7

PostWysłany: Sob Lip 02, 2005 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie nabyłem świece autolite i jest w nich fabryczna przerwa, ale słyszałem że dla jazdy na LPG dobrze jest "trochę" zmniejszyć przerwę i interesuje mnie o ile - a włąściwie jaką przerwę ustawić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysza
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 03, 2005 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

halo halo Exclamation - czyli nikt nie wie jaka jest sugerowana dla LPG "przerwa" na świecy Question to chyba przez te upalne "łyk-endy" takie rozleniwienie panuje na forum Very Happy

Ostatnio zmieniony przez mysza dnia Nie Lip 03, 2005 11:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Nie Lip 03, 2005 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustaw sobie 0,8-0,9 mm i powinno byś dobrze.
Pamiętaj też o kablach wysokiego naięcia i filtrze powietrza aby wymieniać je częściej niż to robi sie normalnie.

Wojtek
WindstarLX 3,8/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysza
*
*


Dołączył: Jul 02, 2005
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 03, 2005 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za podpowiedż - kabelki i filtr też mam nowe Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie w instrukcji voyager którą posiadam jest określony odstęp elektrod na benzyne 1,2mm silniki 2,4 3,3 3,8 ale z silnikiem 2,0 taki jaki mam w swoim od 0,8 d0 1,0 mm

przy gazie lepiej idzie bryczka jak jest troszkę zmiejsziny np. o 0.1mm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
slawcio
*
*


Dołączył: Jul 01, 2005
Posty: 20

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 6:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pozwólczie, że i ja przyłączę się do dyskusji o przerwach miedzy elektrodami świecy. Sam jeżdże na gazie od 91 roku i jak do tej pory problemów żadnych (obecnie Windstar 3,8 97r. 211KM), wcześniej Scorpio i jeszca inne! Jak podaje literatura i pisma (uważam) fachowe np. "Auto Swiat", przerwa między elektrodami świecy musi być taka, jaką zaleca producent auta, a nie instalator gazu! Pamiętać jednak należy, że zaleca się (co nie jest regułą) w okresie zimowym zmniejszyć odległość tę o 0,1mm. Sam tak raz zrobiłem. Efekt? Leprze uruchamianie auta w okresie zimowym(oczywiście uruchamiamy na bęzynie jak chcemy mieć wtryski długo sprawne), lecz w cieplejsze dni przy wyłączaniu zapłonu następuje tzw. samozapłon (m. innymi, zbyt mała odległość między elektrodami). I jeszcze jedno. Jak pisze jeden forumowicz, jedą z najistotniejszych rzeczy jest dbałosć o kable wysokiego napięcia i świece (wymiana po okresie takim, jaki jest zalecany przez serwis), jak rownież o filtr powietsza, a jazda będzie długa i przyjemna Laughing
Pozdrawiam. Slawcio Wind97-Szczecin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group